Gönderen Konu: Saç Analizi Tavsiyesi  (Okunma sayısı 929 defa)

ibrahimT.

• Jr. Member
  • **
Saç Analizi Tavsiyesi
« : 15 Kasım 2021, 23:12:13 »
Merhabalar,

Öncelikle saç ekiminden önce forumla tanıştığım için şanslı olanlardanım. Başta Hintell olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Sizlerden ricam fotoğraflarıma bakarak tavsiyelerde bulunmanız. Forum sayesinde sonuçlarını başarılı bulduğum bazı merkezlerle iletişime geçtim.

1. Yaşım 28.
2. Saç dökülmesi 8 yıl önce başladı diyebilirim.
3. Dökülmemin yavaş olarak devam ettiğini düşünüyorum.
4. Dökülmem ön bölgeden başladı.
5. Herhangi bir ilaç kullanmıyorum.
6. Fotoğrafları ışık altında ve flaşlı şekilde çektirdim. Özellikle ön bölgenin, donör bölgenin ve üst bölgenin flaşlı hallerini ekliyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Anchar

• Sr. Member
Ynt: Saç Analizi Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2021, 00:45:58 »
saç ekimine çok uygunsun dostum hem yaş hemde açıklık olarak avantajlı durumdasın ,yerinde olsam 3000 grefti geçmeyecek şekilde önden başlayarak arkaya 3,5 cm kadar gidecek şekilde bir ekim yaptırıdım .kendi saçlarının arasına çok girilmemesi çok önemli ,ilerde ihtiyaç duyarsan oralara ikinci bir ekim yaptırırsın şimdilik sadece ön açık alana yaptır bence.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

ibrahimT.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2021, 09:55:52 »
Çok teşekkür ederim yorumun için Anchor. Ancak üstten çekilen fotoğrafın flaşsız halini yüklemişim yanlışlıkla. Şimdi flaşlı halini atıyorum. Bu belki 3000 grefti geçmeyecek şekilde olan düşünceni değiştirebilir.
  • Ekim Tarihi: 28.02.2022-01.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi AHD Klinik-Dr. Hakan DOĞANAY'ın Ekibi
  • Greft Miktarı 3535 Greft
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi Hakan Doğanay'ın Solüsyonu, Solgar Biotin 5 mg, B12 Vitamini

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Kasım 2021, 11:20:44 »
Rica ederiz Saç ekimine çok uygunsun donör çok sağlam lütfen çok iyi araştır bu donörü kaliteli kullanan bir saç ekim merkezi tercih et bütçe ne göre

Planlaman bu şekilde bence en doğrusu
Ön çizgi mavi alan saç ekimi
Ve kırmızı alan sıklaştırma

Çok gÜzel olır
Global Moderator

ibrahimT.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2021, 11:32:37 »
Rica ederiz Saç ekimine çok uygunsun donör çok sağlam lütfen çok iyi araştır bu donörü kaliteli kullanan bir saç ekim merkezi tercih et bütçe ne göre

Planlaman bu şekilde bence en doğrusu
Ön çizgi mavi alan saç ekimi
Ve kırmızı alan sıklaştırma

Çok gÜzel olır

Yorumun ve örnek planlaman için ayrıca çok teşekkür ederim Hintell. Aslında Hakan Doğanay'ın Ekibi, Şahin Çelik veya Asuman Hair arasındayım diyebilirim. Hakan Doğanay'ın ekibine daha yakın hissediyorum kendimi. Bu üç merkezin de sonuçlarını forumdan takip ediyorum. Şubat ayı için randevu almayı düşünüyorum ekim için. Randevu almak için yüzyüze görüşmeye gideceğim. Ekim merkezi ile görüşmemde mutlaka sor, bilgi al ya da dikkat et dediğin önemli noktalar varsa paylaşırsan sevinirim.
  • Yaşınız 29

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2021, 22:12:49 »
Bence AHD ye git, 3000 grefti geçmiyor, alımı temiz, çünkü iki güne yayıyorlar ve ön hattı doğal ekiyorlar. Hatta ön hat için Hakan Doğanayın yapmasını iste. Ön hattın tam Hintell usta gibi yaptır. Medikal tedaviye de başla kendi saçlarını koruman için, eğer yanetki görmessen. Bence önce medikal tedaviye başla 6-12 ay, eğer yanetki görmessen ekim düşünebilirsin ön tarafa. İleride de bir ikinci ekimle vertex bölümünü kapatırsın. Kesinlikle 4000-5000 lik maceraya girme, donörün belki zor toplanır. Ekim işi birkereyle bitmiyor eğer ilerike yaşlarda da doğal görünüm istiyorsanız.

ibrahimT.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2021, 20:12:18 »
Bence AHD ye git, 3000 grefti geçmiyor, alımı temiz, çünkü iki güne yayıyorlar ve ön hattı doğal ekiyorlar. Hatta ön hat için Hakan Doğanayın yapmasını iste. Ön hattın tam Hintell usta gibi yaptır. Medikal tedaviye de başla kendi saçlarını koruman için, eğer yanetki görmessen. Bence önce medikal tedaviye başla 6-12 ay, eğer yanetki görmessen ekim düşünebilirsin ön tarafa. İleride de bir ikinci ekimle vertex bölümünü kapatırsın. Kesinlikle 4000-5000 lik maceraya girme, donörün belki zor toplanır. Ekim işi birkereyle bitmiyor eğer ilerike yaşlarda da doğal görünüm istiyorsanız.
Teşekkür ederim yorumun ve değerlendirmelerin için. Benim de ilk önceliğim AHD klinik. Medikal tedaviye saç ekim süreci ile birlikte başlayabilirim diye düşünüyorum. 6-12 ay daha beklemek istemiyorum aslında saç ekimim için. Ocak Şubat gibi ektirmeyi planlıyorum.
  • Yaşınız 29

ibrahimT.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2021, 13:17:08 »
Arkadaşlar bahsettiğim üç yer ile ilgili yorum yapabilir misiniz?

1. AHD Hakan DOĞANAY'ın Ekibi
2. Lifehair Ankara Şahin ÇELİK
3. Asuman Hair

Hakan DOĞANAY'ın ekimini seçersem süreç iki güne yayılacak. Bununla ilgili de fikir belirtirseniz sevinirim.
  • Yaşınız 29

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2021, 16:36:23 »
3 merkez de iyi kararı sen vereceksin
Global Moderator

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2021, 17:55:41 »
Dostum finasterid kullanmadan ekime girersen arasına girilen zayıflamış saçlarda kaybın biraz fazla olabilir.

Ben 10 ay civarı kullanmıştım sonra tüm ilaçları 2-3 ay bıraktığım dönemde, hızlı karar alıp ekim yaptırdım, önceki 10 aylık kullanımın bile pek etkisi olmadı, 2-3 aylık boşluk bile olan saçlara ekim şokunu engelleyemedi. Belki de korumuştur  emin değilim.

Asumam hanımda ektirdim, çıkış oranından memnunum ama, vertex gibi zayıflamış bölgelerde ekilenler çıksa bile kayıp da olduğu için ekim öncesine göre pek fark olmadı. 2 gitti 2 geldi sonuç 0. Bu benim için böyle olmuş olabilir sende böyle olacağı anlamına gelmez tabi ama tecrübem bu yönde.

Çıplak, hemen hemen saç olan bölgeler için pek farketmez ama zatıflayan bölgeler, araya girilecek bölgeler için risk var.

ibrahimT.

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2021, 20:19:37 »
Dostum finasterid kullanmadan ekime girersen arasına girilen zayıflamış saçlarda kaybın biraz fazla olabilir.

Ben 10 ay civarı kullanmıştım sonra tüm ilaçları 2-3 ay bıraktığım dönemde, hızlı karar alıp ekim yaptırdım, önceki 10 aylık kullanımın bile pek etkisi olmadı, 2-3 aylık boşluk bile olan saçlara ekim şokunu engelleyemedi. Belki de korumuştur  emin değilim.

Asumam hanımda ektirdim, çıkış oranından memnunum ama, vertex gibi zayıflamış bölgelerde ekilenler çıksa bile kayıp da olduğu için ekim öncesine göre pek fark olmadı. 2 gitti 2 geldi sonuç 0. Bu benim için böyle olmuş olabilir sende böyle olacağı anlamına gelmez tabi ama tecrübem bu yönde.

Çıplak, hemen hemen saç olan bölgeler için pek farketmez ama zatıflayan bölgeler, araya girilecek bölgeler için risk var.

Çok teşekkür ederim yorumun ve tecrübelerini aktardığın için hocam. Söylediklerini dikkate alacağım mutlaka.
  • Yaşınız 29

Facebook Twitter Instagram