Gönderen Konu: Fİnasterid alanlar hiç Testesteronu ölçtü mü?  (Okunma sayısı 1981 defa)

spider35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Fİnasterid alanlar hiç Testesteronu ölçtü mü?
« : 18 Ağustos 2017, 22:52:45 »
Selamlar 9-10 ağustosta 36 yaşında saç ekimi yaptırdım..Açıkçası o kadar çileye eziyete değmesi için de pr.scara başladım...en azından 5-6 ay kullanırım diyorum...

Daha önce bekarken 24-25 yaşında 6 ay kadar pr.pecia kullandım; o dönemde ciddi bir yan etkisi görmedim..Saçlarım hacimlendi ve dökülme azalmıştı ... ama cinsel istekte biraz azalma olmuştu birde vücutta kıllanma yapmıştı....

ve iyice kel kalmadan çok şükür evlendim :D eşim 2. çocuğa hamile...bugüne kadar yan etkiyle alakalı herhangi bir sorun da yaşamadım..

şimdi bu yaştan sonra da açıkçası sorun yaşamak istemiyorum; testesteron seviyemi 2- 3 ayda bir ölçsem -takibini yapsam ona göre bu ilacı kullansam nasıl olur?

hiç bu şekilde kullanan oldu mu?

birde pr.scar yanında solgar biotin mi? Xpecia mı alayım kararsızım?? teşekkürler

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Fİnasterid alanlar hiç Testesteronu ölçtü mü?
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2017, 00:02:01 »
Total testesteron
Serbest testosteron
TH
Lh
Tsh
3 Alfa diol
Serbest T3 ve T4

Bunları içeren bir test siZdeki değişimleri gözlemlemeniz için yeterli.
İlave sadede biotin kullanmanız yeterli.
Xpecia=saw palmetto(çok düşük finas etkisi)+biotin etkisi yapar... yani gerek yok

spider35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Fİnasterid alanlar hiç Testesteronu ölçtü mü?
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2017, 15:16:51 »
Kan sayımı yaptırdım,kalsiyum ve magneZyum biraz düşük çıktı...1 hafta proscar kullanımı sonrası testesteron 500civarı çıktı....kalsiyum ve magnezyum takviyesi almalı mıyım?

Facebook Twitter Instagram