Gönderen Konu: Fitnessciler bakabilir mi ?  (Okunma sayısı 662 defa)

Xeth

• Hero Member
Ynt: Fitnessciler bakabilir mi ?
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2021, 10:45:36 »
antremandan sonra 3/4 ölçek yeterli
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2021, 10:48:31 »
antremandan sonra 3/4 ölçek yeterli
orta seviye sabah diyor bide antrenmandan sonra sadece ant sonra yeterli olacağını sanmıyorum ama :/

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2021, 16:39:23 »
Günlük yumurta(2-3 tam ye),tavuk pilav yersen ve protein tozunu da sütle içersen yeteri kadar protein alırsın.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2021, 22:34:39 »
Günlük yumurta(2-3 tam ye),tavuk pilav yersen ve protein tozunu da sütle içersen yeteri kadar protein alırsın.
günlük 4 yumurta yiyom sarisiyla zararlımı bilmiyorum antrenman günleri sabah akşam p. Tozu öğlen akşam felanda bulgur pilavı makarna pirinç felan yiyorum uygunmu

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2021, 22:50:27 »
 salla besinlerden baskasını.3 yumurta yeter günde .bacak calısma.hareketler arası 20 saniyeden az olursa dht salgılarsın saçı doker.fazlada spor yapma bırakınca sarkarsın kilo alırsın hemde saçı dokersin kararında yap al dambılı sınav  mekik dambıl yap evde bişiler fazla yuklenmenin manası yok doğal beslen dısardan hiçbir takviye alma
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2021, 11:47:11 »
salla besinlerden baskasını.3 yumurta yeter günde .bacak calısma.hareketler arası 20 saniyeden az olursa dht salgılarsın saçı doker.fazlada spor yapma bırakınca sarkarsın kilo alırsın hemde saçı dokersin kararında yap al dambılı sınav  mekik dambıl yap evde bişiler fazla yuklenmenin manası yok doğal beslen dısardan hiçbir takviye alma
bacak olayını anlamadım nasıl yani DHT salgılanıyor bu arada hedefim biraz büyük fitnessten yana

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2021, 11:51:20 »
 bacak hareketlerinin daha fazla saç dokulmesine sebep olduğunu bu siteden oğrendim.çok çalışmak dokulmeyi hızlandırır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2021, 15:53:27 »
bacak çok büyük kas grubu olduğu için bacak çalıştığında testo daha çok artıyor, bu yüzden dökülme hizlanır.
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2021, 16:47:48 »
bacak çok büyük kas grubu olduğu için bacak çalıştığında testo daha çok artıyor, bu yüzden dökülme hizlanır.
bu arada finasterid kullanınca da testi seviyesi yükseliyor eee napcaz şimdi hem saçı döken DHT degilmi testo yükselirse nolur

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2021, 17:28:19 »
bu arada finasterid kullanınca da testi seviyesi yükseliyor eee napcaz şimdi hem saçı döken DHT degilmi testo yükselirse nolur

arada fark var. birinde dht oluşmadığı için testo yükseliyor, diğerinde testo yükseldiği için dht yükseliyor. saçını döküyor?
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2021, 22:08:31 »
Bacak çalışılmalı bence. Hiç kimse bacak çalıştığı için kel kalmaz. Olay genetik yatkınlık. Değilse müsabık vücut geliştirmecilerin hepsi kel olurdu. İlaç kullanımları da var ayrıca.

Hee nw7 genetiği varsa biraz hızlandırır belki, ona karşı bir argümanım yok.

Fiziki yapını bilmiyorum ama gemetik olarak  kaslı kalın bacaklı isen belki arada es geç diyebilirim ama ince yapılıysan haftada 1 hatta 2 çalış derim.

Kız meselesi konunu okudum oradan buraya denk geldim. Düzenli ağırlık çalışması sana özgüven getirir. Düş bu konunun üstüne.

Kilo vermek veya almak amacın ne olursa olsun, günlük yediklerini kaydet. Bunun için uygulamalar var, yediklerini yaklaşık kalorileriyle girip kaudettiğin, takibini yaptığın.

İnternetten basit bir şekilde ortalama günlük kalori ihtiyacını çıkarırsın. Örneğin 2100 kalori mi çıktı, kütleyi artırmak istiyorsan ğstüne 300-400 kalori ekşeyip bunu hedef belirle. Zayıflamak iste aynı şekilde biraz kısarsın.

Eğer günlük protein alımını kilo başına 2gr olarak sürdürebiliyorsan yani 70 kilo isen 140 gr civarı ihtiyacın olacaktır. Hatta 2gr fazlasıyla yeter sana şu aşamada.

Ama kaloriyi denk getiremiyorsan protein tozundan yardım alınabilir. Eğer zayıf ve hızlı gelişim istiyorsan sabah ve antrenman sonrası olabilir. Sabah kullanımın amacı gece boyu besinsiz kalan vücuda whey gibi hızlı sindirilen kana karışan bir protein içeriğiyle destek vermektir. Akşam son öğün ile kahvaltı arasındaki belki 8-10-12 saatlik besinsizlik kaslardan harcamaya sebep olabilir. Oradaki mantık bu. Ama en önemli kullanımı bence antremanın hemen sonrasıdır.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2021, 22:18:52 »
 reseptorleri duyarlı olmayanlarla bir değiliz o zaman istediğin kadar çalış.bu konuda arastırmalardan daha onemlisi  cevremizdir.sac konusunda bilimsel makaleler faso fiso çıkıyor.cevremde genetiği olanlar kaslandıktan sonra daha cabuk kel kaldı.genetik dokulmesi olanlara dikkat et sağlam kas yaparlarsa cok cabuk dokuyorlar saçları

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 20 Aralık 2021, 02:23:03 »
Bacak çalışılmalı bence. Hiç kimse bacak çalıştığı için kel kalmaz. Olay genetik yatkınlık. Değilse müsabık vücut geliştirmecilerin hepsi kel olurdu. İlaç kullanımları da var ayrıca.

Hee nw7 genetiği varsa biraz hızlandırır belki, ona karşı bir argümanım yok.

Fiziki yapını bilmiyorum ama gemetik olarak  kaslı kalın bacaklı isen belki arada es geç diyebilirim ama ince yapılıysan haftada 1 hatta 2 çalış derim.

Kız meselesi konunu okudum oradan buraya denk geldim. Düzenli ağırlık çalışması sana özgüven getirir. Düş bu konunun üstüne.

Kilo vermek veya almak amacın ne olursa olsun, günlük yediklerini kaydet. Bunun için uygulamalar var, yediklerini yaklaşık kalorileriyle girip kaudettiğin, takibini yaptığın.

İnternetten basit bir şekilde ortalama günlük kalori ihtiyacını çıkarırsın. Örneğin 2100 kalori mi çıktı, kütleyi artırmak istiyorsan ğstüne 300-400 kalori ekşeyip bunu hedef belirle. Zayıflamak iste aynı şekilde biraz kısarsın.

Eğer günlük protein alımını kilo başına 2gr olarak sürdürebiliyorsan yani 70 kilo isen 140 gr civarı ihtiyacın olacaktır. Hatta 2gr fazlasıyla yeter sana şu aşamada.

Ama kaloriyi denk getiremiyorsan protein tozundan yardım alınabilir. Eğer zayıf ve hızlı gelişim istiyorsan sabah ve antrenman sonrası olabilir. Sabah kullanımın amacı gece boyu besinsiz kalan vücuda whey gibi hızlı sindirilen kana karışan bir protein içeriğiyle destek vermektir. Akşam son öğün ile kahvaltı arasındaki belki 8-10-12 saatlik besinsizlik kaslardan harcamaya sebep olabilir. Oradaki mantık bu. Ama en önemli kullanımı bence antremanın hemen sonrasıdır.
yorumunuz için çok teşekkür ederim uğraşıp düşünerek yazmışsınız :) ozguven sorunum var doğrudur bu yüzden fitness yapıyorum protein tozu da aldım çünkü günlük aldığım kalori bazen 100 u geçiyor bazen 60-70 lerde kalıyor gerçekten öğrenci olmak zor bide üstüne burs değil kredi çıktı oda ayrı birşey herneyse benim kız olayını bilmenize çok sevindim ağırlık çalışmasına gerçekten önem veriyorum ve bırakmayı düşünmüyorum mutlu hissettiriyor teşekkür ederim tekrardan yorumunuz için :)

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 20 Aralık 2021, 02:24:38 »
Bu arada üstadlar finasteride başlıcam da antrenmana bir gün gidip bir gün dinleniyorum finasteridi gittiğim günler mi almam doğru olur yoksa dinlenmede mi çünkü gittiğimizde kas calisinca hani DHT salgılanıyor bloklamak için sizce hangisi uygun ?

Facebook Twitter Instagram