Gönderen Konu: kellerde saç derisi neden sert oluyor ?  (Okunma sayısı 611 defa)

karanlik

• Full Member
kellerde saç derisi neden sert oluyor ?
« : 18 Aralık 2021, 21:04:20 »
genelde saç problemi ilerlemis olan insanlarin kafa derisi tas gibi oluyor.
bazilari kireçlenme falan diyor bunun için

dökülmenin henüz baslarinda olan birisi saç masaji ile derinin esnekligini aktif tutmasinin dökülmeye olumlu etki edecegini düsünüyorum

ama bunu bir rutin haline getirmek lazim her gün 15-20 dakika yapilmali.bazi arkadaslar dümenden birkaç hafta bile yapmayip masaj bos is diyebiliyor

henüz nw 2-2.5 civari olan bir arkadasin en az 6 ay deneyip gelismeleri aktarmasinin bircok insana faydasi olabilir

Xeth

• Hero Member
Ynt: kellerde saç derisi neden sert oluyor ?
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2021, 21:30:44 »
nw1-1.5 arasıyım scalp'ım oldukça sertken 5-6 ay mimo masaj aletiyle ve elle masaj yaptım. hatta forumda revaştaydı bu ko hamur gibi olmuştu ama gel gör ki saçım daha çok dökülmeye başladı o dönemler. daha da seyreldi. bıraktığımda birkaç ay sonra eski haline geldi.

demek istediğim başta ben de bu olaydan çok ümitliydim, daha sonra bir işe yaramadığını anladım. bu süreçte çok fazla şey denedim. hiçbiri sanıldığı kadar etkili değildi.

kalsifikasyon bir neden değil sonuçtur. anti-androjen kullanılınca sertliğin azaldığını göreceksiniz. masaj yaparken bile bunları diyordum ama keşke haksız çıksaydım
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2021, 21:35:46 »
 eskiden bir profun kitap yazdığı solenirdi asıl sorun zamanla gelişen kafa kemikleri vs... kelliği  buna bağlıyormuş.bir dizide vardı 25 sene once tahta kafa rasit diye
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2021, 01:10:18 »
nw1-1.5 arasıyım scalp'ım oldukça sertken 5-6 ay mimo masaj aletiyle ve elle masaj yaptım. hatta forumda revaştaydı bu ko hamur gibi olmuştu ama gel gör ki saçım daha çok dökülmeye başladı o dönemler. daha da seyreldi. bıraktığımda birkaç ay sonra eski haline geldi.

demek istediğim başta ben de bu olaydan çok ümitliydim, daha sonra bir işe yaramadığını anladım. bu süreçte çok fazla şey denedim. hiçbiri sanıldığı kadar etkili değildi.

kalsifikasyon bir neden değil sonuçtur. anti-androjen kullanılınca sertliğin azaldığını göreceksiniz. masaj yaparken bile bunları diyordum ama keşke haksız çıksaydım

yabanci forumlar ve youtube üzerinde fazlaca olumlu geri dönüs var bu konuda.

masaj yaptigin süre icerisinde sacinin fazla dökülüp masaji birakinca eski haline dönmesi çok mantiksiz bir durum.

bir tedavi herkeste ayni etkiyi gostermez fakat masaj pozitif bir etki vermese de negatif bir etki veremez öyle olabilmesi icin vahsice yapman gerekiyor sanirim

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2021, 01:12:59 »
bu tedavinin olumlu bir etkisi olacaksa o da  sadece olani korumak ve kan akisini hizlandiracagi icin ufak da olsa sac kalitesini arttirmaktir

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2021, 09:46:05 »
yabanci forumlar ve youtube üzerinde fazlaca olumlu geri dönüs var bu konuda.

masaj yaptigin süre icerisinde sacinin fazla dökülüp masaji birakinca eski haline dönmesi çok mantiksiz bir durum.

bir tedavi herkeste ayni etkiyi gostermez fakat masaj pozitif bir etki vermese de negatif bir etki veremez öyle olabilmesi icin vahsice yapman gerekiyor sanirim

mantıksız veya değil,
ben yaşadığımı söylüyorum hocam. saçma sapan yağlardan bile before after yapan yüzlerce kişi varken ben artık örneklere inanmıyorum. genele vuracaksak etkisinin çok minimum ya da olmayacağını söylüyorum. ayrıca vahşice de yapmadım, nizami bir şekilde yaptım.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2021, 10:06:37 »
  20 yıldır saçla uğraşırım öncesi sonrası muhabbetler kendi yakınından olmadıkça traş.deneyime yakınlarının deneyimlerine bakıcan bu işte .faso fiso calısmalar yok en baba labaratuvarlarda denenen ilaçlar yok 500 denekte denenenler yok 1500 denekte denenenler hepsi fos çıktı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2021, 15:14:46 »
Kafa derisine botoks yaptırıp sonrasında düzenli masaj yapmak lazım ama nedense forumda hiç yaptıran yok.

Facebook Twitter Instagram