Gönderen Konu: Biontech aşısı saç döküyor  (Okunma sayısı 1145 defa)

proscarkullanıyorum

• Full Member
Biontech aşısı saç döküyor
« : 19 Aralık 2021, 13:08:24 »
Arkadaşlar 3 ay önce finasteride başladım diye bi başlık açmıştım. 3 ayda tepe noktam ve önler baya bi açıldı ama dökülmem gerçekten baya bi azalmıştı günde 150-200 tel giderken finasteride başlamamla beraber 3. Ayda günlük dökülme sayısı 5-10 tel kadardı. 2-3 gün önce 3. Doz covid-19 biontech aşımı oldum. Dün de hiçbir şey yoktu fakat bu sabah 300 tel kadar saçım döküldü ve hala saçımı çektikçe elime gelmeye devam ediyorlar. Benzer durumla karşılaşan var mı merak ettim. Yoksa sadece bende mi böyle bir durum mevcut.

dejavuu86

• Sr. Member
Ynt: Biontech aşısı saç döküyor
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2021, 13:44:09 »
Hiç duymadım aşının saç döktüğünü  acaba döngü zamanı olabilir mi ?

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2021, 13:58:26 »
Hiç duymadım aşının saç döktüğünü  acaba döngü zamanı olabilir mi ?
Ben şöyle bir mantık kurdum, tabi ne kadar doğrudur bilemem ama covid-19 saç döktüğü bir gerçek. Biontech aşısında ise canlı covid-19 virüsü bulunmakta. Bu canlı virüsler 1-2 hafta bazende kişiden kişiye göre daha uzun bir süre vücut direncini düşürüyor. Bu da saç dökülmesine neden oluyor olabilir.

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2021, 14:04:12 »
bende bıontech oldum 2 doz anma böyle bir durum görmedim bunla ilişkilendirmiş olmalısın
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2021, 14:49:02 »
bende bıontech oldum 2 doz anma böyle bir durum görmedim bunla ilişkilendirmiş olmalısın
Daha öncesinde covid yüzünden saçların dökülmüşmüydü peki?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2021, 22:51:02 »
Ben saç ekimimin bir ayı içinde hatta belki birkaç haftası içinde aşı oldum, bir sorun yaşamadım.

Bazı bünyeler aşı olduğunda bile bir iki gün vücut sarsılıyor, çevremde bazı arkadaşlarımda böyle oldu. Eğer böyle hassas bir bünyen varsa covide karşı, belki etkilemiştir diyeceğim ama pek ihtimal vermedim dostum. Bana pek mantıklı gelmedi. Tabi tecrübe eden varsa o ayrı.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2022, 01:16:32 »
Dutasteride kullanımı saç dökülmesini hayli azaltmıştı. 2 hafta önce aşı oldum ve saç dökülmesi eski haline geldi. Covid ve saç dökülmesinin bir ilişkisi var muhtemelen
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #7 : 13 Mart 2022, 00:34:46 »
Ben şöyle bir mantık kurdum, tabi ne kadar doğrudur bilemem ama covid-19 saç döktüğü bir gerçek. Biontech aşısında ise canlı covid-19 virüsü bulunmakta. Bu canlı virüsler 1-2 hafta bazende kişiden kişiye göre daha uzun bir süre vücut direncini düşürüyor. Bu da saç dökülmesine neden oluyor olabilir.

biontech m rna aşısı viral dna var içinde virüs yok

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 13 Mart 2022, 00:44:35 »
biontech m rna aşısı viral dna var içinde virüs yok

coronavirus ailesi rna virusları ailesinden hocam dna değil dolayısıyla.

dökülme sebebi aşı değil vücutta oluşturduğu stres, yani siz grip vs de olsanız saçlarınızı etkileyecek. yapabileceğiniz tek şey bağışıklığınızı güçlendirmek. aşı olursanız en az zararla atlatırsınız
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Mart 2022, 17:51:38 »
Arkadaşlar 3 ay önce finasteride başladım diye bi başlık açmıştım. 3 ayda tepe noktam ve önler baya bi açıldı ama dökülmem gerçekten baya bi azalmıştı günde 150-200 tel giderken finasteride başlamamla beraber 3. Ayda günlük dökülme sayısı 5-10 tel kadardı. 2-3 gün önce 3. Doz covid-19 biontech aşımı oldum. Dün de hiçbir şey yoktu fakat bu sabah 300 tel kadar saçım döküldü ve hala saçımı çektikçe elime gelmeye devam ediyorlar. Benzer durumla karşılaşan var mı merak ettim. Yoksa sadece bende mi böyle bir durum mevcut.

Aşının da döktüğune inanıyorum covidin de döktüğune inanıyorum , 2020 sonunda Covid geçirdim henüz 17 yaşındayken Covid sonra saçlar yavaş yavaş seyrelmeye başladı :(
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

optimist1388

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2022, 23:58:59 »
Bende aşının ve covidin döktüğüne inanıyorum  ve ayrıca arkadaşlar sunuda dil not olarak düşmek isterim genel bilgi açısından bugün bilimsel bir yayın izlerken öğrenmiş oldum araştırmalar sonucu covidi ağır atlatanlarda beyinde yüzde iki kadar küçülme oluyormuş normal şartlarda yaşa bağlı zaten küçülme yani hafıza gerilemesi oluyor bu nalet olası viruste yüzde iki ki iyi bir oran erkenden  küçülmeye neden oluyor bu noktada da uzmanlar OMEGA 3 gibi vitamin takviyesini özellikle ağır geçirenlere tavsiye eder bilginize

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2022, 14:49:41 »
3 doz aşı oldum, dökülme yapmadı. Kişiden kişiye değişiyor herhalde.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

Facebook Twitter Instagram