Gönderen Konu: Vitamin Desteği Sonrası Saçlarım Dökülmeye Başladı  (Okunma sayısı 739 defa)

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar. Saçıma masaj aletiyle masaj (15dk) yaptıktan 1 saat sonra uyumuştum. Uyandıktan sonra sürekli olarak yer ayağımın altından kayıyor gibi hissediyordum bir dengesizlik vardı. Bu 3 gün aralıksız sürdü ve özel hastaneye gidip EEG, MR çekildim. Doktor bilgisayar, telefon başında fazla vakit geçirdiğim için bir altyapı oluştuğunu ve yaptığım masajın bunu tetikleyip ortaya çıkarabileceğini söyleyip bana bazı ilaçlar verdi. Baş dönmem için "Vasoserc" ve vitamin ilaçları "Forte-d", "Magnezinc", "Norogrizovim" (D, B, Çinko, Magnezyum) verdi. Bir de boyun düzleşmem varmış ve boynuma iğneleme yaptı (20 günde bir tekrar yapacağını söyledi). Baş dönmem ortaya çıkmadan önce saçımdaki dökülmenin arttığını hissediyordum fakat ilaçlarımı kullanmaya başladıktan sonra saçlarım daha fazla dökülmeye başladı. Günde 50-100 tel dökülüyor. Şakaklarımda 1,5 yıldır bir açılma söz konusu bu sitede paylaştığımda olgunluk çizgisi olduğunu (yaşım 19) ve ilaç desteği almama gerek olmadığını söylediler. Sol şakağım sağ tarafa göre cansız ve açılma orada daha fazla. 1 yıldır stresli, beni depresyona sokacak çok fazla olay yaşadım ve sürekli olarak b12 eksikliği yaşıyordum. Sizce ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Karakutu

• Hero Member
Ynt: Vitamin Desteği Sonrası Saçlarım Dökülmeye Başladı
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2022, 12:34:39 »
Saçların gayet iyi görünüyor boşyere kendine stres yapma. Saç dökülmesi için dediğin sayı normal, günlük zaten her insanda okadar saç dökülür. Mevsimsel olarak belirli aylarda biraz fazla saç dökülür zaten. Vitaminlerin saça zararı olmaz.

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2022, 13:10:52 »
Anladım teşekkür ederim. Evet mevsimsel olarak arttığı oluyor ama hiç bu kadar arttığı olmamıştı. Genelde günde 15-30 tel dökülüyordu.

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2022, 17:48:41 »
Usta ben de saçımı 2021 haziran gibi kestirdikten sonra dokulme artti diyodum ama megersem gerileme taa 2020 ekimden beri baslamis  moruk. Bunlar kafamizin ürettiği bahaneler sacin normal duruyo bu aslinda dikkst meselesi kafani yogunlastirdiginda beyin cok abartiyor
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2022, 18:35:54 »
Bende çinko magnezyum takviye kullandım 2 haftadır aşırı dökülme var günlük rahat 150 tel dökülmeye başladı Fin kullandığım halde

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2022, 22:59:22 »
 çinkonun azlığıda fazlalığıda saç doker.bazende kişi genetiği agresifleşince ilaca yonelir en basta ilaçta pek işe yaramaz o zaman işi ilaca bağlar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

nickless

• Full Member
« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2022, 11:27:13 »
Çinko direk testoyla alakalı olduğu için fazlası da azı da genetik dökülmeyi tetikler eksikliğiniz yoksa içmeyin

Facebook Twitter Instagram