Gönderen Konu: Uzun saç genetik dökülmeyi tetikler mi  (Okunma sayısı 616 defa)

nickless

• Full Member
Uzun saç genetik dökülmeyi tetikler mi
« : 02 Şubat 2022, 19:37:28 »
Arkadaşlar nw2-3 arasındayım saçımı da uzatmak istiyorum ama bir yandan da nedense saçım uzunken oksijensiz kaldığını hissediyorum. Bu genetik dökülmeyi tetikler mi ve saçım uzun haldeyken oksijensiz kalmasını nasıl engelleyebilirim? Duş almamı daha çok sıklaştırsam önleyebilir miyim?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Uzun saç genetik dökülmeyi tetikler mi
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2022, 19:45:06 »
Saçın isterse beline gelsin. Önemli olan şey saçın dibi. Orada olan olaylar neden oluyor maalesef.

AGA'ya, yani Erkek tipi saç dökülmesi genellikle DHT yüzünden meydana geliyor. Onun etkileme mekanizmasını da attach ettim.

Önlenebilir tek yol şu anda antiandrojen almak. Finasterid veya Dutasterid. Tarafını seç.

Not: Antiandrojenlerin yan etkisi bulunmaktadır. Göze alıp dene istersen. Yan etki görürsen bırakırsın.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2022, 12:04:53 »
Uzun saç kısa saça göre daha fazla beslenmesi gerek bu yüzden kısa saça göre genetik dökülme varsa daha hızlı incelebilir dökülebilir. Genetik dökülmeye sahip kişilerin kısa kullanması saçı dökülme durumunu yavaşlatabilir
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2022, 22:06:34 »
 beslenmeyi etkiler oda genetiği hızlandırır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2022, 00:01:07 »
Dostum etki ediyor bunu yaşadım bizzat , saçlarımın döküldüğü dönem “nasılsa bir daha saçlarımız olmicak, varken bi kez olsun bağlayayım” dedim, ve en yoğun dökülme bu dönemde yaşadım. Saçlarım acayip inceldi cansızlaştı. En son hevesimi alıp kestirmeye gittim saçları kuaför bunlar nasıl bu kadar cansız yahu diye şaşırdı.
Kestirdikten sonra çok daha dolgun hissettim saçlarımı.
Bu benim yaşadığım tecrübemdir.
Sokakta bazı insanlar görüyoruz beline kadar uzun ve santim gerileme yok, onlar şanslı bu açıdan, bu yüzden dökülme hızını arttırdığını düşünüyorum.
Yine de keşke demiyorum onu da denemiş olduk :)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2022, 00:05:51 »
Dostum etki ediyor bunu yaşadım bizzat , saçlarımın döküldüğü dönem “nasılsa bir daha saçlarımız olmicak, varken bi kez olsun bağlayayım” dedim, ve en yoğun dökülme bu dönemde yaşadım. Saçlarım acayip inceldi cansızlaştı. En son hevesimi alıp kestirmeye gittim saçları kuaför bunlar nasıl bu kadar cansız yahu diye şaşırdı.
Kestirdikten sonra çok daha dolgun hissettim saçlarımı.
Bu benim yaşadığım tecrübemdir.
Sokakta bazı insanlar görüyoruz beline kadar uzun ve santim gerileme yok, onlar şanslı bu açıdan, bu yüzden dökülme hızını arttırdığını düşünüyorum.
Yine de keşke demiyorum onu da denemiş olduk :)

Leo hocam belki sıkı bağladıysanız traksiyon alopesisi geçirmişsimizdir
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2022, 00:44:43 »
Leo hocam belki sıkı bağladıysanız traksiyon alopesisi geçirmişsimizdir

Yok dostum taç falan da takıyordum sadece bağlama değil. Yani dökülen saça baktığın zaman bile anlıyodun saç telinin ne kadar kötü olduğunu.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2022, 05:36:35 »
Uzun saç döküldüğünde gözüne çarpar kısa saç yastıkta duşta akar gider görmezsin. Saç kısa iken mat olsa dahi uzun olduğu kadare göze çarpmaz. Sadece ilizyon, görüntü meselesi. Kısa veya uzun olmasının dökülme ile zerre ilişkisi yok. Dökülme söz konusu olduğunda kısa da olsa uzunda olsa aynı şartlarda dökülür. Kir beyaz renkte daha çok göze çarpar.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2022, 17:24:27 »
Süreci hızlandırır.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2022, 12:45:14 »
Ben fazla uzatmıyorum saçları

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2022, 12:49:31 »
uzun saçın dökülmeyi hızlandırdığına dair bir yayın yokken herkes neden hızlandırdığını söylüyor anlamadım. alakası bile yok halbuki.

Facebook Twitter Instagram