Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası nekroz  (Okunma sayısı 1493 defa)

By_Aksos

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası nekroz
« : 06 Şubat 2022, 12:27:16 »
Merhabalar arkadaşlar. 1 Şubat günü 3500-4000 kök ekimi yapıldı bana. Normalde sadece şakak bölgesini ektirmek istemiştim, Eken arkadaş tepe kısmının da zayıfladığını zamanla oraya da ekim yapılacağını vs soyleyerek oraya da ekmemi önerdi. Ben tam anlamıyla güvenerek saçlarımı teslim ettim. Operasyon toplam 9 saat sürdü. Kanal acma esnasında ön kısım ancak 4. Anestezi de tam anlamıyla uyusturuldu. Normale göre daha fazla kanamam olduğu soylendi. Neyse ekim esnasında daha önce yara olan yerede kanal açıldığı için fazla kanama olduğu vs söylendi. Ekim esnasinda nekrozdan bahsedildi, ihtimali konuşuldu. Ekim aksami alin cevrem şişti ve tepe kisminda cilt altinda yeşil tonunda 1 tl boyutundan biraz daha büyük bir alanda renk değişikliği tespit ettik, normal olduğu soylendi. Ekimin 2. Günü sağ gözüm avuç icini rahatlikla dolduracak kadar şişti, gözüm kapandı elimle dahi acamadim, pozisyondan kaynaklandığı soylendi ve prednol 16 mg baslandi, antibiyotik olarak cefaks 500 alıyordum agumentin 1000mg ile degistirildi. 2. Günün akşamında sol gözümde şişmeye başladı. 3. Günde artık tüm surat balon gibi oldu. Mübalağa yapmıyorum cene kısmı hariç komple ödem oluştu. Bir doktor arkadaşımın tavsiyesi uzerine aldığım ilaclara ek olarak Pantox 400 mg, oksamen L tb ve pantpas 40 mg aldim. 4. Gün sag gözümdeki şişlik indi, 5. Gunde sağ gözde sislikten eser kalmadı ve sol gözümde nispeten indi. Bu gün ekimin 6. Günü su ana kadar sadece 2. Ve 5. Günde yikama yapıldı. Halen sac derimde sızıntılar hissediyorum, ödem olarak cok hafif sag yanağımda alin ve yanak kısımlarında şişlik mevcut. ŞİMDİ BUNLARI BİRİLERİNİ YARGILAMAK YAHUT SUÇLAMAK İÇİN BELİRTMİYORUM,  HATALİ UYGULAMALAR VS OLMUŞ OLABİLİR BEN BUNUNLADA İLGİLENMİYORUM. BENİM DERDİM TECRÜBE SAHİBİ VEYAHUT İLİM SAHİBİ KİSİLERDEN GÖRÜŞ ALMAK. EKLEDİGİM FOTOĞRAF ANLİK OLARAK ÇEKİLMİŞTİR. NEKROZ MEVCUTMUDUR? TEDAVİSİ VEYAHUT ONARIMI MUMKUNMUDUR? NELERE DİKKAT ETMELİYİM. PSİKOLOJİM GERÇEKTEN KÖTÜ. VAROLAN SAÇLARIMDAN DA OLACAĞIM KORKUSUNU YAŞIYORUM. BENZER SEKİLDE SAC DERİSİNDE YARALAR OLUPTA İYİLEŞME SURECİNİ VE SONUÇLARINI BİLMEK İSTİYORUM. ŞİMDİDEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN.

KırmızıKara

• Full Member
Ynt: Saç ekimi sonrası nekroz
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2022, 12:45:47 »
Öncelikle ekiminiz hayırlı olsun açıkcası ben nekroz olduğunu düşünmüyorum kurumuş kan pıhtıları gibi duruyor ama kesin sonuç kabuk döküm sonrasında belli olur. Şişlik dediğiniz gibi fazla anestezinin etkisiyle olabilir veyahut siz kafanızı çok fazla öne eğmişsinizdir ondan da kaynaklanabilir. Tavsiyem sakin olun
  • Ekim Tarihi: 02.04.2021
  • Ekim Merkezi ismi Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 3700
  • Yaşınız 30

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2022, 13:06:51 »
Dostum kliniğin adı nedir? Başlığa greftle birlikte yazabilirseniz güzel olur.

Hayırlı olsun. 45 derecelik açı kuralına göre mi hareket ettiniz?

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

The Cebelebettin

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2022, 13:15:15 »
Hocam fotoda nekrozluk bir durum gorunmuyor sanki
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4)

By_Aksos

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2022, 13:39:02 »
Herşeyden önce klinik ismi sormayın lütfen. Çünkü daha çok erken, kliniğe bir zarar verip kul hakkına girmek istemem. Forumda benzer konular gördüm. Ben tum işlemlerden memnun kaldım, beklediğimin üstünde bir hizmet aldim. Yedim içtim konakladim ve bunlar ucrete dahil edilmedi ve konusulmamisti. 6 gündür misafirleriyim, il dışından geldiğim için, nekroz şüphesi sebebiyle göndermek istemiyorlar. Başta da belirttiğim gibi amacım kimseyi karalamak yada zarar vermek değil, ayrıntı vermemin sebebi fikir edinmek. İlk gün işlem sonrası dik durmaya çalıştım ve 45 derece kuralına uydum. İlk geceyi biraz zor geçirdim, uyumadim fakat uyuya kaldığımda sabah sağıma yatmış birsekilde buldum kendimi, gözümün sismesini buna bağlıyorum ama normalin çok üstünde bir şişlik vardı. Dolaşım bozukluğuna bağlı ödem olabileceği söylendi. Değerli yorumlarınız ve dilekleriniz için teşekkür ederim. Bende sabırlı olmaya çalışıyorum. Ama risk büyük olunca tum tedbirleri almak veyahut en az zararla kurtulmak istiyor insan. Bu yüzden kaygılıyım ve benzer süreçleri yaşayanların tecrübesine ihtiyacım var. Tekrar teşekkür ederim arkadaşlar.

webumut

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2022, 13:42:49 »
Ben pek anlamam ama kan pıhtısı gibi duruyor
  • Ekim Merkezi ismi data hair saç ekimi merkezi
Data hair Saç ekim konum 5700 greft :https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=25750.msg488037

Facebook Twitter Instagram