Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası nekroz  (Okunma sayısı 564 defa)

Hoca08

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası nekroz
« : 25 Aralık 2023, 20:43:44 »
Merhaba arkadaşlar burada konu açan çoğu arkadaşımız nekroz mu değil mi diye tespit soruları sormuş. Ben ektirdiğim klinik (Trabzon İmperial) merkezine kabuk döktürme yıkamasına gittiğimde hasarlı bir dokuya rastlandı. Hemen cildiyeciye muayene götürüldüm. Nekroz başlangıcı teshisi koydu ve ilk 10 gün antibiotik kullanıp kullanmadığımı sordu. Ben verilen tüm ilaçları kullanmıştım lakin başına geldi. Cildiyeci başka bir antibiotik vermedi sadece eczacının kendi eliyle hazırladığı merhemi almamı onu kullanmamı iki günde bir duş almamı iletti. Doğal olarak nekrozu internetten araştırınca bende büyük bir panik başladı. Benim merak ettiğim konular tedavi süreci, bu sürecin psikolojisi ve nekroz olan bölgenin küçülme ihtimali üzerine. Cildiye onaylı bir nekroza sahibim şimdi neler yapmalıyım sizce? Aynı klinikte 5 arkadaş ekim yaptırdık sadece bende bu problem oldu. Problem olan kliniğin cildiye hekimine güvenmiyorum doğal olarak? Nekroz teşhisi sonrası deneyimi olan dostlardan yardım bekliyorum.
İyi forumlar…

Yıkama öncesi ve sonrası fotoğrafları paylaştım

pear24

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası nekroz
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2023, 00:13:19 »
Kucuk sayilmayacak bir nekroz. İnşallah en az kayıpla atlatırsınız. Ayrica sac derisi asiri kuru görünüyor nemlendirme dışında gun icinde saçınızı biraz suyla nemlendirin.

Hoca08

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2023, 12:44:29 »
14. Gün. Kabuk yıkama işleminden sonra rif ambül sürdüm bölgeye. Daha sonra ise cildiyecinin vermiş olduğu kremi kullanıyorum. Sadece 12. Gün(kabuk yıkamadan 2 gün sonra duş aldım) şuan nekroz başlangıcı olan bölgede mukus benzeri bir örüntü var. Bu örüntü normal mi?

Cetin33

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2024, 21:40:15 »
Merhabalar 

Şuan diriminuz nedir. Nekroz tamamiyle ortadan kalktimi.  Tekrar foto paylasirmisiniz

Facebook Twitter Instagram