Gönderen Konu: Saç ektirmeyi düşünüyorum  (Okunma sayısı 62919 defa)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Saç ektirmeyi düşünüyorum
« Yanıtla #135 : 22 Temmuz 2019, 22:22:32 »

Evet arkadaşlar yaklaşık 1 aylık hair forte kullanımının fotoğraflarını atıyorum. Fotoğrafları net seçebilmeniz adına ışık altında flaşlı olarak ve normal ışık altında çektim.

İnternette okuduğum kadarıyla procapil adlı içeriğin, finasterid ve minoxile eş değer düzeyde etki ettiği söyleniyor, ancak ben böyle bir etki yaptığını düşünmüyorum. Saçları sabitlemek için kullanılan spreylere benziyor biraz bu da mevcut saçlara zarar verebileceğini düşünüyorum. Benim beklentim çok yüksek değildi zaten halen 2 ay kadar daha kullanmayı düşünüyorum. Sitelerinde minumum 3 ay kadar kullanın deniyor önerdikleri dozaj çok yüksek olduğu için zaten bende ki minyatürleşme de büyük boyutlarda olmadığı için 12 saat arayla 3 fıs devam ediyorum.

Bu arada uzun yıllardır fotoğraflarımı yüklediğim tinypic sitesi artık kapanıyormuş. Önceden siteye eklediğim fotoğraflar benim elimde olmayan nedenlerden dolayı gidebilir. Bunun bilgisini vermek istedim.

« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2019, 01:15:25 Gönderen: onizuka eikichi »
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #136 : 22 Temmuz 2019, 23:47:18 »
Saçlar harika toparlamış
Global Moderator

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #137 : 24 Temmuz 2019, 19:22:58 »
Önceki mesajımda belirttiğim gibi fotoğraflar maalesef yüklediğim içerik sağlayıcısının sitesini kapattığı için uçmuş. Altta eskiden yüklemiş olduğum fotoğrafları ekliyorum.

Finasterid kullanmadığım önceki fotoğraflar

Haziran 2017

Ağustos 2017

Finasterid kullanmaya başladığım kısımlar

Eylül 2017

Ekim 2017

Kasım 2017

Finasteride ara verdiğim 6 aylık süreden sonra ki durum

Ağustos 2018

Daha sonra yeniden başladığım 3 aylık süre

Ekim 2018

Kasım 2018

Kasım Askere Giderken Kısatılmış hali ve finasteride ara verdiğim 2.5 aylık dönem

Daha sonra geçen aya kadar kullandığım zaman dilimi

Şubat 2019

Haziran 2019

Bu tarihten itibaren finasterid kullanmayı kestim uzunca bir süre kullanmamayı düşünüyorum. Bundan sonra ki gönderdiğim fotoğraflarda saçlarda olası olumlu/olumsuz gelişmeler finasteridden kaynaklı değil diğer kullandığım/kullanacağım ürünlerden dolayı olacaktır.

Ayrıca fotoğraflardaki haklarım saklıdır. Bu site dışında farklı sitelere eklenmesi kaynak belirtilse dahi yasaktır.

Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

mataramasuko1

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #138 : 27 Temmuz 2019, 00:13:29 »
Dostum sürekli takip ettiğim bikaç komudan biri burası. Gelişim gerçekten çok fena. Dayanamayıp " topik mi lan bu yoksa" diyip bilgisayardan baktıgım da oldu 😁 (kusura bakma). Daha önce konuşmuştuk sizinle, ben de yaklaşık iki aydır biotin 5000 ile birlikte propecia kullanıyorum. İlk ay çok güzel etki etti dökülme konusunda , sonraları bi iki hafta durma noktasına geldiğimi düşündüm. Konuştugumuz gibi Yavaş yavaşta minoxili bıraktım ve bayadır kullanmıyorum. Ama son bir iki haftadır dökülme yine başladı ve yüksek seviyelerde. Propecia kullanırken de ataklar gerçekleşiyor mu? Yoksa minoxili bırakmanın bikaç hafta sonraki etkisi midir? Sorum garip oldu ama anlarsınız bence 😁

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #139 : 27 Temmuz 2019, 03:38:18 »
Minoxil damar genişletici takviye olduğundan bıraktığınızda finasterid kullansanızda dökülme döngü olayı yaşarsınız. Yoksa herkes minoxil ile saçları çıkartıp finasterid ile koruyup saç ekimine gerek duymazdı. Ben bu nedenle uzunca bir süre tek fıs kullanmaya devam etmeniz gerektiğini söylemiştim. Ama madem kestiniz minoxili kullanmayın finasterid kullanıyorsanız bir noktadan sonra dökülme olmayacak zaten. Ben finasterid kullanırkende zayıf olan saçlarım oluyor tüm saçları güçlendirmiyor. Topik olayı da komiğime gitmedi değil, koskoca finasterid firmalarının reklamını mı yapacağım forumda :D.

mataramasuko1

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #140 : 27 Temmuz 2019, 10:47:09 »
Tek fıs olayına bir türlü alısamadım direndim ama olmadı ben de bırakmayı tercih ettim acıkcası. Aslında minox kullanınca da sacım bu kıvamda döküldüğü için bırakmayı tercih ettim de denilebilir, uzun süre kullanma dolayısıyla bıkmışlık hissine hiç değinmiyorum bile.
Reklam konusuna gelince ben de güldüm kendime açıkcası😁. Bu arada farkındamısın bilmiyorum konun ekşi sözlük sayfasında paylaşılmış. Finas konusunda namın yürüyüp gidiyor 😁

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #141 : 28 Temmuz 2019, 05:25:03 »
Tek fıs olayına bir türlü alısamadım direndim ama olmadı ben de bırakmayı tercih ettim acıkcası. Aslında minox kullanınca da sacım bu kıvamda döküldüğü için bırakmayı tercih ettim de denilebilir, uzun süre kullanma dolayısıyla bıkmışlık hissine hiç değinmiyorum bile.
Reklam konusuna gelince ben de güldüm kendime açıkcası😁. Bu arada farkındamısın bilmiyorum konun ekşi sözlük sayfasında paylaşılmış. Finas konusunda namın yürüyüp gidiyor 😁

Biliyorum ben elimden geleni yaptım kullandığım süre zarfında artık bıraktım ama etki alanını arkadaşlar görmüş olacaklar. Bu arada hair forte spreyi de bıraktım bir faydası görmediğim gibi mevcut saçlarım da yıpranma oldu bu neden kullanmayacağım. Bunu da buradan paylaşmış olayım.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #142 : 12 Ağustos 2019, 16:13:41 »
Baştan sona okudum , gayet deney/gözlem tadında keyifli bir forum olmuş eikichi ...

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #143 : 10 Eylül 2019, 18:45:35 »

Evet arkadaşlar 1 aylık bir aranın ardından güncellenme yapmak istedim. Şampuan olayında biliyorsunuz revita kullanıyorum ve elimden geldiğince stok yaparak saç ürünlerini temin etmeye çalışıyorum. Türkiye'de stok bulamayınca bende Amerika'dan aldım şampuanı. Türkiye'de yıllardır satın alıyorum bu şampuanı sitelerinden bir kere deneme ürünleri gönderdiklerini hatırlamıyorum, Amerika'da hem alışverişime indirim verdiler hem de siparişim yanında 2 tane deneme boyu revita conditioner gönderdiler! Böyle ufak jestlerde insanı haliyle mutlu ediyor. Neyse şampuan ve vitamin stoğunu yeniden yaptım uzun bir süre bu konuda problem yaşamamayı ümit ediyorum. Üstte bugün çektiğim fotoğraf mevcut verdikleri revita conditioner ürününü de kullandım :). Şuan için bir dökülme yaşadığım söylenemez. Saçlarda mevsimsel dökülmeler bu aylarda elbetteki oluyor ama agresif bir dökülme süreci halen yaşamıyorum. Bu mevcut durumda benim de beklentilerimi aşan bir durum. Başlarda saçlarımı bu seviyelere getirip, bu seviyelerde tutacağımı hayal bile edemezdim. Bir şekilde alınan destek takviyeleriyle finasteridden alınan randıman kısmen sağlanabiliyor. Bu nedenle finasteride bu denli bağlı kalmadan farklı yollardan çözümler denemekten korkmamanız gerektiğini düşünüyorum.

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #144 : 10 Eylül 2019, 23:21:20 »
saçlar dönem dönem kah azalmış kah artmış kullandığın ilaçlara ve takviyelere bağlı olarak .aslında bende finasteridin dökülmüş saçlar üzerinde etkinliği konusunda şüpheliyim yani tamam dökülmeyi durdurma ve olan saçı koruma tarafında etkili bir ilaç fakat yeni saç çıkarma konusunda etkisinin sıfır olduğunu çok iyi biliyorum tabi minyatür saçın döngüsünü uzatma konusu apayrı bir şey ve buna saç çıkarıyor denemez.
sonuç olarak söyleyeceğim finansı bırakarak iyi etmişsin önemli olan saçı korumak ve bunun tek yöntemi bencd finans değil.benimde aklımda bu konuda bir kaç uygulamayı düşündüğüm yöntem var yeri zamanı gelince umarım bende burda sonuçları paylaşırım  :)

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #145 : 11 Eylül 2019, 03:49:23 »
saçlar dönem dönem kah azalmış kah artmış kullandığın ilaçlara ve takviyelere bağlı olarak .aslında bende finasteridin dökülmüş saçlar üzerinde etkinliği konusunda şüpheliyim yani tamam dökülmeyi durdurma ve olan saçı koruma tarafında etkili bir ilaç fakat yeni saç çıkarma konusunda etkisinin sıfır olduğunu çok iyi biliyorum tabi minyatür saçın döngüsünü uzatma konusu apayrı bir şey ve buna saç çıkarıyor denemez.
sonuç olarak söyleyeceğim finansı bırakarak iyi etmişsin önemli olan saçı korumak ve bunun tek yöntemi bencd finans değil.benimde aklımda bu konuda bir kaç uygulamayı düşündüğüm yöntem var yeri zamanı gelince umarım bende burda sonuçları paylaşırım  :)

Tamamen bıraktığım söylenemez tekrar dökülme yaşamayana kadar kullanmayı düşünmüyorum. Zaten bu vitaminlerle vücuduma bir çok kimyasal giriyor bunları kullanmaktan da memnun olduğum söylenemez vücut yoruluyor haliyle. Dökülme kesildiği zaman dediğiniz gibi vitamin takviyeleri ile iyi ürünlerle desteklemeye çalışıyorum saçları. Ancak genetik dökülmeyi engellemenin yolu finasterid. Yani genetik dökülme yaşarsam bu takviyeler saçlarımın dökülmesini durdurmayacaklar. Bir çelişki gibi gözükse de durum maalesef bundan ibaret. Benim yapmış olduğum uygulama finasteridi sürekli kullanmak yerine yan etki yaşamamak için dökülme olmadığı dönemlerde farklı takviyeler ile saçlarıma destek sağlamak. Dökülmelerin dönem dönem olduğuna inanan birisiyim ve bu düşünce doğrultusunda saçlarıma uygulamalar yapıyorum. Sizinde konunuzu merakla bekliyorum. Umarım vermiş olduğunuz emek ve çabalarınızın karşılığını en iyi şekilde alırsınız.

sackonusundasoru

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #146 : 15 Eylül 2019, 21:04:52 »
Tamamen bıraktığım söylenemez tekrar dökülme yaşamayana kadar kullanmayı düşünmüyorum. Zaten bu vitaminlerle vücuduma bir çok kimyasal giriyor bunları kullanmaktan da memnun olduğum söylenemez vücut yoruluyor haliyle. Dökülme kesildiği zaman dediğiniz gibi vitamin takviyeleri ile iyi ürünlerle desteklemeye çalışıyorum saçları. Ancak genetik dökülmeyi engellemenin yolu finasterid. Yani genetik dökülme yaşarsam bu takviyeler saçlarımın dökülmesini durdurmayacaklar. Bir çelişki gibi gözükse de durum maalesef bundan ibaret. Benim yapmış olduğum uygulama finasteridi sürekli kullanmak yerine yan etki yaşamamak için dökülme olmadığı dönemlerde farklı takviyeler ile saçlarıma destek sağlamak. Dökülmelerin dönem dönem olduğuna inanan birisiyim ve bu düşünce doğrultusunda saçlarıma uygulamalar yapıyorum. Sizinde konunuzu merakla bekliyorum. Umarım vermiş olduğunuz emek ve çabalarınızın karşılığını en iyi şekilde alırsınız.

Hocam siz sac ekimi yaptirmadiniz o zaman degil mi? Sadecw finasteride kullanimi ile bu hale kavustular, dogru mu anlamisim?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #147 : 16 Eylül 2019, 03:43:15 »
Hocam siz sac ekimi yaptirmadiniz o zaman degil mi? Sadecw finasteride kullanimi ile bu hale kavustular, dogru mu anlamisim?

Ekim yaptırmadım finasterid ve destek takviyeler ile saçlarımı bu hale getirdim. Standart bir ekim parasına yakın harcama yaptığım söylenebilir ama :).

Bal Porsuğu

• Hero Member
« Yanıtla #148 : 17 Eylül 2019, 19:24:25 »
çok harika bir konu eline sağlık kardeşim keyifle okudum baştan sona bilgiler için teşekkürler

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #149 : 18 Eylül 2019, 13:03:28 »
Merhaba Arkadaşlar,

Revita şampuanın yanında Revita Cor kullanmaya yeniden başladım. Yaklaşık 1.5 haftadır elimde olan deneme ürünlerini kullanıyordum saçlarıma iyi geldiğini düşünerek devam etmeye karar verdim. 2 sene önce kullandığımdan beri uzunca bir süre bu ürüne ara vermiştim açıkcası nasıl bir gelişme olacağını bu aşamada kestirmek güç ama yine de denemekte fayda olduğunu düşünüyorum. İlk kullandığımda açıkcası bilinçsizce bu ürünü kullanmıştımm ama son satın aldığımda içeriğinin baya zengin olduğunun farkına vardım. Muhtemelen bu ürün mevcut saçlarımı bir tık güçlendirecek gibi duruyor. Tabi bu durum genetik dökülme dışında olan saçlarım için geçerli yani genetik dökülmeye etki edeceğini düşünmüyorum. Şuan bir dökülme de yaşamıyorum. Belki hafta da 2 gün finasterid ya  da her gün 1 tablet xpecia (kullanırsam hair forte desteği ile) kullanabilirim. Gerçi kullandığım tüm ürünlerde biotin mevcut bu biraz problem oluşturuyor :).

Facebook Twitter Instagram