Gönderen Konu: Saç ektirmeyi düşünüyorum  (Okunma sayısı 13711 defa)

onizuka eikichi

• Hero Member
Ynt: Saç ektirmeyi düşünüyorum
« Yanıtla #135 : 22 Temmuz 2019, 22:22:32 »

Evet arkadaşlar yaklaşık 1 aylık hair forte kullanımının fotoğraflarını atıyorum. Fotoğrafları net seçebilmeniz adına ışık altında flaşlı olarak ve normal ışık altında çektim.

İnternette okuduğum kadarıyla procapil adlı içeriğin, finasterid ve minoxile eş değer düzeyde etki ettiği söyleniyor, ancak ben böyle bir etki yaptığını düşünmüyorum. Saçları sabitlemek için kullanılan spreylere benziyor biraz bu da mevcut saçlara zarar verebileceğini düşünüyorum. Benim beklentim çok yüksek değildi zaten halen 2 ay kadar daha kullanmayı düşünüyorum. Sitelerinde minumum 3 ay kadar kullanın deniyor önerdikleri dozaj çok yüksek olduğu için zaten bende ki minyatürleşme de büyük boyutlarda olmadığı için 12 saat arayla 3 fıs devam ediyorum.

Bu arada uzun yıllardır fotoğraflarımı yüklediğim tinypic sitesi artık kapanıyormuş. Önceden siteye eklediğim fotoğraflar benim elimde olmayan nedenlerden dolayı gidebilir. Bunun bilgisini vermek istedim.

« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2019, 01:15:25 Gönderen: onizuka eikichi »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
« Yanıtla #136 : 22 Temmuz 2019, 23:47:18 »
Saçlar harika toparlamış
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #137 : 24 Temmuz 2019, 19:22:58 »
Önceki mesajımda belirttiğim gibi fotoğraflar maalesef yüklediğim içerik sağlayıcısının sitesini kapattığı için uçmuş. Altta eskiden yüklemiş olduğum fotoğrafları ekliyorum.

Finasterid kullanmadığım önceki fotoğraflar

Haziran 2017

Ağustos 2017

Finasterid kullanmaya başladığım kısımlar

Eylül 2017

Ekim 2017

Kasım 2017

Finasteride ara verdiğim 6 aylık süreden sonra ki durum

Ağustos 2018

Daha sonra yeniden başladığım 3 aylık süre

Ekim 2018

Kasım 2018

Kasım Askere Giderken Kısatılmış hali ve finasteride ara verdiğim 2.5 aylık dönem

Daha sonra geçen aya kadar kullandığım zaman dilimi

Şubat 2019

Haziran 2019

Bu tarihten itibaren finasterid kullanmayı kestim uzunca bir süre kullanmamayı düşünüyorum. Bundan sonra ki gönderdiğim fotoğraflarda saçlarda olası olumlu/olumsuz gelişmeler finasteridden kaynaklı değil diğer kullandığım/kullanacağım ürünlerden dolayı olacaktır.

Ayrıca fotoğraflardaki haklarım saklıdır. Bu site dışında farklı sitelere eklenmesi kaynak belirtilse dahi yasaktır.

mataramasuko1

• Newbie
  • *
« Yanıtla #138 : 27 Temmuz 2019, 00:13:29 »
Dostum sürekli takip ettiğim bikaç komudan biri burası. Gelişim gerçekten çok fena. Dayanamayıp " topik mi lan bu yoksa" diyip bilgisayardan baktıgım da oldu 😁 (kusura bakma). Daha önce konuşmuştuk sizinle, ben de yaklaşık iki aydır biotin 5000 ile birlikte propecia kullanıyorum. İlk ay çok güzel etki etti dökülme konusunda , sonraları bi iki hafta durma noktasına geldiğimi düşündüm. Konuştugumuz gibi Yavaş yavaşta minoxili bıraktım ve bayadır kullanmıyorum. Ama son bir iki haftadır dökülme yine başladı ve yüksek seviyelerde. Propecia kullanırken de ataklar gerçekleşiyor mu? Yoksa minoxili bırakmanın bikaç hafta sonraki etkisi midir? Sorum garip oldu ama anlarsınız bence 😁

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #139 : 27 Temmuz 2019, 03:38:18 »
Minoxil damar genişletici takviye olduğundan bıraktığınızda finasterid kullansanızda dökülme döngü olayı yaşarsınız. Yoksa herkes minoxil ile saçları çıkartıp finasterid ile koruyup saç ekimine gerek duymazdı. Ben bu nedenle uzunca bir süre tek fıs kullanmaya devam etmeniz gerektiğini söylemiştim. Ama madem kestiniz minoxili kullanmayın finasterid kullanıyorsanız bir noktadan sonra dökülme olmayacak zaten. Ben finasterid kullanırkende zayıf olan saçlarım oluyor tüm saçları güçlendirmiyor. Topik olayı da komiğime gitmedi değil, koskoca finasterid firmalarının reklamını mı yapacağım forumda :D.

mataramasuko1

• Newbie
  • *
« Yanıtla #140 : 27 Temmuz 2019, 10:47:09 »
Tek fıs olayına bir türlü alısamadım direndim ama olmadı ben de bırakmayı tercih ettim acıkcası. Aslında minox kullanınca da sacım bu kıvamda döküldüğü için bırakmayı tercih ettim de denilebilir, uzun süre kullanma dolayısıyla bıkmışlık hissine hiç değinmiyorum bile.
Reklam konusuna gelince ben de güldüm kendime açıkcası😁. Bu arada farkındamısın bilmiyorum konun ekşi sözlük sayfasında paylaşılmış. Finas konusunda namın yürüyüp gidiyor 😁

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #141 : 28 Temmuz 2019, 05:25:03 »
Tek fıs olayına bir türlü alısamadım direndim ama olmadı ben de bırakmayı tercih ettim acıkcası. Aslında minox kullanınca da sacım bu kıvamda döküldüğü için bırakmayı tercih ettim de denilebilir, uzun süre kullanma dolayısıyla bıkmışlık hissine hiç değinmiyorum bile.
Reklam konusuna gelince ben de güldüm kendime açıkcası😁. Bu arada farkındamısın bilmiyorum konun ekşi sözlük sayfasında paylaşılmış. Finas konusunda namın yürüyüp gidiyor 😁

Biliyorum ben elimden geleni yaptım kullandığım süre zarfında artık bıraktım ama etki alanını arkadaşlar görmüş olacaklar. Bu arada hair forte spreyi de bıraktım bir faydası görmediğim gibi mevcut saçlarım da yıpranma oldu bu neden kullanmayacağım. Bunu da buradan paylaşmış olayım.

cassowary93

• Newbie
  • *
« Yanıtla #142 : 12 Ağustos 2019, 16:13:41 »
Baştan sona okudum , gayet deney/gözlem tadında keyifli bir forum olmuş eikichi ...

Facebook Twitter Instagram