Gönderen Konu: Anksiyete İle Mücadele  (Okunma sayısı 420 defa)

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Anksiyete İle Mücadele
« : 10 Şubat 2022, 01:21:48 »
Öncelikle şunu belirteyim, psikoloğa derdini anlatamayacak kadar çekingen bir insanım. Bu yüzden bu sıralar gitmeyi düşünmüyorum.
En ufak şeyleri deli gibi kafaya takıyorum. Daha önce ufak şeylerin büyük sonuçlara yol açtığını çok gördüm. Bu durum korku yaratmış olmalı. Ailevi meseleler olsun, saç dökülmesi gibi dış görünüşle ilgili meseleler olsun sürekli kafam bir şeylerle meşgul. En son 4-5 sene önce mutluydum.
Aslında genel ruh halim pozitif olma eğiliminde. Ancak bazen küçük şeyler kalp atışlarımı deli gibi hızlandırıyor.  Antidepresan kullanmayı düşünüyordum dutasteride ile birlikte kullanılmamalıymış. Saç dökme etkisi varmış. Bu tarz şeyler yaşayıp rahatlatıcı bir teknik, bir çözüm bilen varsa seve seve okurum.
Not: 2-3 senedir böyleyim, dutasteride'i 2 haftadır kullanıyorum. Yani ilaçla ilgisi yok yanlış anlaşılmasın.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Anksiyete İle Mücadele
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2022, 02:54:09 »
Senin gibi insanlar tanıdım daha önce. Saç dökülmesinden muzdarip olmak gerekmiyor. Başka yollarla tanıdım. Sizler en iyi arkadaş olacak insanlarsınız. Senin deyiminle ufak şeyleri kafaya taktiğiniz için düşünceli bir insan oluyorsunuz haliyle. Bu da sizi değerli yapıyor. Ama sıkıntıyı çeken taraf siz oluyorsunuz. Maliyeti çok vesselam.

Ben de eskiden daha mutluydum. Bir söz vardır Edebiyat hocam söylemişti. "Insan büyür dert büyür."

Yurt arkadaşım vardı antidepresan kullanıyordu. Sanırım epey etkili. Daha çok uyuma eğiliminde idi. Yüzünün güldüğünü ve memnun kaldığını ne gördüm ne duydum.

Saç konusunu kafaya takman bence normal. Takmayan kişi bu forumda yer almaz bile. Ama eğer gerçekten çok küçük şeylere takılıyorsan Spotlight etkisi var mı acaba diye düşünürüm. Araştırabilirsin dostum.

Benim kendi manevi cennetim ilim çalışmak. Dinimi iyi bilmek ve yaşamaya çalışmak. Sorgulamak ve sonuca ulaşmaya çalışmak. Yani sıkıntıların içinden maneviyat ile sıyrılıyorum. Bu hayatın bir gün -benim için- sonlanacağını ve artık rahatlatacağım kanısı ile öbür memlekete çabalıyorum. Bu beni rahatlatıyor.

Buraya bu şekil post açan insanları seviyorum. Herkes hayatın Instagram storylerinde olduğu gibi zannediyor ve bu gibi postlar o ütopyaların karşısında durarak yalnız olmadığımızı hatırlıyor. Teşekkür ederiz.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2022, 08:29:27 »
Kardeşim psikolog adayı olarak yazıyorum, bu anksiyete sadece sende olan bir durum değil herkeste olan bir durum yaygın ve durumu kendi içinde çözme çabasına giren insan sayısı hayli fazla, bu yanlış bir durum.  Bende Lustral kullanıyorum hemde finansterid o yüzden en yakın zamanda bi psikologa değilse psikiyatriye git ilaç kullanman gerekirse kullanırsın. Dutatsteride ile antidepresan kullanınca saç dökülür diye bir şey yok.  Belki beynin bir hormonu az salgılıyor veya hiç salgılaamıyor o yüzden antidepresan önemli,kendi kendinin doktoru olmayı çalışma. Zweig kardeşimde maneviyat olayınına güzel bir şekilde değinmiş.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2022, 12:32:55 »
Önerileriniz çok değerli. Teşekkürler.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2022, 17:55:29 »
https://www.academia.edu/36712850/Dr_David_Burns_%C4%B0yi_Hissetmek_pdf

Bu kitabi tavsiye ederim. Antidepresanlardan daha fazla faydasini gordum.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Facebook Twitter Instagram