Gönderen Konu: Saç Ekimi Sonuçlarına Bepanthen, Evigen ve Bemiks İle Katkı Sağlamak  (Okunma sayısı 22489 defa)

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar,

Forumda hemen hepimiz erkek tipi saç dökülmesi sonucu saçlarımızı kaybederek ekim yaptırdık.Ancak ekim öncesi mevcut saçlarımızı korumak amaçlı ve ekilen saçların kalitesini artırmaya yönelik pek bir şey yapmıyoruz.Kendimden hareket edecek olursam eğer Solgar biotin 5mg ve Medobiocomplex ile saç ekim işlemine destek veriyorum. Bunun olumlu etkilerini görmeye başladığımı düşünüyorum.Forumda gözlemlediğim hemen hepimizde ekimden önceki saçlarımız(var olanlar için) oldukça zayıf görünüyor. Finansteride ve Minoxidil bu doğrultu da bize yardımcı olacak en işe yarar konumunda bulunuyor. Finansteride kullananlar var ancak kullanmayanlar çoğunlukta bulunuyor. 2 kez kullanmış ve yan etkilerine maruz kalmış ben ve yan etkilerinden dolayı kullanmak isteyenler bundan uzak duruyor. Minoxidil konusuna gelecek olursak eğer burada da Minoxidil'in sürekli kullanılması gereken bir ilaç olduğu ve madem ilaç kullanacağım neden ekim yaptırdım düşünceleri yoğunluk kazanıyor.

Konuya gelecek olursak, Minoxidil ve Finansteride kullanmak istemeyen ancak saçlarına bakım yapmak, saç kalitesini artırmak, hızlı uzamasını sağlamak ve saç çıkış sürecini hızlandırmak isteyenler için bir fikrim var. Sürekli kullanılmayan ve haftada 1-2 sefer uygulayarak saçlara vitamin ve olumlu destek sağlayabileceğimiz bir yöntem üzerinde sizlerin de fikrini almak istiyorum.

Bepanthen:
-Saç gelişmesi bozukluklarını düzeltmeye yardımcı olur.
- Saç derisinin güçlenmesini sağlar.
-Derideki yıpranma, kabuklanma ve çatlakları yok eder.

Evigen(E Vitamini):
- Cildi güzelleştirir ve hücre yapısının bozulmasını engeller.
- Yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Bemix ampül(B Vitamini):  Kolay kırılan tırnak ve saçların tedavisine yardımcı olur.

Bu 3'lünün saçlara çok iyi geldiği, hızlı uzama sağladığı ve erkek tipi dökülmeye sahip olmayanlarda saçlara müthiş etki ettiğini bilmeyenler araştırarak öğrenebilir. Bizim burada amacımız elbette bunlarla saç çıkarmak değildir. Erkek tipi dökülmeye sahip bizlere bu tip karışımlar saç çıkışı sağlamaz. Bizim buradaki bu üçlüyle oluşturacağımız bakım ampüllerini haftada 1-2 sefer kullanarak saç kalitesi, kalınlığı ve hızlı uzaması konusunda olumlu geri dönüş alacağımızı düşünüyorum.

NOT: Uzun süreli kullanmadığımız ilaçlar olmadığı için bu tür bir uygulama konusu açtım. Daha etkili müthiş sonuç verecek tedavi yöntemleri var ancak amacımız bağımlı olmayacağımız ve saçlarımıza belli günlerde bakım yapabileceğimiz bir yol haritası çizmektir.

Bu konudaki görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Xyor

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam bu üçünü nasıl kullanacağız ? Birşeye mi karıştıracağız yoksa tablet şeklinde direk ağızdan içecek miyiz anlamadım ?

Zeyer

• Ziyaretçi
İron maiden hocamızın dediğine katılıyorum şok dökülme-saçların dünya yüzeyine çıkma süreci arasında kökleri beslemek lazım kök bunlar şakaya gelmez istedikleri ilgiyi,şefkati göstermek lazım

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu üç ürün ampül şeklinde. Zaten mezoterapi gibi tedavilerde de bu tür saçları besleyici şeyler kullanılıyor. Bir ton ücret ödeniyor, sonucunda alınan ise saçların aldığı biraz hacim ve canlılık oluyor. Saçlarımızı bu vitaminlerle besleyebiliriz.Bunun bir zararı yok tam tersi faydası olur.
Ekim yaptırdıktan sonra bütün topu ekim merkezlerine atıp, hiçbir şey yapmamak olmaz. Erkek tipi dökülme yaşayanlar ektirdikten sonra dahi saçlarını korumak ve gerekli bakımı göstermek zorundadır. Tek seans da 6 ay, 2 seans da toplam 12 ay hayatımızdan büyük fedakarlık veriyoruz. Ekim işlemini yaptırması, kabukları dökmesi,şok dökülmesi saçların çıkmasını beklemesi derken bu çektiklerimize karşı bazı besleyici uygulamalar yapmak durumundayız.

Fiyatları çok uygun.. Üç ampülden de birer tane alıp boş bir kaseye kırıyoruz. Üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı veya badem yağı dökerek karıştırıp saç köklerine yediriyoruz. İşlem bu kadar basit.

• Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

king

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu üç ürün ampül şeklinde. Zaten mezoterapi gibi tedavilerde de bu tür saçları besleyici şeyler kullanılıyor. Bir ton ücret ödeniyor, sonucunda alınan ise saçların aldığı biraz hacim ve canlılık oluyor. Saçlarımızı bu vitaminlerle besleyebiliriz.Bunun bir zararı yok tam tersi faydası olur.
Ekim yaptırdıktan sonra bütün topu ekim merkezlerine atıp, hiçbir şey yapmamak olmaz. Erkek tipi dökülme yaşayanlar ektirdikten sonra dahi saçlarını korumak ve gerekli bakımı göstermek zorundadır. Tek seans da 6 ay, 2 seans da toplam 12 ay hayatımızdan büyük fedakarlık veriyoruz. Ekim işlemini yaptırması, kabukları dökmesi,şok dökülmesi saçların çıkmasını beklemesi derken bu çektiklerimize karşı bazı besleyici uygulamalar yapmak durumundayız.

Fiyatları çok uygun.. Üç ampülden de birer tane alıp boş bir kaseye kırıyoruz. Üzerine bir yemek kaşığı zeytinyağı veya badem yağı dökerek karıştırıp saç köklerine yediriyoruz. İşlem bu kadar basit.

Kardesim ben eczanede calisiyorum aynen bu dediklerinden karisim sanpuan hazirliyoruz otaci sampuanin icine karistirip badem yagi ve gul suyu ekliyoruz sac derisi sorunlarina iyi geliyo cogu kisi dokulmeyi durdurgunu soyluyo ama onlarinki rminim genetik dokulme degil bu arada bende gecenlerde kendimj bu karisimi sampuansiz yaptim bir kac kez kullandim on taraflarda acayip sivilcelenme yapti biraktim bakalim sivilceler nasil gececek

deora

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba İron Maiden, bu anlattığın karışımı merak ettim. Ben de saç ekimi yaptırdım 3 gün önce ve trixowell şampuan kullanıyorum (kime ektirdiğimi anlamıştır herkes). Şu anda şampuanı ekim bölgesine döküp 10 dk bekletiyorum, sonra da yıkıyorum.

Peki senin bu bahsettiğin karışımı nasıl kullanmamız gerekiyor, 10 dk bekletip yıkamamız mı lazım? Bunu kullanınca trixowell kullanmaya gerek yok mu?
Yoksa her ikisini de mi kullanmam gerekiyor? Eğer her ikisine de kullanacaksam, nasıl yapmam gerekiyor? Önce bu karışımı kullanıp (nasıl uygulanması gerekiyorsa artık), ardından bir de şampuanı 10 dk bekletip yıkamam mı lazım normalde yaptığım gibi? Biraz ayrıntı verebilirsen sevinirim İron, ona göre ben de eczaneden alıp denemeyi düşünüyorum.

Daha henüz kendi ekimimle ilgili konu açmadım, forumda biraz gezineyim açacağım yakında.

Cassiopeia

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar. İron un dediği gibi saçlara ekim yaptırmakla iş bitmiyor. Mevcut saçları da güçlendirmek ekimden sonra cıkanlara da bakım gerekiyor. Bende bunun farkına varıp bir arayışa girdim ve kullandığım vitaminler harici haftada 2 kez bu üçlüyü kullanıyorum. Nasıl kullanılacağına gelince. Bir çok forumda kullanma şekillerini de bulabilirsiniz. Ama ben şu şekilde kullanıyorum;
-Yılan yağı
-Çörek Otu yağı
-Emu yağı
-Çam terebentin yağı
-Badem yağı

Tohum yağlarının soğuk pres olmasına dikkat edin. Kimyevi yöntemle elde edilmiş yağlar saça fayda değil zarar verir.

Bu yağları spreyli bir cam şişenin içine karıştırıp içerisine 2 şer bemix evigen ve bepantol ampul kırıyorum. Karışımı güzelce çalkalayıp güneş görmeyen bir yerde bir gün birbirlerine etki edip karışması için muhafaza ediyorum ve kullanıma hazır hale geliyor. Sonra saç diplerine sıkıp masaj yapıyorum. Streçle sarıyorum (şeffaf bir poşette olur) en az 2 saat bekletiyorum. Umarım faydası olur..
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2016, 13:55:08 Gönderen: Cassiopeia »

secret115

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bunları uygulayıp fayda elde eden var mı?
Ben de başlamayı düşünüyorum.
Suistimal edilmeye en musait yer insanın zaaflarıdır.

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
bende bundan ayrı bir durum anlatayım. ben 4 ay boyunca saçlara sarımsak yağı sürdüm gecede ev de yapılan yoğurda sarımsak doğradım 3-5 damla doğal zeytinyağı ekledim yedim 4 ay afralıksız yaptım insan içine çıkacak hal kalmadı kokarca oldum müthiş bir canlanma oldu saçlarda sonra bıraktım 1 yıl sonra geriye döndü:)

DMX_GOON

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
 Bu üçlünün faydası var arkadaşlar saçların parlamasında güçllenmesinde katkı sağlıyor.Saçların bakımsız kalmasının saç dökülmesine etkisi olduğunu düşünüyorum.Şimdiye kadar önemsemedik ama giden saçlarımızı ekimle geri getirmeye çalışıyoruz kalanlarında gitmesini önlemek veya daha uzun süre kafamızda kalmasını sağlamak için bakım yapmalıyız ve fikir alışverişinde bulunmalıyız.Bu başlık altında başka bakım önerileri varsa konuşup tartışabiliriz.

Mesela ben ek olarak prozinc mor şampuanıma çam terebentin katıp kullanmayı düşünüyorum, bunu yapıp da fayda alan varsa veya başka bir düşüncesi olan varsa görüşlerini paylaşabilir.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2017, 16:54:23 Gönderen: DMX_GOON »

srtl10

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
bu kürü kullanan devam eden varmı hala arkadaşlar merak ediyorum bende başlamayı düşünüyorum

JaCKiE_BrOwN

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu üçlüyü ya da yukarıda bahsedilen herhangi bir karışımı saç ekiminden ne kadar sonra uygulamaya başlayabiliriz?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Bu üçlüyü ya da yukarıda bahsedilen herhangi bir karışımı saç ekiminden ne kadar sonra uygulamaya başlayabiliriz?
1 ay sonra tabı etkısıne ben pek ınanmıyorum onun yerıne kafa derısındeki yagı temızleyen guzel bır sanpuanı kullan aynı şey mesala revıta gıbı
ve cıldde ız yada yara yapma durumuda var bu karısımın saçkolik nick li arkadas da yapmıstı
Global Moderator

Canqi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu kürü 1 ay kadar oda haftada bir kes olacak şekilde uyguladım..devamını üşendiğim için getiremedim ..aslında en mantıklısı bebek şampuanının içine bunları ekleyip kullanmak .extra olarak sarımsakta ezilerek  içine katılabilir.yoksa bu kürün devamlılığını sağlamak çok zor oluyor.

senyor_shampoo

• Yeni üye
  • *
Bemiks, Evigen ve Bepanthen çam terebentin ve hindistan cevizi yağı kürü : Daha güzel, sağlıklı ve ışıltılı saçlara sahip olabilme yolunda düzenli ve dengeli beslenmenin son derece önemli olduğunu hangimiz inkar edebiliriz ki? Ya da vitamin ve mineral eksikliğinin genel sağlığımızın yanı sıra cilt ve saç sağlığımızı da olumsuz bir şekilde etkilediğini?

Maalesef ki başta D, C ve B vitamini grupları, demir ve magnezyum mineralleri eksikliği saçlarımızda ve cildimizde ciddi anlamda hasara yol açabiliyor.
Aynı zamanda bol miktarda vitamin ve mineral içeren Bemiks, Evigen ve Bepanthen çam terebentin ve hindistan cevizi yağı kürü saç uzatma kürünü saçlarınıza uygulayarak, saçlarınızda birkaç ay gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde gözle görülür bir iyileşmeye tanık olabilirsiniz.

Bu kürü en az 2-3 ay düzenli olarak tekrarladığınız takdirde saç problemlerinizden kurtulabileceğiniz gibi saçlarınızı güçlendirebilir, saçlarınızın eski sağlığına geri kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Bemiks, Evigen ve Bepanthen çam terebentin ve hindistan cevizi yağı kürü maske ne işe yarar?
Saç köklerini uyararak, saç derisinde yeni hücre oluşumunu teşvik eden bu maske; daha gür, hacimli ve bakımlı saçlara sahip olabilmenize olanak tanıyor.

Saç bakım maskelerinizin arasına mutlaka eklemeniz gereken bu maskenin faydalarından bahsetmeden önce kısaca Bemiks, Evigen ve Bepanthen ilaçlarının ne işe yaradığına göz atabiliriz:

Bemiks, bephanten ve evigen  çam terebentin ve hindistan cevizi yağı kürü  Maske Tarifi:
Maske yapımında kullanacağınız ampulleri size en yakın eczanelerden oldukça ekonomik fiyatlara satın alabilirsiniz.

Malzemeler:

1 adet Bemiks ampül
1 adet Bepanthen ampül
1 adet Evigen ampül
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı argan yağı
bolca hindistan cevizi yağı ve çam terebentin
Bemiks, Bepanthen, Evigen ampül hindistan yağı ve çam terebentin ile beraber kullanıldığında saçların kurumasını engeller aksi takdirde içindeki vitamin ampülleri saçta kuruluğa neden  olabilmektedir.
Bemiks, Bepanthen, Evigen ampül ampül fiyatları yaklaşık tanesi 8 tl dir her bir kutuda  6 şar adet ampül bulunmaktadır .her birinden birer kutu alındığını varsayarsak fiyatı 24 tl civarında bir rakama denk gelmektedir.bazı kişiler tarafından iddia edildiği gibi saç dökülmesine neden olmamaktadır aksine bunları saça uygulamanın herhangi bilinen bir zararı yoktur.
bemiks evivegen ve bephanten kürünün saç çıkarıcı etkisi kesinlikle yoktur.saç çıkarmak için değil saçları biraz daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için kullanılır.bu kürün içine doğum kontrol haplarını koyup kullananlarda bulunmaktadır fakat sağlıklı bir uygulama olmayıp aksine ciddi doğum kontrol hapını ağızdan  içmişçesine vücudunuzda etki gösterir.ayrıca bu kürü kaş kiprik için kullananlarda bulunmaktadır kaş ve kirpik için kullanımı tavsiye edilmemektedir kaş ve kiprik için kullanabileceğiniz daha etkili ve sağlıklı ürünleri kozmetik mağazalarından temin edebilirsiniz.

Facebook Twitter Instagram