Gönderen Konu: Ilac kullanilmayan ekim basarisiz mi olur?finasterid,xpecia?  (Okunma sayısı 1566 defa)

colak

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ilac kullanilmayan ekim basarisiz mi olur?finasterid,xpecia?
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2022, 17:00:24 »
At bakalım

Arkansas

• Full Member
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2022, 10:41:35 »
Benim şahsi fikrim;
Madem yaptın Bi hayır tut bacağından ayır
Ben kullanmadım ve olası faydalarından yararlanamadım

Bence ekimin öncesi ve sonrası bir süre kullanılmalıdır

berbatov

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Şubat 2022, 17:42:10 »
Ben de AKL klinik ile görüştüm ve saç ekim için gün aldım. Ekim sonrası reçete ile yazacakları ilaçları kullanacağım , ayrıca 6 aylık bakım ve şampuan seti de yaklaşık 2500 lira gibi bir rakam. Acaba bu şampuan ve bakım seti olmazsa olmaz mıdır? Kullanımını önerir misiniz?
  • Ekim Tarihi: 17.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL KLİNİK
  • Greft Miktarı 3900
  • Medikal Tedavi Prozinc Şampuan , Prozinc Sprey , Biotin 2500 Mcg, Toz Collagen

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2022, 18:10:44 »
Ben de AKL klinik ile görüştüm ve saç ekim için gün aldım. Ekim sonrası reçete ile yazacakları ilaçları kullanacağım , ayrıca 6 aylık bakım ve şampuan seti de yaklaşık 2500 lira gibi bir rakam. Acaba bu şampuan ve bakım seti olmazsa olmaz mıdır? Kullanımını önerir misiniz?
Olmazsa olmaz değildir elbette. Işlemleri özenle yapsınlar yeter. Kendin daha ucuza takviye alabilirsin.

Zaten fixtir takviyelerimiz. Demir, çinko, B12, Biotin vb.

2500 her ne kadar 6 aylık supplement de olsa bence epey fazla

Şampuan da ilk 1 ay köpük şampuan, sonra Prozinc Plus önerilir genelde.

Her birisini kendin halledebilirsin kanımca.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

reallife83

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2022, 21:03:11 »
Bu konuyu ben de oldukça merak ediyorum.

Finasterid gibi şeyler kullanmaya sıcak bakan biri değilim şahsen. Saç ekim sürecinde bu tür şeyleri kullanıp kullanmamak, "ekimin sonucunda" arada çok büyük farklılıklar yaratan bir durum mudur?

Fazla cevap gelmemiş başlığa. Bilgi sahipleri bizleri bilgilendirirse çok makbule geçer.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2022, 21:46:33 »
 bu saçının ekim oncesi durumuna bağlı.agresifce devam eden dokulmen varsa  ilaçsız ekim basarısız olur.ekimde cılız saçlar ölür cılız saçın çoksa ilaçla güçlendirmiyorsan ekimde onlar ölür ekim memnuniyer vermez.saçlarında sadece ekilcek alanlarda sorun varsa diğer yerler cılız mimnyatur zayıf değilse ilaçsızda ekim olur tabi ileri yıllar adına korumak gerek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2022, 23:16:15 »
finasterid veya xpecia gibi dht blokerlar ekim süreci boyunca çıkışları olumlu yada olumsuz etkilemez yalnız bunları ekim öncesi kullanmak fayda sağlar çünkü donör bölgedeki telogen fazdaki saçları anagen safhaya geçmesini sağlar böylelikle ekim sonucunuz telogen fazdaki saçın azlığından dolayı daha olumlu etkilenir.
bunun espirisi ekim öncesi kullanılması.
ekim sonrası süreci olumlu etkileyecek en önemli takviye minoxildir ama malesef bu konudada kişiler çoğu zaman tam tersini düşünüyor halbuki minoxil ölmek üzere olan grefti bile tekrar canlandıracak desteği sağlar.ekim konularını iyi analiz etmemek işte finasterid faydalıdır minoxil zararlıdır gibi yanlış düşüncelere sebep oluyor çoğu zaman .
minoxil kullanan birisinin 5 ayda saçları çok iiyiken bıraktıktan üç ay sonra daha kötüdür mesela ama bu demek değildirki ekilenler döküldü yok hayır minoxilin çıkardığı minyatür saçlar döküldü ve ekilenlere bir şey olmadı işin gerçeği aslında...... gibi vs.
adam ekim öncesi finasterid kullanıyordu ve fayda gördü anlattığım sebeplerden ama yok finasterid sayesinde yeni saç çıktı söylemleri ..... gibi vs.

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2022, 01:10:32 »
finasterid veya xpecia gibi dht blokerlar ekim süreci boyunca çıkışları olumlu yada olumsuz etkilemez yalnız bunları ekim öncesi kullanmak fayda sağlar çünkü donör bölgedeki telogen fazdaki saçları anagen safhaya geçmesini sağlar böylelikle ekim sonucunuz telogen fazdaki saçın azlığından dolayı daha olumlu etkilenir.
bunun espirisi ekim öncesi kullanılması.
ekim sonrası süreci olumlu etkileyecek en önemli takviye minoxildir ama malesef bu konudada kişiler çoğu zaman tam tersini düşünüyor halbuki minoxil ölmek üzere olan grefti bile tekrar canlandıracak desteği sağlar.ekim konularını iyi analiz etmemek işte finasterid faydalıdır minoxil zararlıdır gibi yanlış düşüncelere sebep oluyor çoğu zaman .
minoxil kullanan birisinin 5 ayda saçları çok iiyiken bıraktıktan üç ay sonra daha kötüdür mesela ama bu demek değildirki ekilenler döküldü yok hayır minoxilin çıkardığı minyatür saçlar döküldü ve ekilenlere bir şey olmadı işin gerçeği aslında...... gibi vs.
adam ekim öncesi finasterid kullanıyordu ve fayda gördü anlattığım sebeplerden ama yok finasterid sayesinde yeni saç çıktı söylemleri ..... gibi vs.

|-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2022, 10:13:12 »
Saçın durumuna göre değişir sanırım

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 23 Şubat 2022, 13:48:49 »
Saçın durumuna göre değişir sanırım

Aynen öyle.
Bakıyorsun dımdızlak kel adam bile finasterid kullanıyor  :) ne işine yarayacaksa.
Ekim öncesi donör bölgeyi hazırlamaksa amaç amenna.

KOC2150

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 23 Şubat 2022, 21:18:34 »
Selamlar . İlaç kullanmazsan ekim başarılı olamaz diye bir şey yok. Ben ekimimden sonra Finasterid kullandım . Bende cinsel hayatla ilgili olumsuz yan etkileri oldu. Dayandım 1 sene kullandım. Saç kalitesini arttırıyor Finasterid . Saçları kalınlaştırıyor. Saçlar daha gür gözüküyor. En az bir yıl kullan derim.

Lomaçenko

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Şubat 2022, 01:52:04 »
kaç yaşındasın. saç dökülmen henüz durmadı ise ve ekim yaptıracaksan kullanmalısın.

Arabatutkunu

• Full Member
« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2022, 09:18:21 »
35 yasindayim ekim yaptirmayi dusunuyorum.
Ilac kullanmaya hic sicak bakmiyorum.
Sac fotolarimi atacaktim arkadaslae musait olamadim.
Bugun atiyorum.

Arabatutkunu

• Full Member
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2022, 09:26:41 »
Tepeden ve donor bolgesi bu sekilde.

Facebook Twitter Instagram