Gönderen Konu: Enfeksiyon Sonrası Şişlik  (Okunma sayısı 778 defa)

mhrmhr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Enfeksiyon Sonrası Şişlik
« : 11 Mart 2022, 22:44:17 »
Merhaba arkadaşlar. 26.03.2022'de saç ekimim yapıldı, 02.03.2022'de ekim bölgesinde küçük parçalar halinde enfeksiyonlar görünmeye başladı, ekim merkezi hemen koldan antibiyotik iğne yaparak müdahale etti 2 gün sonra bunların çoğu kayboldu bir tanesi kaldı ve o kalan günden güne büyüdü, bu arada 05.03.2022'de tekrar antibiyotik iğne yapıldı kolumdan. 07.03.2022'de ekim merkezinde enfeksiyonu iğne ile patlatıp kenarlarına bastırdıktan sonra yüzeye rif sürüp koldan bir antibiyotik iğne daha yaptılar. 09.03.2022'de kabuk dökme işlemi yapıldı ve sonrasında patlatılan enfeksiyonun olduğu yerde 11.03.2022 tarihli fotolarda son hali görünen şişlik kaldı. Bu nedir hiçbir yerde bulamadım nasıl geçer bilgisi olan var mı?

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Enfeksiyon Sonrası Şişlik
« Yanıtla #1 : 12 Mart 2022, 09:28:19 »
Ekim merkezin gerekeni yapmış, kafana dokunma , tuzlu sprey kullan ( ekim merkezine sorabilirsin ) , sigara ve alkol içme. vücut kendisi iyileştirecektir. o şişliği de atacaktır. kalıcı olmaz. endişe etme. yağ bezesi oluşumunu tetikleyebilir. o da acı hissetmediğin ve ileride daha da büyümediği sürece hiçbir problem teşkil etmez. enfeksiyon kapmanın çok sebebi vardır ,  her şeyi merkeze yüklemek doğru olmaz. ileride bu yazımı okuyacak arkadaşlar için de bir kaç uyarıda bulunmak istiyorum. Fiziksel aktivitelerden kaçının. ( seks , spor vb. , ilk 10 günlük süre için geçerli) İşlem öncesi kan tahlilinizde CRP değerine bakılsın, vücudunuzda enfeksiyon var ise işlem öncesi antibiyotik tedavisi alıp CRP değerini düşürdükten sonra işleme girersiniz. Tabiki tek başına CRP değeri kriter olmaz yanında hemogram da gerekir.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2022, 09:45:00 Gönderen: hellrise »

mhrmhr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Enfeksiyon Sonrası Şişlik
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2022, 12:25:45 »
Ekim merkezine suç bulmuyorum zaten şişliğin gelişim sürecini geçmişini anlattım :) işlemden bir hafta önce kan tahlili vermiştim crp gayet düşük çıktı sonrasında da herhangi bir rahatsızlık vb geçirmedim. Enfeksiyon bir şekilde oluştu ve geçti ona yapacak birşey yok artık sadece şişlik kafamı karıştırıyor ondan kaynaklı bir sorun çıkmasın diye uğraşıyorum. Ekim merkezi kabuk dökme işleminden sonra 3 gün daha antibiyotik hap(cipro) kullanımına devam et dedi bugün akşam bitecek o toplam 2 kutu kullanmış olacağım. Aynı zamanda şişlik olan bölgeye cleocin %1 losyon kullanmamı söylediler ona devam ediyorum. Tuzlu spreyi soracağım onun dışında konuyla ilgili bilgisi ve önerisi olanlar paylaşırsa sevinirim

Facebook Twitter Instagram