Gönderen Konu: Seyrelme, beyazlama yaşıyorum, önerilerinize ihtiyacım var.  (Okunma sayısı 548 defa)

Heavily

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhabalar,
Saçım öncesinde gayet yoğun ve çok yoğun olarak siyahtı hatta boyuyor musun gibi sorular alıyordum. Ama şuan şakak bölgelerinde açılma var son 1 yıldır(korona başladığından bu yana) acaip fazla dökülme yaşıyorum, 2 gün banyoya girmezsem ilk şampuanlamada 30 tel sonrasında şampuanlasam bile dökülme durmuyor. Dökülme ve beyazlamayı 4 yıl önce başladığım memuriyet mesleğinin stresisine ve koronayada bağlıyorum. Bulunduğum şehirde ömer uğur saç ekim merkezi var görüşme yaptığımda 3000-4000 greftin yeterli fazla olduğunu söylediler ama gerek çevreden çekindiğimden(çevre saçımın iyi durumda olduğunu söylüyor) gerek şuanki gibi doğal görünmeyeceğinden ekim olduğunun anlaşılacağından korkuyorum pişman olmak istemiyorum. Şuan 28 yaşındayım yaklaşık 10 senedir saçım için gerek doğal yağlar gerek kaliteli şampuanlar gerek şampuanın içine bepanthol ampul, kadın doğum hapı vs. gibi şeylerle sürekli bakım yaptım. Ama yeterli seviyede memmuniyete ulaşamadım. Bu konuda pek sağlık dahilinde herşeyi yapmaya hazırım. Biraz takıntılı olduğum için kafayada takıyorum. Sizin önerileriniz nedir acaba cevaplarınızı bekliyorum.

tuna_85

• Jr. Member
  • **
Aynı sorunu ben de yaşadım, yaşıyorum. Bir buçuk senedir saçlarımda beyazlama ve dökülme var. Durmuyor. Covid olmamla başladı belirgin bir şekilde. Hâlâ durmadı ve o kadar dökülmeye rağmen çok belirgin bir açıklık yok ama saçlarım eskisi gibi olmadı. Doktora da birçok kez gittim. Hep aynı şeyler. Hiçbir şey bildikleri yok. Bu sitedeki bilgilerin çeyreğini bilmiyorlar. İnsanı hayattan soğutuyor. 35 yaşıma kadar gür olan saçlarımın döküldüğünü, zayıfladığını görmek. Ve beş altı aydır bir yanma, acıma var saçlarda. Sizde de var mı?

Heavily

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
evet kaşınma ve yağlanma fazla oluyor ilk yıkadığımda iyi akşamı berbat..

Edgar X

• Hero Member
Dökülmeyi engelleme konusunda tedavi yelpazesi geniş fakat beyazlamayı engelleme konusunda tek işe yarar şey biotin kullanmak.

Heavily

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba, xpecia erkek diye bi ürün kullanıyorum şuanda içinde biotin var, dermaroller yapıyorum. Başka nasıl bi tedavi uygularım?

Heavily

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Aynı sorunu ben de yaşadım, yaşıyorum. Bir buçuk senedir saçlarımda beyazlama ve dökülme var. Durmuyor. Covid olmamla başladı belirgin bir şekilde. Hâlâ durmadı ve o kadar dökülmeye rağmen çok belirgin bir açıklık yok ama saçlarım eskisi gibi olmadı. Doktora da birçok kez gittim. Hep aynı şeyler. Hiçbir şey bildikleri yok. Bu sitedeki bilgilerin çeyreğini bilmiyorlar. İnsanı hayattan soğutuyor. 35 yaşıma kadar gür olan saçlarımın döküldüğünü, zayıfladığını görmek. Ve beş altı aydır bir yanma, acıma var saçlarda. Sizde de var mı?

yeni şampuana filan geçtiğimde bi süre dökülme bitmiş sanıyorum 2. sefer yine durum aynı

tuna_85

• Jr. Member
  • **
yeni şampuana filan geçtiğimde bi süre dökülme bitmiş sanıyorum 2. sefer yine durum aynı

Aynısını yaşadım,  yaşıyorum. İlk dökülmeye başladığı altı ay ense, kulak üstü daha çok dökülme yaşadığım bölgelerdi. Artık şampuan değiştirmekten kafam daha çok kaşınıyor. Vichy, Bioxin, Prozinc plus, Sebamed... Tavsiyem çok şampuan değiştirme. Hepsini aldım. İlk gittiğim doktor xpecia önerdi onu da aldım,. kullandım. Multivitaminler aldım. Bilmiyorum hiçbir faydası yok. Finastaride kullanmadım, kullanmayı düşünmüyorum. Saçlarım hala gür denemez ama görüntü de bir şey yok. Ama genel bir seyrelme var ve incelme. Eşim de dahil doktor da saçların normal diyor. Anlamıyorlar. Neyseki yaşım 37-38. Buradaki birçok arkadaşın genç yaşta çok daha kötü sorunları var, onlara da çok üzülüyorum. Adamın 20 yaşında ekecek kadar saçı kalmamış. Buna da şükür diyorum.

Heavily

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Aynısını yaşadım,  yaşıyorum. İlk dökülmeye başladığı altı ay ense, kulak üstü daha çok dökülme yaşadığım bölgelerdi. Artık şampuan değiştirmekten kafam daha çok kaşınıyor. Vichy, Bioxin, Prozinc plus, Sebamed... Tavsiyem çok şampuan değiştirme. Hepsini aldım. İlk gittiğim doktor xpecia önerdi onu da aldım,. kullandım. Multivitaminler aldım. Bilmiyorum hiçbir faydası yok. Finastaride kullanmadım, kullanmayı düşünmüyorum. Saçlarım hala gür denemez ama görüntü de bir şey yok. Ama genel bir seyrelme var ve incelme. Eşim de dahil doktor da saçların normal diyor. Anlamıyorlar. Neyseki yaşım 37-38. Buradaki birçok arkadaşın genç yaşta çok daha kötü sorunları var, onlara da çok üzülüyorum. Adamın 20 yaşında ekecek kadar saçı kalmamış. Buna da şükür diyorum.

Yani önceden ön şekilli dururdu sanki ön şuan çocuk saçık kesilmiş gibi duruyor köşelerle örtpas etmeye çalışıyorum insan bilmez mi ne yaşadığını :)) bi aklım ektir kurtul ilaç şu bu vucudü yorma diyor bi aklım saç ektilenlerin ön tarafı yapay görünüyor doğal görünümünü niye bozacaksın diyor arafta kaldım

Heavily

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Dökülmeyi engelleme konusunda tedavi yelpazesi geniş fakat beyazlamayı engelleme konusunda tek işe yarar şey biotin kullanmak.

Merhaba, xpecia erkek diye bi ürün kullanıyorum şuanda içinde biotin var, dermaroller yapıyorum. Başka nasıl bi tedavi uygularım?

Facebook Twitter Instagram