Gönderen Konu: şakaklarda yaşadığım problem  (Okunma sayısı 661 defa)

ali osman kurtdereli

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
şakaklarda yaşadığım problem
« : 30 Mart 2022, 03:18:24 »
herkese merhabalar öncelikle yaşım 21, 17-18 yaşlarında başlayan ve farkedilmeyecek derece şiddetsiz olan bir dökülmenin bugüne gelindiğinde rahatsızlık verdiği bir evredeyim. ek bilgiler olarak baba kel dayı saçlı ve doktor bilgisine göre erkek tipi dökülme mevcut. şakaklarım açıldığından beri saçımda ciddi bir dökülme olmadı ve dökülmem durdu yastıkta, duşta vs farkedilmeyecek seviyede saç dökülüyor gün içinde saçımı bir kaç kez avuçladığımda ilk seferde beş on tane saç düşüp ardından diğer avuçlamalarda saç gelmiyor. bir kaç aydır dermaroller ve bitkisel yağlar kullanarak şakaklarımı eskisinden daha iyi bir hale getirdim ancak kocakarı ilaçları ile olucak bir mesele olmadığı aşikar bu nedenle medikal tedaviler düşünüyorum tavsiyelerde bulunursanız sevinirim aşağıya fotoğrafları atmaya çalışacağım iyi akşamlar.

ali osman kurtdereli

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: şakaklarda yaşadığım problem
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2022, 03:18:47 »
ah bir de foto atabilsem

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2022, 14:04:20 »
Daha uzaktan çekerek atmalısın
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 31 Mart 2022, 14:37:22 »
Finasterid araştırabilirsin.

Minoxidil gibi bir seçenek de var fakat kısaca mantığı şöyle: Ayda 250 lira veya üstü bir bütçe, sabah akşam sonsuza kadar 5er fıs olmak üzere 10 fis kullanabilecek kadar sabır.
Deri soyulması, deri dökülmesi, kaşıntı, kızarıklık gibi yan etkiler görülme olasılığı.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 31 Mart 2022, 14:49:57 »

Minoxidil gibi bir seçenek de var fakat kısaca mantığı şöyle: Ayda 250 lira veya üstü bir bütçe, sabah akşam sonsuza kadar 5er fıs olmak üzere 10 fis kullanabilecek kadar sabır.
Deri soyulması, deri dökülmesi, kaşıntı, kızarıklık gibi yan etkiler görülme olasılığı.
Sen bir dönem kullanmıştın sanırım. Minoksili ilerleyen süreçte seyrek kullanmak zararlı olur mu sence? 2 günde 10 fıs mesela.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 31 Mart 2022, 14:50:09 »

Sen bir dönem kullanmıştın sanırım. Minoksili ilerleyen süreçte seyrek kullanmak zararlı olur mu sence? 2 günde  tek seferde 10 fıs mesela.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2022, 15:01:54 »
Sen bir dönem kullanmıştın sanırım. Minoksili ilerleyen süreçte seyrek kullanmak zararlı olur mu sence? 2 günde  tek seferde 10 fıs mesela.
Öyle yapanlar var ama ne kadar verim aldılar bilmiyorum dostum.

Sorunun cevabını da maalesef bilmiyorum.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2022, 15:13:52 »
Öyle yapanlar var ama ne kadar verim aldılar bilmiyorum dostum.

Sorunun cevabını da maalesef bilmiyorum.
Bunu boş zamanımda yabancı forumlarda araştıracağım. Mesela Finasteride 'i kullanırken doz azaltmak veya arttırmak çok fark yaratmıyor. Eğer bahsettiğim gibi bir kullanım mümkünse insanların bütçesi çok rahatlar.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2022, 04:41:04 »
Bunu boş zamanımda yabancı forumlarda araştıracağım. Mesela Finasteride 'i kullanırken doz azaltmak veya arttırmak çok fark yaratmıyor. Eğer bahsettiğim gibi bir kullanım mümkünse insanların bütçesi çok rahatlar.

Ben yaklaşık 1 yıldır gün aşırı sadece akşamları 8- 10 fıs kullanıyorum. Etkinliğinde herhangi bir azalma görmedim. Elbette herkeste aynı etki olmayabilir, sen yine de araştır buraya da yaz lütfen çünkü belli bir süre sonra haftada iki gün - Pazartesi, Perşembe- kullanmayı ve ömür boyu bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram