Gönderen Konu: Agresif saç Dökülmesi  (Okunma sayısı 1698 defa)

shoozy

• Jr. Member
  • **
Agresif saç Dökülmesi
« : 04 Nisan 2022, 13:16:48 »
Merhabalar , ergenliğe girdiğimden beridir vertexde açılma ve hafif saç dökülmesi yaşayan biriyim. Şuan 17 yaşındayım ve yaklaşık aralıklı olarak 2 yıl topikal minoxidil kullandım. Son 1 yıl içinde ise  3 - 4 ay oral minoxidil kullandım minimal dozajda ve 6 ay kadar öncede sol göğüsümde ağrı sebebiyle kardiyolojiye gittim , oral minoxidilin yan etki yapabiliceğini düşündüğüm için. Doktor kalple ilgili problemimin olmadığını  ve stres kaynaklı olabiliceğini söyledi (Minoxidil kullandığımı ve yan etki yaptığını düşündüğümü söylediğimde dökülmelerimin stres kaynaklı bile olabiliceğinden bahsetti) . Fakat  yan etki kaygısıyla , ağrı yaşadığım günden itibaren minoxidili bıraktım. Son 1-2 ay içinde isen minimal düzeyde ilerleyen dökülme ve açılmalarım bir anda agresifleşti saçım olduğundan fazla dökülüyor ve açılıyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Şuan sadece d3k2 kullanıyorum onun dışında dışardan aldığım hiçbir şey yok.

(Topikalden orale geçmememin sebebi , topikalin beni tatmin etmemesi ve oralin iyi çalışması )
Tahliller son 2 senede yaptığım testler

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Agresif Dökülme
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2022, 13:46:30 »
Xpecia kullanmayı düşünebilirsin. Topikal antiandrojen sürebilirsin.

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2022, 14:13:55 »
Xpecia kullanmayı düşünebilirsin. Topikal antiandrojen sürebilirsin.
Topikal antiandrojen derken örnekleyebilir misiniz Dian35 ve türevleri ile yapılmış losyonlardan mı bahsediyorsunuz ?

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2022, 15:36:27 »
Topikal antiandrojen derken örnekleyebilir misiniz Dian35 ve türevleri ile yapılmış losyonlardan mı bahsediyorsunuz ?
Finasteride ve Dutasteride'i kastettim. Kana çok karışmadığı için yan etki yapmıyor. Ancak Diane ve türevlerinin kana biraz bile karışması yaşın için riskli olur diye düşündüm.

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2022, 15:42:00 »
Finasteride ve Dutasteride'i kastettim. Kana çok karışmadığı için yan etki yapmıyor. Ancak Diane ve türevlerinin kana biraz bile karışması yaşın için riskli olur diye düşündüm.
Geçen sene MİN+DUT yapmayı düşünüyordum fakat yaşım küçük ve ergenlik bitmediği için hormonal şeyler almak istemiyorum şuanlık

Paradox0

• Full Member
  • Vergisi ödenmediği için kaldırılmıştır.
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2022, 16:02:22 »
Merhabalar , ergenliğe girdiğimden beridir vertexde açılma ve hafif saç dökülmesi yaşayan biriyim. Şuan 17 yaşındayım ve yaklaşık aralıklı olarak 2 yıl topikal minoxidil kullandım. Son 1 yıl içinde ise  3 - 4 ay oral minoxidil kullandım minimal dozajda ve 6 ay kadar öncede sol göğüsümde ağrı sebebiyle kardiyolojiye gittim , oral minoxidilin yan etki yapabiliceğini düşündüğüm için. Doktor kalple ilgili problemimin olmadığını  ve stres kaynaklı olabiliceğini söyledi (Minoxidil kullandığımı ve yan etki yaptığını düşündüğümü söylediğimde dökülmelerimin stres kaynaklı bile olabiliceğinden bahsetti) . Fakat  yan etki kaygısıyla , ağrı yaşadığım günden itibaren minoxidili bıraktım. Son 1-2 ay içinde isen minimal düzeyde ilerleyen dökülme ve açılmalarım bir anda agresifleşti saçım olduğundan fazla dökülüyor ve açılıyor sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Şuan sadece d3k2 kullanıyorum onun dışında dışardan aldığım hiçbir şey yok.

(Topikalden orale geçmememin sebebi , topikalin beni tatmin etmemesi ve oralin iyi çalışması )
(Video linki paylaşmak yasak mı bilmiyorum yasaksa kaldırabilirsiniz.) Bu videoyu izleyip yorumlarda ki tedavi sonuçlarını okumanı tavsiye ederim izlemediysen. Ergenlikte olan genetik dökülme için tedaviler öneriliyor. Kendisinin de ergenlikte saçları dökülmüş.
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan
[Norwood : 1,5]

Emin Karabulut

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2022, 22:16:07 »
Oral minoxidili nasıl kullandın anlatabilir misin ?

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2022, 09:43:15 »
Oral minoxidili nasıl kullandın anlatabilir misin ?
Topikal minoxidili mg ayarlayark oral olarak kullandım kısaca içtim

Emin Karabulut

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2022, 13:25:47 »
Topikal minoxidili mg ayarlayark oral olarak kullandım kısaca içtim
Anladım. Kaç damla içiyordun , bir de içmeye başladıktan sonra kafana uygulamayı bıraktıysan dökülme oldu mu ?

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2022, 15:30:04 »
Anladım. Kaç damla içiyordun , bir de içmeye başladıktan sonra kafana uygulamayı bıraktıysan dökülme oldu mu ?
Bir fıs 10 mg minoxil içeriyodu ben ise tahminimce 2-5 mg arası minoxil alıyordum 2 günde 1. Bıraktıktan sonra dökülme olmadı kafamı karaştıran şeyde o topikal i bırakınca dökülmeler olmuştu ama oralde olmadı veya ben fark edemedim bıraktıktan yaklaşık 3 ay sonra yani şimdi dökülmeler arttı

karayipkorsani

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2022, 12:33:39 »

abi ben de 15 yaşındayım saç dokulmem var beni en iyi sen anlarsın konuma falan göz atabilir misin ve alopexy t minoxil kullanmayı düşünüyorum sence sıkıntı oluyor mu yaş

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Agresif saç Dökülmesi
« Yanıtla #11 : 10 Eylül 2022, 10:33:36 »
Bu yaşlarda erkeklik hormonu çok hızlı çalıştından dolayı
Saç kaybı hızlana bilir erğer saçların dht hormonuna çok duyarlı ise
15 yaşında gelişim çağında olduğun içinde her hangi ilaç ve minoxil gibi ürünler kullanman sana zarar verir yani dökülecekse dökülecek
Bir şey kullanma 20 yaşından sonra bakarsın duruma

Forumdaki konular tavsiyeler
25 yaş üstü insanların doktor kontrolünde kullanması gereken tavsiyeler senin için değil kısaca
Global Moderator

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 19 Kasım 2022, 17:57:57 »
abi ben de 15 yaşındayım saç dokulmem var beni en iyi sen anlarsın konuma falan göz atabilir misin ve alopexy t minoxil kullanmayı düşünüyorum sence sıkıntı oluyor mu yaş
Merhabalar bayadır foruma bakmıyordum gecikme icin kusura bakma. Forumda galiba seni en iyi anlayacak kişi benim lise sınavıma hazırlanırken ciddi anlamda saçımda seyrelmeler ve dökülmeler olmuştu yaklaşık ozamandan beri bende dökülmelerle uğraşıyorum. Konuna baktım ön çizgin ciddi anlamda gerilemiş gibi gözüküyor fakat bu gerileme kaynağı AGA dan mı dolayı yoksa doğuştan beri böylemi onu öğrenmelisin. Eğer sorun AGA ise bence herhangi ilaç veya vitamin kullanmamalısın çünki AGA nın çözümü bunlar değil. Öncelikle dermatoluğa git kan testlerini ver ve doktorunun tavsiylerine uy fakat minoxidil kullanmış biri olarak bence kullanma bi süreden sonra ilacı kullanmaya üşenebilirsin ve bırakıp tekrar başlaman durumu daha kötüleştirir büyük anlamda etkisi olmasda birazda psikolojini rahatlatmak için hafifçe dermaroll kullanbilirsin ve yanınıda ön saç çizgindeki deriyi olabildğince masaj yapıp gerdirmeye çalışabilirsin. Kafanı rahat tut geleceğine odaklan saç modelini saç çizgini engelleyecek şekilde kullan ve spor yapıp iyi beslen endüstriyel gıdalardan uzak dur. 18 geldiğinde ise finastreid kullanıp kullanmayacağını gözden geçirisin yerinde olsam yapıcağım en iyi şeyler bunlar olabilridi.

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 19 Kasım 2022, 18:04:17 »
Eğer düzenli bırakmadan minoxidil kullanacağını düşünüyorsan doktoruna danışarak başlayabilirsin. Fakat genellikle durum böyle olmuyor bırakıp geri başlamalar durumu daha da kötüleştirir anlık bir gazla ilaç almaya başlama. Aklımı karıştıran konu ise saçının durumu korona geçirdikten sonra mı olduğu yoksa koronadan öncede seyrelemeler var mıydı ?  Eğer korono kaynaklı ise doktora özellikle corona dan sonra olduğunu belirtmelisin coronadan sonra başlayan onlarca sorunlar var belki durumun sadece corona sonrası komplikasyonlardan kaynaklıdır

Hakan255

• Yeni üye
  • *
Ynt: Agresif saç Dökülmesi
« Yanıtla #14 : 31 Ocak 2023, 16:16:24 »

Merhaba forumda oral minoxidil aldığını okudum. Bende uzun zamandır oral minoxidil arıyorum. Fakat nasıl içtiniz. Daha doğrusu nasır hazırladınız oral minoxidili. Çünkü bir fıs nasıl içilebilir kafam karıştı.
Lütfen nasıl yapıldığını yazar mısınız?

Facebook Twitter Instagram