Gönderen Konu: 6 - 7 Ayda agresif saç dökülmesi  (Okunma sayısı 2544 defa)

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
6 - 7 Ayda agresif saç dökülmesi
« : 01 Kasım 2020, 16:26:24 »
Öncelikle herkese merhaba daha önce bu sitede konum vardı saç dökülmem ile ilgili , bu pandemiden sonra inanılmaz bir saç dökükmesi yaşadım pandemiden önce xpecia kullanıyordum kullanıyorken meni sıvılaşması dışında cinsel isteksizlik olduğu için ilacı bıraktım , sonra agresif bir sürece girdim genel seyreklik yokken , diffuse dedikleri dökülme sorununu yaşıyorum , yaşım 26 , kan tahlilleride yaptırdım d vitamini eksikliği çıkmıştı , ayrıca karaciğer enzimlerim ve insülin direncim de yüksek çıkmıştı bundan mıdır bilmiyorum alın bölgemde çok fazla sivilcelenme yaşıyorum , sizce finasteride denemeli miyim ? Şimdiden teşekkürler.

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
Ynt: 6 - 7 Ayda agresif saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2020, 16:26:59 »
Devamı,

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2020, 16:28:11 »
Son attıklarım ışık altında telefonun ön ekran flashı ile çekilmiştir.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2020, 17:18:15 »
Kulak üstleri seyrelmis güle güle diyebilirsin saçlarına. Norwood 6ya gider gibi bu kafa

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2020, 17:31:51 »
Kardeşim saçlarının durumu gayet iyi , hafif bir seyrelme yasamissin önlem alırsan uzun zamanlar gider
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2020, 17:37:12 »
Kulak üstleri seyrelmis güle güle diyebilirsin saçlarına. Norwood 6ya gider gibi bu kafa
Nereden biliyorsun nw6ya gideceğini.O bölge erkeklerin %99unda seyrek hatta benim o bölgede saçım bile yok.
Ashton kutcher hairloss yaz ashtonunda orası dökükmüş ama hala nw2 yani belli olmaz ve kulak üstü hafif incelme normaldir.

Konu sahibi saçlarını atmıştın 1 sene önce yazın.O zamandan bu zamana değişim minimum.Dökülme tipin yavaş ama dökülüyor yinede inceden tedavilere başlayabilirsin hala low norwoodsun

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2020, 18:20:43 »
Hocam beni kulak üstleri doğuştan yalnız , dayının biri nw7 ama bilemedim şimdi sen böyle diyince kesin keliz desene :)

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2020, 18:21:24 »
Kardeşim saçlarının durumu gayet iyi , hafif bir seyrelme yasamissin önlem alırsan uzun zamanlar gider
Teşekkür ederim , finasteride olabilir mi sizce ?

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2020, 18:24:54 »
saçlarının durumu gayet iyi  vitamin eksikliklerin varsa onun için takviye al  finasterad falan kullanma bence  ve olumsuz yorumları dikkate alma  norwood 6 falan olmazsın . beslenme düzenine dikkat et abur cubur yeme  sebze  meyve ye  kuruyemiş tüket yani dengeli beslen  burada saçlarının iyi oldugunu söylemeleri için kaşların üstünden başlaması gerekiyor saçların ozaman bir sey diyemezler :)

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2020, 18:36:37 »
Hocam beni kulak üstleri doğuştan yalnız , dayının biri nw7 ama bilemedim şimdi sen böyle diyince kesin keliz desene :)
Hocam en uygun tedaviye bakıyorum var mı öneriniz

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2020, 18:57:15 »
saçlarının durumu gayet iyi  vitamin eksikliklerin varsa onun için takviye al  finasterad falan kullanma bence  ve olumsuz yorumları dikkate alma  norwood 6 falan olmazsın . beslenme düzenine dikkat et abur cubur yeme  sebze  meyve ye  kuruyemiş tüket yani dengeli beslen  burada saçlarının iyi oldugunu söylemeleri için kaşların üstünden başlaması gerekiyor saçların ozaman bir sey diyemezler :)
Hocam teşekkür ederim güzel yorumlarınız için , tabi ki saçımın döküldüğünün seyreldiğinin farkındayım 18 19 yaşmıda ki saçım ile şu an ki saçım arasında genel seyrelme dışında çokta fark yok , ama nw 6 oluruz olmayız bilemem bu saça bakıp nw 6 olacaksın diyen varsa ona da saygım sonsuz tabi , saolun tekrardan.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2020, 19:06:50 »
Adam ironi yapmış.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2020, 19:42:40 »
Adam ironi yapmış.
Olabilir hocam sonuçta bilemiyoruz :)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2020, 19:45:31 »
Düzenli masaj ve iğneleme yapabilirsin. Koruma amaçlı işe yarayacağını düşünüyorum. Bu uygulamaları forumlarda, internette araştırabilirsin detayları.

Bir losyon falan kullamak istiyorsan. Belki kafein losyon deneyebilirsin. Kafein anhidrit temin edip, bunu bi losyon haline getirip kullanabilirsiniz. Kafein anhidrit (anhidroz vs olarak da geçebiliyor) internette çeşitli kimya şirketlerinden tedarik edilebilir. Biraz araştırmak laım. Muhtelif online alışveriş platformlarındna birkaçında görmüştüm. 2 ay ladar önce bir siteden temin etmiştim.

Su, biraz etil alkol ve gliserine %3-5 aralığında ekleyip kullanabilirsin. Kafein çok yüksel oranda çözünemiyor ama %3-4 fln rahat çözünüyor gözlemlediğim kadarıyla. Etil alkol vs deriyi kurutulabilir alternatif olarak isana, urbancare vs gibi saç tonikleri, veya garnier in arındırıcı sıkılaştırıcı tonik vb ürünlerine ekleyip kullanabilirsin. Biras gliserin ekleyerek bira daha yavaş kuruması sağlanabilir.  Çok etkili bir tedavi olmayabilir kafein ama senin gibi çok hafif vakalar için işe yarayabilir.

Saç dökülmesiyle mücadele biraz sabır işidir. Birşeyi 2 ay kullanıp bu bir işe yaramıyor diyip bırakmamal gerek.

Sağlıcakla.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 01 Kasım 2020, 19:47:14 »
Düzenli masaj ve iğneleme yapabilirsin. Koruma amaçlı işe yarayacağını düşünüyorum. Bu uygulamaları forumlarda, internette araştırabilirsin detayları.

Bir losyon falan kullamak istiyorsan. Belki kafein losyon deneyebilirsin. Kafein anhidrit temin edip, bunu bi losyon haline getirip kullanabilirsiniz. Kafein anhidrit (anhidroz vs olarak da geçebiliyor) internette çeşitli kimya şirketlerinden tedarik edilebilir. Biraz araştırmak laım. Muhtelif online alışveriş platformlarındna birkaçında görmüştüm. 2 ay ladar önce bir siteden temin etmiştim.

Su, biraz etil alkol ve gliserine %3-5 aralığında ekleyip kullanabilirsin. Kafein çok yüksel oranda çözünemiyor ama %3-4 fln rahat çözünüyor gözlemlediğim kadarıyla. Etil alkol vs deriyi kurutulabilir alternatif olarak isana, urbancare vs gibi saç tonikleri, veya garnier in arındırıcı sıkılaştırıcı tonik vb ürünlerine ekleyip kullanabilirsin. Biras gliserin ekleyerek bira daha yavaş kuruması sağlanabilir.  Çok etkili bir tedavi olmayabilir kafein ama senin gibi çok hafif vakalar için işe yarayabilir.

Saç dökülmesiyle mücadele biraz sabır işidir. Birşeyi 2 ay kullanıp bu bir işe yaramıyor diyip bırakmamal gerek.

Sağlıcakla.

Şunu da ekleyeyim, xpecia dan sperm sıvılaşması, isteksizlik va gibi yanetkiler gördüysen, finasteridin bundan hafif yanetki yapacağını sanmıyorum. Çünkü xpeciadaki saw palmettodan çok daha ciddi oranlarda dht baskılamaktadır. Bunu da göz önünde bulundurun.

Facebook Twitter Instagram