Gönderen Konu: Bu saça ekim gerekir mi kurtuluş var mı ?  (Okunma sayısı 1235 defa)

m1174

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu saça ekim gerekir mi kurtuluş var mı ?
« : 24 Nisan 2022, 01:22:05 »
Arkadaşlar hepinize merhabalar daha önce de foruma yazmıştım ancak büyük bi çıkmaz içindeyim saç ekimi arefesindeyim, herkes çevrem araştırmalarım vertex ekimin tutmayacağını boşa ekim yaptıracağımı dönorlerin boşa gideceğini üst taraf komple döküldüğünde o zaman ekim yaptırmam gerektiğini söylüyor,
ben ise bu tepe bölgesi açıklığından aşırı rahatsız olmaya takıntı haline getirmeye başladım.
yaş 28 ve genç olduğum vakitleri saçı seyrek kel olarak geçirip 35-40 yaşında saç ektirmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum .

Saçımın şu anki halini ise ekliyorum tepe bölgesinde yüzlerce belki de binlerce zayıflamış saç var onlar kendini toparlasa dahi o açıklığın kapanacağını düşünüyorum finasterid tarzı dht blokerleri kullanmaya korkuyorum ve düşünmüyorum açıkçası.

Saç ekimi yaptırıp yaptırmamam konusunda vertex bölgesinin ekim yaptırdığıma değecek beklentimi karşılayabileceği muamması hakkında ve şu anki zayıflamış saçlarımı kurtarabilirmiyim sorularıma değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar acil yardım :):)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Bu saça ekim gerekir mi kurtuluş var mı ?
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2022, 02:45:46 »
Dostum çıkmaz olur mu çıkar elbette başarılı bir yer yaparsa ve sen de dikkat edersen.

Saçlarını korumayı seçerek ektirebilirsin aslında. Saçın çok küçük değil.

Fakat bloker kullanmak istemiyormuşsun. Dökülmesini göze alarak yapmalısın.

Şuanki saçlar bir bloker olmadan imkansız diyebilirim.
Yine dermastamp falan yaparsınız belki üstüne de minoxidil. Fakat hem maliyetli hem de bunaltıcı.

Senin seçimin dostum.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Batuhan145396

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2022, 18:13:00 »
Arkadaşlar hepinize merhabalar daha önce de foruma yazmıştım ancak büyük bi çıkmaz içindeyim saç ekimi arefesindeyim, herkes çevrem araştırmalarım vertex ekimin tutmayacağını boşa ekim yaptıracağımı dönorlerin boşa gideceğini üst taraf komple döküldüğünde o zaman ekim yaptırmam gerektiğini söylüyor,
ben ise bu tepe bölgesi açıklığından aşırı rahatsız olmaya takıntı haline getirmeye başladım.
yaş 28 ve genç olduğum vakitleri saçı seyrek kel olarak geçirip 35-40 yaşında saç ektirmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum .

Saçımın şu anki halini ise ekliyorum tepe bölgesinde yüzlerce belki de binlerce zayıflamış saç var onlar kendini toparlasa dahi o açıklığın kapanacağını düşünüyorum finasterid tarzı dht blokerleri kullanmaya korkuyorum ve düşünmüyorum açıkçası.

Saç ekimi yaptırıp yaptırmamam konusunda vertex bölgesinin ekim yaptırdığıma değecek beklentimi karşılayabileceği muamması hakkında ve şu anki zayıflamış saçlarımı kurtarabilirmiyim sorularıma değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar acil yardım :):)
Güzel bir yerde ektir kardeşim bu forumda iyice araştırıp kararını ver güzel sonuç alırsın bence.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2022, 19:12:22 »
Çevrenizin tepkilerini açıkçası beğenmedim çünkü 35-40 yaşında ki saç hissiyatı ile şu anki saç hissiyatı çok farklı şeyler, bence kesinlikle çok avantajlı bir açıklıga sahipsiniz ve güzel bir ekimci ile gayet iyi sonuçlar alınabilir
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

m1174

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2022, 14:28:36 »
Dostum çıkmaz olur mu çıkar elbette başarılı bir yer yaparsa ve sen de dikkat edersen.

Saçlarını korumayı seçerek ektirebilirsin aslında. Saçın çok küçük değil.

Fakat bloker kullanmak istemiyormuşsun. Dökülmesini göze alarak yapmalısın.
Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle . Başarılı yer ve ekim konusunda ankarada bir iki yer arasında kaldım şimdi isim vermeyim reklam gibi olur ama herkesin dediği şey tepe bölgesi tutmaz boşuna ektirmiş olursun . Finasterid tarzı şeyleri kullanmaya çekiniyorum onun yan etkisi varsa göze alamam fakat artık en azından bi süre idare etsin diye bu saç simülasyonu mu yaptırsam vs diye düşünmeye başladım

Şuanki saçlar bir bloker olmadan imkansız diyebilirim.
Yine dermastamp falan yaparsınız belki üstüne de minoxidil. Fakat hem maliyetli hem de bunaltıcı.

Senin seçimin dostum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2022, 14:34:30 »
Yalan söylemişler. Vertex de tutar ama fire verme oranı yüzdesi biraz daha yüksektir. Sonuçta kapatılabilir.

Saç simülasyonu için şuan Türkiye'de kaliteli yapan bir yer ben daha görmedim.

Adamlar yapıyor, 5 ay sonra yeşil oluyor boya. Sonrası çok iyi değil.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2022, 15:23:13 »
Vertexe tutma olasılığı düşük.Ama siz bilirsiniz.Buyurun İlhan Serdaroğlu'nun açıklaması.

"Vertex alanında saç kıllarının gül yaprağı, rüzgar gülü gibi açan bir çiçek gibi etrafa yayılmasından dolayı, greftlerin de böyle ekim yapılmaları gerekli. Bu nedenle görsel bir yoğunluk sağlamak gerçekten zor. Oysaki ön tarafta, birbiri ardına saklanan ve açıklığı daha kolay kamufle eden saç köklerinde görsel bir yoğunluk sağlamak daha kolay. Tepe kısmı genellikle (ve tabii olarak) bir daire şeklinde açılmakta ve yüzey alanı pi X yarı çapın karesi olduğundan örtücü efekt için daha fazla grefte ihtiyaç duyulmakta.Son olarak tepe kısmı, ön tarafa göre göreceli olarak daha az kan damarına sahip ve beslenmesi daha zor bir alan."
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2022, 03:36:13 »
Vertexe tutma olasılığı düşük.Ama siz bilirsiniz.Buyurun İlhan Serdaroğlu'nun açıklaması.

"Vertex alanında saç kıllarının gül yaprağı, rüzgar gülü gibi açan bir çiçek gibi etrafa yayılmasından dolayı, greftlerin de böyle ekim yapılmaları gerekli. Bu nedenle görsel bir yoğunluk sağlamak gerçekten zor. Oysaki ön tarafta, birbiri ardına saklanan ve açıklığı daha kolay kamufle eden saç köklerinde görsel bir yoğunluk sağlamak daha kolay. Tepe kısmı genellikle (ve tabii olarak) bir daire şeklinde açılmakta ve yüzey alanı pi X yarı çapın karesi olduğundan örtücü efekt için daha fazla grefte ihtiyaç duyulmakta.Son olarak tepe kısmı, ön tarafa göre göreceli olarak daha az kan damarına sahip ve beslenmesi daha zor bir alan."
abi şimdi madem orası sıkıntı fire olayı çok atıyorum genelde 2500-3000 ekliyorlar oraya   onun yerine 5 bin yapsalar görede sahil rahatlıkla kapanmaz mı. Kapanır heralde.. Bence Ekimekümcilerr başarısız kalıyorlar yapamıyorlar

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2022, 03:49:39 »
 wertekste dr keser iyidir.tecrubeli yerler orayı kapatır.2 kat fazla greft gider doğallığı yakalamak için.beslenmesi zor bolge ama iyi yer ekerse çıkar sorun olmaz.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

m1174

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2022, 15:49:45 »
Çevrenizin tepkilerini açıkçası beğenmedim çünkü 35-40 yaşında ki saç hissiyatı ile şu anki saç hissiyatı çok farklı şeyler, bence kesinlikle çok avantajlı bir açıklıga sahipsiniz ve güzel bir ekimci ile gayet iyi sonuçlar alınabilir

Açıklık olarak evet sadece tepe bölgesinde sorun var ora kapansa hiç bi problemim kalmayacak ama bakalım en son topik kullanmaya başlıcam

m1174

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2022, 15:51:23 »
Yalan söylemişler. Vertex de tutar ama fire verme oranı yüzdesi biraz daha yüksektir. Sonuçta kapatılabilir.

Saç simülasyonu için şuan Türkiye'de kaliteli yapan bir yer ben daha görmedim.

Adamlar yapıyor, 5 ay sonra yeşil oluyor boya. Sonrası çok iyi değil.

Topik kullanımı vs için ne diyorsunuz hocam o bölgedeki olan minimal saçları hepten döker mi veya ilerdeki saç ekimi için sorun teşkil eder mi

m1174

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2022, 15:52:42 »
wertekste dr keser iyidir.tecrubeli yerler orayı kapatır.2 kat fazla greft gider doğallığı yakalamak için.beslenmesi zor bolge ama iyi yer ekerse çıkar sorun olmaz.

Hocam Muttalip keserle görüşüp fiyat aldım fakat bu açıklık için aşağı yukarı 170 bin TL gibi fiyat çıkardılar

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 30 Nisan 2022, 15:52:48 »
Hayatımda hiç kullanmadım tecrübem yok dostum maalesef.

m1174

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2022, 15:55:34 »
abi şimdi madem orası sıkıntı fire olayı çok atıyorum genelde 2500-3000 ekliyorlar oraya   onun yerine 5 bin yapsalar görede sahil rahatlıkla kapanmaz mı. Kapanır heralde.. Bence Ekimekümcilerr başarısız kalıyorlar yapamıyorlar
Görüştüklerim bu alana maksimum 3000-3500 greft sığabileceğini onda da %60-70 tutma olasılığı olduğunu söylediler . Bu yüzden kararsızım açıkçası boşuna 3000 greftim harcanmış olacak ve ilerde 2. Ekimde sorun yaşayacağım konusunda yorumlar alıyorum

Facebook Twitter Instagram