Gönderen Konu: 3,5 Ay Dutasteride Kullanımı Sonrası Estradiol ve Testosteron Tahlili Sonuçları  (Okunma sayısı 3119 defa)

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Estradiol (kadınlık hormonu) 42,25  pg/ml
Hastanenin verdiği kağıtta yazan referans değerleri
20-75 pg/ml
İnternetteki kaynaklara yazana göre referans
10-50 pg/ml
Doğru referans ikinci yazdığım ise zayıf biri olduğum için estradiolün arttığını düşünüyorum.  Yan etki olarak sadece kalçada  az yağlanma oldu. Görünüş olarak bir problem yok.
Her iki durumda da referans içindeyim. Daha artmayacaksa bir sorun gözükmüyor.
Total Testosteron sonuçlarım daha sonra çıkacak, o zaman güncellerim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Total Testosteron 1452 çıktı.  Referans değerleri 380-1080
Resmen 3 erkek taşıyorum içimde.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Senin Androcur zamanın gelmiş.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Senin Androcur zamanın gelmiş.
Cuma günü doktora gidip danışacağım. İlaç tavsiye ederse cidden kullanırım. En azından 1000'in aşağısına düşsün.
Zaten ergenliğe erken giren biriydim. Sarışın olmama rağmen fazla kıllı ve libidoluydum. Muhtemelen 1100 falandı dutasteride 1452 yaptı.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu arada bunun için beni yargılayacak olan olursa, testosteron yüksekliği kısırlığa sebep olabiliyor.

titanic5

• Hero Member
Benim uzun süre önce Fin'e başlamadan önce Total Testosteron ortalama seviye çıkmıştı

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Benim uzun süre önce Fin'e başlamadan önce Total Testosteron ortalama seviye çıkmıştı
Tekrar tahlil yaptırmayı düşünüyor musun?

titanic5

• Hero Member
Tekrar tahlil yaptırmayı düşünüyor musun?

Evet ama biraz daha zaman var. Yakın bir zamanda yaptırmayı düşünüyorum

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Doktor bunun için ilaç yazar mı, ne dersiniz?

Ankaralı

• Sr. Member
Total Testosteron 1452 çıktı.  Referans değerleri 380-1080
Resmen 3 erkek taşıyorum içimde.
Abi bu ne demek 3 erkek taşıyorum demişsiniz ya.. Normalde bir erkegin degeri ne olmalı ki pek anlamadım kadınlık hormon vs yazmışsınız

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Abi bu ne demek 3 erkek taşıyorum demişsiniz ya.. Normalde bir erkegin degeri ne olmalı ki pek anlamadım kadınlık hormon vs yazmışsınız
Testosteron 300-1080 aralığında olmalı. Bende 1452 çıktı.

Ankaralı

• Sr. Member
Testosteron 300-1080 aralığında olmalı. Bende 1452 çıktı.
yani dutas erkekligi fazlalıştırmış öyle mi peki kadınlık hormon dedigin fakat ne  ne oluyor açıklarımısın yan etki vs hiç olmadı mı millet tutmaya korkuyor bunu Dr da diyor mümkün mertebe kullanmayın diye bilemedim  :-\

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
yani dutas erkekligi fazlalıştırmış öyle mi peki kadınlık hormon dedigin fakat ne  ne oluyor açıklarımısın yan etki vs hiç olmadı mı millet tutmaya korkuyor bunu Dr da diyor mümkün mertebe kullanmayın diye bilemedim  :-\
Bu ilaçlar hem Testosteronu arttırıyor hem de Östrojen'i. Testosteron zaten yüksek olduğu için uç noktalara geldi muhtemelen. Östrojen de artt ama olması gereken sınırın üstüne çıkmamış, bu yüzden yan etki gözlemlemedim.

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim sana birşey soracağım benimde Total testo yüksek çıktı xpecia kullanıyordum bı ilaç yazmadı doktor.ilk soru testo düşüren ilaç var mı ikinci soru testo yüksek olursa cinsel istekte artma ve vücut daha güçlü enerjik olmaz mı bende ne istek var ne enerji bu durumu anlayamadim

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim sana birşey soracağım benimde Total testo yüksek çıktı xpecia kullanıyordum bı ilaç yazmadı doktor.ilk soru testo düşüren ilaç var mı ikinci soru testo yüksek olursa cinsel istekte artma ve vücut daha güçlü enerjik olmaz mı bende ne istek var ne enerji bu durumu anlayamadim
Testosteron düşüren ilaçlar var da bir erkek için tehlikeli olabilir.  Bunlardan en masumu aldoctone. Bu da potasyum yükseltiyor ara sıra kontrol yaptırmak lazım.  Başka doktora gidip fazla kıllanmadan, fazla libidodan rahatsız olduğunu normal seviyelere düşürmek istediğini söyle belki yardımcı olur.
Ben bu sorun için doktora gidecektim fakat trans terapisi başlamak üzere olduğu için vazgeçtim. Bana aldoctone veya androcur yazacaklar muhtemelen.

Facebook Twitter Instagram