Gönderen Konu: Dutasteride veya Finasteride testosteron yükseltmesi?  (Okunma sayısı 1187 defa)

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Dutasteride veya Finasteride testosteron yükseltmesi?
« : 13 Haziran 2022, 09:22:56 »
Yaklaşık 20 gündür finasteride kullanıyordum,5 gündür dutasteride kullanıyorum.Kafamı kurcalayan şu,ben zaten şakaklardaki hafif seyrelme yüzünden bu ilaçlara başlamıştım.Niyetim saç çıkartmak değil,var olanı korumak.Çok kötü bir durumda değilim,fakat bu ilaçlardan sonra özellikle sol tarafım biraz daha seyreldi.Şimdi sorum şu,zaten sol tarafım seyrelmeye başladığı için ilaç olsa da olmasa da bu kadar ilerleyecek miydi ? Bu ilaçların şakak bölgelerinde aman aman değişim yapmadığını biliyorum,fakat bu ilaçlarla daha kötüye gitme durumu var mıdır ? Cinselliğimde veya menimde herhangi bir değişim yok,0 yan etki ile devam ediyordum.Fakat bazı arkadaşlar dht baskılarken testosteron arttığından bahsetmiş.Acaba ilaçlardan çok çabuk mu etki bekledim bilmiyorum yorumlarınızı bekliyorum

Aykut Baş

• Full Member
Ynt: Dutasteride veya Finasteride testosteron yükseltmesi?
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2022, 13:50:00 »
1 sene fin kullandıktan sonra dut geçtim 2 kutu bitirdim bildiğin 300 tel geliyordu daha fazla şans vermeye cesaret edemedim

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2022, 14:47:16 »
1 sene fin kullandıktan sonra dut geçtim 2 kutu bitirdim bildiğin 300 tel geliyordu daha fazla şans vermeye cesaret edemedim
Benim öyle bir sıkıntım olmuyor,neredeyse duşta yastığımda hiç saç görmüyorum fakat seyrelme bi tık daha fazla devam ediyor gibi.İlaçtan önce de seyrelme vardı zaten,benim cevabını aradığım soru bu ilaçlar daha kötü yapar mı
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2022, 00:48:24 »
Dökülme fazına girmiştir. Bu tedavilere 6-7 ay şans vermek lazım.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2022, 01:57:48 »
İlk aylarda dökülme olabiliyor. En az 6 ay zaman vermeli etkiyi görebilmek için. Siz çok sabırsızsınız belli ki 20 gün finasteride de sabredemeyip  panik yapıp dut a mı geçtiniz.  :)
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Facebook Twitter Instagram