Gönderen Konu: Finasteride veya Dutasteride ile saçını koruyabilenler?  (Okunma sayısı 1084 defa)

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
İyi aksamlar,forumda bu konu çok dağınık duruyor.Herkes tedavi hikayesinde veya tek tük sonuçlarını yazmış.Forumda sürekli fin veya dut savunanlar ve ikisine de düşman olanlar da oldukça fazla.Benim merak ettiğim uzun süredir kullanıp “evet ben korudum” diyenler bu konuya yazabilir mi ? Forumda her gün onlarca fin ve dut konusu açılıyor ve genelde hep yeni üyeler.Saçını koruyabilen varsa da hangi kısmını korudu,önleri mi tepeyi mi şakakları mı detaylı yazılsa bencr gayet yararlı bir konu olacak.Şimdiden teşekkürler

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
Ynt: Finasteride veya Dutasteride ile saçını koruyabilenler?
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2022, 19:46:30 »
6. ayda fin ile  hafif acilan vertex i toparladım sacim kalınlaştı ustte gelismeler oldu bayagi 6. aydan sonra dut a gectim suanda dut sa 4. aydayim neler olacak merak ediyorum :)
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2022, 08:52:16 »
6. ayda fin ile  hafif acilan vertex i toparladım sacim kalınlaştı ustte gelismeler oldu bayagi 6. aydan sonra dut a gectim suanda dut sa 4. aydayim neler olacak merak ediyorum :)
Ben de 6.5 aydır fin ve dut karışık gidiyorum.Her gün alıyorum fakat fin daha fazla,yani 6.5 ay önce aldığım dut’un kutusundaki 14 tablet yeni bitti şuan 2.ye geçtim o da sırf proscar bulamıyorum diye.Fakat ben halen etkisini göremedim nedense önlerden yavaş yavaş geriye gidiyor.Dökülmeyi de durduramadım :(
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2022, 08:58:33 »
Ben de 6.5 aydır fin ve dut karışık gidiyorum.Her gün alıyorum fakat fin daha fazla,yani 6.5 ay önce aldığım dut’un kutusundaki 14 tablet yeni bitti şuan 2.ye geçtim o da sırf proscar bulamıyorum diye.Fakat ben halen etkisini göremedim nedense önlerden yavaş yavaş geriye gidiyor.Dökülmeyi de durduramadım :(
Aynı şekil bende 6.5 aydır fin kullanıyorum gozle gorulur gelişme yok , hiç gelişme yok diyemem ama çok ufak
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2024, 09:33:19 »
Benim anladığım şu fin ya da dutasterid agresif dökülmelerde işe yaramayor adı üstünde agresif yani dht cok saldirgan psikopat gibi köklere saldırıyor fin ya da dut buna gücü yetmiyor diye düşünüyorum yalnız stabil dokulmelerde finasterid dutasterid daha baskin olduğu icin saçı toparlayabiliyor
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram