Gönderen Konu: dutasteride ve enjekte testosteron  (Okunma sayısı 477 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
dutasteride ve enjekte testosteron
« : 09 Nisan 2023, 23:44:37 »
hepinize iyi günler bir sorum olacaktı bilgi sahibi insanların yorum yaparsa sevinirim
günlük 0.5mg dutasteride kullanıyorum ve 3 yıldır spor yapıyorum
dışarıdan 500mg testosteron enanthate kullanmak istiyorum steroid olarak
testosteron saç dökülmesine sebebiyet verir mi? MPMD'den derek'in dediğine göre androjenik olduğu için yavaş da olsa süreci hızlandırdığını düşünüyor
Haifcafe'den kevin ise steroid kullanılacaksa sadece testosteron kullanılmasını ve daha güçlü anti androjen olarak dutasterid kullanılmasını öneriyor aynı zamanda testo saç dökmez diyor
insanların yorumlarından kararsız kaldım kimisi dutasteride-fin kullanıp sorun yaşamazken kimi olacağını söylüyor
sizin fikriniz nedir? evet steroidler zarar verebilir fakat uygun bir pct ile zararın düşük olacağı kanaatindeyim

ber134

• Full Member
Ynt: dutasteride ve enjekte testosteron
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2023, 00:12:10 »
bence antiandrojen kullanılırken steroid kullanılmaz. bu benim şahsi fikrim. nedeni ise hormonlarla o kadar oynanır ve dalgalanma yapar ki ortaya ne sonuç çıkacağı kestirilemeyebilir.
  • Yaşınız 25

For Free

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2023, 12:25:31 »
hepinize iyi günler bir sorum olacaktı bilgi sahibi insanların yorum yaparsa sevinirim
günlük 0.5mg dutasteride kullanıyorum ve 3 yıldır spor yapıyorum
dışarıdan 500mg testosteron enanthate kullanmak istiyorum steroid olarak
testosteron saç dökülmesine sebebiyet verir mi? MPMD'den derek'in dediğine göre androjenik olduğu için yavaş da olsa süreci hızlandırdığını düşünüyor
Haifcafe'den kevin ise steroid kullanılacaksa sadece testosteron kullanılmasını ve daha güçlü anti androjen olarak dutasterid kullanılmasını öneriyor aynı zamanda testo saç dökmez diyor
insanların yorumlarından kararsız kaldım kimisi dutasteride-fin kullanıp sorun yaşamazken kimi olacağını söylüyor
sizin fikriniz nedir? evet steroidler zarar verebilir fakat uygun bir pct ile zararın düşük olacağı kanaatindeyim
Kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ama dışardan testesteron alımı yaptığın zaman vücud testo üretimini uzun bir süre durduruyor. Daha sonra pişman olmayın hocam. Mazallah yaşınız gençse çok uğraştırır sizi ileride.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2023, 18:22:53 »
Testosteron saç döker. Ayrıca bence kesinlikle bu işe girişmeyin ya da endokrin uzmanı ile bi konuşun
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2023, 23:57:02 »
Dolaylı yoldan DHT'de artmış olacak ben böyle birşey yapmayı düşünmezdim karar size kalmış.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2023, 06:00:01 »
aga sen daha yeni saç ektirmedin mi macera arama bence
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2023, 14:41:10 »
Testosteron saç döker. Ayrıca bence kesinlikle bu işe girişmeyin ya da endokrin uzmanı ile bi konuşun

Yanlış bilgi .dihidritestesterona dönüşen testesteron saç döker .dönüşüm yoğun olarak olmaz ise saçta dökülmez.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2023, 14:57:02 »
Yanlış bilgi .dihidritestesterona dönüşen testesteron saç döker .dönüşüm yoğun olarak olmaz ise saçta dökülmez.
vücutta salgılanan testosteronun %5'i dihidrotestosterona dönüşür yani 50mg tosto = 2.5mg dht
dutasteride %90'dan fazla baskılar finasteride ise %65-70
çok basit matematikle 500mg testonun %5'i 25mg'dır dut kullanırsa bu en fazla 2.5mg olur yani hiç ilaç kullanmayan insanınkiyle aynı

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 18 Nisan 2023, 06:57:40 »

Bütün androjenler saç döker. Yaşlanınca erkeklerin saçlarının dökülmesinin sebebi saç köklerinin gün geçtikçe testosterona daha duyarlı hale gelmesi
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2023, 19:56:19 »
vücutta testosterondan dht'ye dönüştürülen miktar %5'tir yani ilaç almayan dht baskılamayan biri haftalık 50mg testo salgılarken 2.5mg dht'ye dönüşür. dışarıdan 500mg testosteron alan birinin vücudunda 25mg dht bulunur yani saçı normalden 10 kat daha hızlı kötüleşir. dutasteride ile birlikte kullanıldığında ise 2-2.5mg dutasteride dht'nin yaklaşık %98'ini baskılar yani vücuttaki dht miktarı 0.5mg olur bu da %80 dht baskılanmasına eşittir https://academic.oup.com/jcem/article/89/5/2179/2844345 .redditte okuduğum kadarıyla 600mg'dan düşük testosteron dozları için 2mg dutasteride yeterliymiş. yan etki ihtimali ise sıfıra yakın çünkü dht vücutta testosterondan 5 kat daha fazla androjeniktir dht olmadığında vücuttaki androjenik görevi testosteron üstlenir 500mg test aldığımızda ise yan etki şansı 0'dır. testosteron kullandığımda 500mg 12 hafta planlıyorum ve her gün 2mg kullandığımda 11 paket dutasteride yapar. bence en mantıklı yöntem bu. kullandığımda sizi bilgilendiririm

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram