Gönderen Konu: Casodex (Testosteron düşürücü Bikalutamid)  (Okunma sayısı 514 defa)

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Casodex (Testosteron düşürücü Bikalutamid)
« : 26 Temmuz 2022, 10:13:45 »
Selam herkese,çoğumuz DHT bloklayarak saç belasından kurtulmaya çalışıyoruz.Bu başlıkta bilgili arkadaşlara sormak istediğim sorular var,hep birlikte tartışabiliriz.Bildiğiniz üzere Finasteride ile %65 DHT baskılarken Dutasteride ile bu oran %90’lara ulaşıyor.Ama atladığımız nokta biz DHT baskılarken testosteronu serbest bırakıyoruz.Okuduğum kadarıyla testosteron da saça bela diye yazıyor herkes,bu forumdaki arkadaşlar da dahil.Bu ilacı biraz araştırdığımda,aynı şekilde prostat kanseri tedavisinde kullanıldığını ve erkeklik hormonlarını seçici şekilde blokladığını,testosteron hormonunu baskıladığını gördüm.Okuduklarımdan çıkardığım masum bir ilaç olduğu yönünde.———— r. [3] Androjen seks hormonları testosteron ve dihidrotestosteronun (DHT) biyolojik hedefi olan androjen reseptörünü (AR) seçici olarak bloke ederek çalışır.
1-Sizce bu ilacı Dut veya Fin ile kombine edersek neler olur ?
2-Testosteron saçlarımıza DHT kadar etki ediyor mu ?
3-Bu ilaç sizce tek başına kullanılmalı mı?
4-Bir arkadaşımız forumda Dut ve Fin’in ön çizgiyi mahvettiğini ve bunun Testosteron hormonu yüzünden olduğunu anlatmaya çalışıyordu.Bir diğer arkadaşımız da bununla alakası olmadığını,ön çizgisini Dutasteride ile tekrar topladığını yazıyordu.Sizce bunun doğrusu nedir ? Bu konu bence açıklığa kavuşması gereken en büyük konulardan,herkes bu konuyla ilgili fikrini yazarsa çok sevinirim

Mercan006

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Casodex (Testosteron düşürücü Bikalutamid)
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2022, 22:37:34 »
1-Sizce bu ilacı Dut veya Fin ile kombine edersek neler olur ?
2-Testosteron saçlarımıza DHT kadar etki ediyor mu ?
3-Bu ilaç sizce tek başına kullanılmalı mı?
4-Bir arkadaşımız forumda Dut ve Fin’in ön çizgiyi mahvettiğini ve bunun Testosteron hormonu yüzünden olduğunu anlatmaya çalışıyordu.Bir diğer arkadaşımız da bununla alakası olmadığını,ön çizgisini Dutasteride ile tekrar topladığını yazıyordu.Sizce bunun doğrusu nedir ? Bu konu bence açıklığa kavuşması gereken en büyük konulardan,herkes bu konuyla ilgili fikrini yazarsa çok sevinirim

1.cevap Bahsettiğin ilaç testesteronu komple yok ediyor o sebeble dut yada finle kombin olmaz çünki testo olmayınca dhtye dönüşcek bi hormonda kalmıyor
Trans bireyler tarafındanda kullanılıyor
2.cevaba gelicek olursa saça zarar veren testesterondan cok dht diye biliyorum
3.cevap ilaç zararlı bi ilaç tek başına asla kullanılamaz vucutta mutlaka bi hormon olması gerek kadınsan östrojen erkeksen testesteron aksi takdirde kemik erimesi gbi ciddi sorunlarla karşılaşırız trans bireyler androcur bulamayınca muadil olarak bunu kullanarak testesteronu baskılıyor ve östrojen hormonu alıyor diye biliyorum bi forumda denk gelmiştim

Facebook Twitter Instagram