Gönderen Konu: Minoxidil ile Diana kombine etmek  (Okunma sayısı 1585 defa)

Thescript

• Hero Member
Minoxidil ile Diana kombine etmek
« : 02 Mayıs 2022, 10:16:44 »
1 haftadır araştırıyorum şöyle bir teoride mantıksal sonuca vardım 60 ml minoxilin içine göre Diana katılırsa ve hafif dozaj düşürülüp sadece uyumadan önce kullanılırsa güzel bir fayda vereceğini düşünüyorum ama yan etki olayı olurmu bilmiyorum görüşleriniz neler ?

Bu arada diana östrojen takviyesi galiba yan etki görmek istemiyorum bu yüzden ne yapmalıyım yani aldatcone koymak dahami mantıklı ama bu sefer de minoxil tansiyon ilacı aldatcone tansiyon ilacı başka dodunlsr çıkarır diye korktum

Thescript

• Hero Member
Ynt: Minoxidil ile Diana kombine etmek
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2022, 16:13:12 »
Mantıklı yorum yapacak yokmu hiç denenmemiş galiba

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2022, 16:48:57 »
 yapıyorlar bole şunu bunu atıp içine.faydasını gorduk yanetkisi oldu diyorlar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2022, 19:46:53 »
Yazdıklarından anladığım, Diane’nin ne olduğu hakkında bir fikrin yok.  Siproteron asetat en baba anti androjenlerden birisidir. Yüksek dozajlarını cinsiyet değişimlerinde kullanıyorlar, oradan pay biç.

Dökülme durumunu bilmiyorum belki gerçekten çok agresiftir. Lakin ondan önce neyin ne olduğunu biraz araştırman lazım.

Topikalde geneli bir boka yaramaz. Gözle görülür sonuç alabilmen için kısmen yüksek dozaj, ve yzun kullanman lzım. Ki onun da ne derece işe yarayacağı şüphlei.

Bunlar yanetkisiz şeyler olsaydı, emin ol herkes kullanıyor olurdu. En basitinden böyle düşün.

Diğer forumda belki 8-10 yıl öncesinin konulaeı var, benzer etkenlerin denendiği.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2022, 19:49:39 »
Yazdıklarından anladığım, Diane’nin ne olduğu hakkında bir fikrin yok.  Siproteron asetat en baba anti androjenlerden birisidir. Yüksek dozajlarını cinsiyet değişimlerinde kullanıyorlar, oradan pay biç.

Dökülme durumunu bilmiyorum belki gerçekten çok agresiftir. Lakin ondan önce neyin ne olduğunu biraz araştırman lazım.

Topikalde geneli bir boka yaramaz. Gözle görülür sonuç alabilmen için kısmen yüksek dozaj, ve yzun kullanman lzım. Ki onun da ne derece işe yarayacağı şüphlei.

Bunlar yanetkisiz şeyler olsaydı, emin ol herkes kullanıyor olurdu. En basitinden böyle düşün.

Diğer forumda belki 8-10 yıl öncesinin konulaeı var, benzer etkenlerin denendiği.
Cinsiyet değiştirenler Siproteron Asetat 'ı 100mg olarak kullanıyor. Topikal 2mgnin çok etkileyeceğini sanmıyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2022, 19:55:08 »
  var bu karısımları yapanlar 15 sene oncede vardı hepimiz minoxa şunu bunu atardık ekstra bişi duymadım firmalar bloker urunlere dut fin eklemez saw palmetto b6 çinko azelik karısımı falan boyle hafif  blokerler koyarlar içine.bunun dısında spiro kullanılır yurt dısında yuzde 2 si vede 5 i vardı galiba aldactone alıp tasıyıcı cozuzu losyona hapları atıp ustune kokmasın diye nane yağı koyupta kullanabilirsin.sorun aşağıya tasınıcakmı hucreye.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2022, 19:57:29 »
Cinsiyet değiştirenler Siproteron Asetat 'ı 100mg olarak kullanıyor. Topikal 2mgnin çok etkileyeceğini sanmıyorum.

Len onu ben de dedim zaten. Topikal süreceğin 2 mg ın belki 0,2 si kana karışacak. Onun da işe yarayıp yaramayacağı brlli değil. Saçını geri çıkartacak kadar işe yarayacak olursa, emin ol çok daha temel şeyleri ondan önce götürür.

Heeee bu konuştuklarım sağdan soldan okuduklarım değildir. Aldactone, dianeli losyonları aylarca değil belki yıllarca denedim.  Bizzat tecrübemdir. Gerek yok bu denemelere.

Önce minoxil denersin, fayda göremiyor musun belki finasterid eklersin. O da mı olmadı, oral finası düşük doz denersin. Olmadı standart doza geçersin.

Tedavi geçmişinizin ne kadar olduğu, hangi etkenleri ne kadar denediğinizi bilmiyorum. Ama küçükten büyüğe dnenmeli.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2022, 20:00:43 »
 saç işi biraz karısık saçma kimde neyin yarayacağı belli olmuyor kimine dandik bir ürün bile iyi gelirken kimine iyi bir ürün bile iyi gelmiyor

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2022, 20:22:22 »
Len onu ben de dedim zaten. Topikal süreceğin 2 mg ın belki 0,2 si kana karışacak. Onun da işe yarayıp yaramayacağı brlli değil. Saçını geri çıkartacak kadar işe yarayacak olursa, emin ol çok daha temel şeyleri ondan önce götürür.

Heeee bu konuştuklarım sağdan soldan okuduklarım değildir. Aldactone, dianeli losyonları aylarca değil belki yıllarca denedim.  Bizzat tecrübemdir. Gerek yok bu denemelere.

Önce minoxil denersin, fayda göremiyor musun belki finasterid eklersin. O da mı olmadı, oral finası düşük doz denersin. Olmadı standart doza geçersin.

Tedavi geçmişinizin ne kadar olduğu, hangi etkenleri ne kadar denediğinizi bilmiyorum. Ama küçükten büyüğe dnenmeli.
Topikal kullanımı bu kadar küçümsememek gerekiyor bence. Minoksil de oral olarak işe yarayan bir ilacın topikal versiyonu aslında. Zaten amaç kan dolaşımına katılması değil. Lokal etki, scalpte birikme. Ve bu forum da dahil forumlarda topikal antiandrojenlerle başarılı olan çok sayıda insan var.
Kendisi finasterideden fayda göremediğini, Testosteron değerlerinin yüksek çıktığını söylüyor. Zaten minoksil ile karıştırmayı düşünüyor. Bu yüzden bence mantıksız değil.

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2022, 20:27:23 »
Topikal kullanımı bu kadar küçümsememek gerekiyor bence. Minoksil de oral olarak işe yarayan bir ilacın topikal versiyonu aslında. Zaten amaç kan dolaşımına katılması değil. Lokal etki, scalpte birikme. Ve bu forum da dahil forumlarda topikal antiandrojenlerle başarılı olan çok sayıda insan var.
Kendisi finasterideden fayda göremediğini, Testosteron değerlerinin yüksek çıktığını söylüyor. Zaten minoksil ile karıştırmayı düşünüyor. Bu yüzden bence mantıksız değil.
Hem testo hem dhtnin saç dökmesi çok acı bişey bu durumda tek çare topikal oluyor değil mi ?
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2022, 20:31:22 »
minoxidil damar açıcı bu daha farklı.bloker losyonların  calısma videolarını izlediysen normalde dht koke dokunup geri doner ama reseptorler duyarlıysa dht oraya yerleşir saçı mahveder.bu bloker losyonlar dhtden once oraya konup dhtyi kovar.onu iyi bir tasıyıcı ile aşağı tasımak gerek.blokerlerden oluşup saç çıkartan losyonlardada bu dht blokerlerle beraber minox olduğu iddaa ediliyor.bloker daha çok  defansiftir.son baskıdaki saçları kurtarır

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2022, 21:07:27 »

Dostum yine düzgün kuramıyorsun mantığı.

Minoxil tabletler 10,25 mg falan oluyor. Senin kafaya sürdüğün günlük 10 fıs 100mg yapıyor. Yani yüzde10 deriden emiliyorsa, yine oral kullanan hastalara yakın etken madde giriyor vücuda.

Benim sözüm minoxile değil.

Testo,  dht kadar saç dökmez. Dökülen saçlar da dönemsel oluyor. Bu da ikincisi.

Bilmiyorum ne zaman testo ölçümü yapıldı ama Finasterid kullanan bireyde, testonun bir nebze yükselmesi normal. Testo dhtye dönüşerek harcanmadığı için artıyor basitçe.

Önce arkadaşın doğru düzgün bir hikayesini dinlemek gerekiyor.

Son olarak da, topikal antiandrojenlerle güzel sonuç alan kim var, konu linki atsana. Çok kişi dediğin kim varmış bakalım bi.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2022, 21:52:45 »

Dostum yine düzgün kuramıyorsun mantığı.

Minoxil tabletler 10,25 mg falan oluyor. Senin kafaya sürdüğün günlük 10 fıs 100mg yapıyor. Yani yüzde10 deriden emiliyorsa, yine oral kullanan hastalara yakın etken madde giriyor vücuda.

Benim sözüm minoxile değil.

Testo,  dht kadar saç dökmez. Dökülen saçlar da dönemsel oluyor. Bu da ikincisi.

Bilmiyorum ne zaman testo ölçümü yapıldı ama Finasterid kullanan bireyde, testonun bir nebze yükselmesi normal. Testo dhtye dönüşerek harcanmadığı için artıyor basitçe.

Önce arkadaşın doğru düzgün bir hikayesini dinlemek gerekiyor.

Son olarak da, topikal antiandrojenlerle güzel sonuç alan kim var, konu linki atsana. Çok kişi dediğin kim varmış bakalım bi.
Testosteron DHT'den çok daha güçsüz  bu doğru. Ancak Testosteron miktarının DHT ile orantılı olduğunu düşünüyorum. DHT Testosteron'dan meydana geldiği için ne kadar ekmek o kadar köfte diye düşünüyorum. Yani Testo baskılayınca DHT de azalabilir.
Testo yükselmesi %10-20 civarı normal. Referans değerinin üstünde çıkmış.
Başarılı topikal sonuçları :
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23113.0
https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=2582 (bunda foto zamanla silinmiş ancak yorumlardan sonuç anlaşılıyor)
https://www.reddit.com/r/Hairloss/comments/ke53tu/1_year_of_topical_finadutaminoxidil_2_times_daily/?utm_medium=android_app&utm_source=share

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2022, 22:13:32 »
Dostm sen beni yanlış anlıyorsun. Ben sana mi-nok-sil de-mi-yo-rum.

Minoksla karıştırınca antiandrojenin işe yarayıp yaramadığını anlayamazsın. Bana bunlarla gelme. Yukarıda attığın linklerden bir tanesi , sacimindokturundan attığın miracle losyon örneği var.

O da senin çok insan var örneğini karşılamaz. Az nce konu sahibi arkadaşın başkA bi iletisine girdim, kafaya haftada bir avodart sürsem mi diye, orada gün aşırı finas kullandığını işe yaramadığını söylemiş. Eğer yeterli süredir kullanıyor ve sonuç alamıyorsa, kafaya süreceği siprodan etki beklemeyin.

Haa istiyorsaız yine deneyin kimi ne ilgilendirir, ama hem dht hem testo saldırıp yormayın bünyenizi.

Testo referans değerlerinin ğstüne çıkmış ama ne kadar? Öyle saçları tshrip edecek seviyede olsa, inan o adamın başka sıkıntıları daha öncelikli sorunu olurdu.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 03 Mayıs 2022, 00:01:01 »
Dostm sen beni yanlış anlıyorsun. Ben sana mi-nok-sil de-mi-yo-rum.

Minoksla karıştırınca antiandrojenin işe yarayıp yaramadığını anlayamazsın. Bana bunlarla gelme. Yukarıda attığın linklerden bir tanesi , sacimindokturundan attığın miracle losyon örneği var.

O da senin çok insan var örneğini karşılamaz. Az nce konu sahibi arkadaşın başkA bi iletisine girdim, kafaya haftada bir avodart sürsem mi diye, orada gün aşırı finas kullandığını işe yaramadığını söylemiş. Eğer yeterli süredir kullanıyor ve sonuç alamıyorsa, kafaya süreceği siprodan etki beklemeyin.

Haa istiyorsaız yine deneyin kimi ne ilgilendirir, ama hem dht hem testo saldırıp yormayın bünyenizi.

Testo referans değerlerinin ğstüne çıkmış ama ne kadar? Öyle saçları tshrip edecek seviyede olsa, inan o adamın başka sıkıntıları daha öncelikli sorunu olurdu.
Minoksilli örnekleri reddetmen çok saçma. Çoğunluğu minoksilden fayda göremeyip başlıyor. Yoksa niye minoksilden ekstra tedavi arasın.
Ayrıca topikal hazırlamak zor olduğu için çoğu kişi minoksile karıştırıyor. Saf antiandrojen kullanan bulmak kolay değil.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=3966.0
Bu topikal finasteride hakkında Hintell 'in araştırmaları

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4314881/
Bu oral Fin+ topikal minoksil ile topikal Fin+ topikal minoksil kıyaslaması içeriyor. Topikal tedavi oraldan geri kalmamış.

Miracle losyon sonuçları ( o forumu incelerseniz
daha fazlasını bulursunuz)
https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=1303
https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=6637
https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=1
https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=503

Facebook Twitter Instagram