Gönderen Konu: Boy genetikmidir?  (Okunma sayısı 691 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Boy genetikmidir?
« : 11 Mayıs 2022, 01:32:17 »
Ergenlik zamanlarımda pek aktif değildim.Genelde bilgisayar başında oturarak geçirdim.Sorum şu eğer ki diğer insanlar gibi dışarda aktif ve hareketli bir hayatım olsaydı şimdikinden daha uzun olma şansım varmıydı yokmuydu? Bu ilk soru diğeride sadece ergenliğin bitişindemi boy uzaması duruyor? Mesala egzersizleri şimdi yapsam işe yarar mı? Aslında kısa değilim uzunum fakat yeni neslin boylarını görünce fark kalmamış herkes uzun geliyor bana.Keşke şöyle 1.90 olsaydım diyorum.

baybars.2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Boy genetikmidir?
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2022, 02:19:54 »
Hocam genetiktir,3 erkek kardeşiz diğerlerinin boyu babamın boyu ile aynı benimle aralarında 10 cm var hemen hemen dayilarimin boyu uzun amcalar kısa iki kardeşim genetik olarak babama ben ise dayılarıma çekmişim.

Ergenlik döneminden sonra boy uzamasıni nadiren gördüm,Kendi boy uzamam ise yasitlarimdan en az 2 yıl sonra oldu.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2022, 10:48:42 »
Ergenlik zamanlarımda pek aktif değildim.Genelde bilgisayar başında oturarak geçirdim.Sorum şu eğer ki diğer insanlar gibi dışarda aktif ve hareketli bir hayatım olsaydı şimdikinden daha uzun olma şansım varmıydı yokmuydu? Bu ilk soru diğeride sadece ergenliğin bitişindemi boy uzaması duruyor? Mesala egzersizleri şimdi yapsam işe yarar mı? Aslında kısa değilim uzunum fakat yeni neslin boylarını görünce fark kalmamış herkes uzun geliyor bana.Keşke şöyle 1.90 olsaydım diyorum.
Tamamen genetiktir ben eve girmeyen bir çocuktum ergenliğimde de çok aktiftim ama boyum 1,76

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2022, 11:31:42 »
boyum uzamıyor diye 13 yaşında doktora gitmiştim, biyoistatiksel bir şey var ismini unuttum şimdi. ondan yapmışlardı +180 olacağımı söylemişti doktor.

yazları yüzmeye giderdim 183üm. bence %90 genetik %10 çevresel faktörler etkili
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2022, 11:38:05 »
Anladım yani napsamda sonuç değişmiycekti.Teşekkür ederim yanıtlar için.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2022, 11:41:54 »
Basketbol falan oynamak uzatır mı acaba?

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2022, 12:06:27 »
Ama şuan spora falan gitsen duruşun daha diklesir boyun uzamis gibi gozukur.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Mayıs 2022, 12:11:50 »
Ama şuan spora falan gitsen duruşun daha diklesir boyun uzamis gibi gozukur.
Genetik olduğunu düşünüyorum fakat bohemian'in dediği gibi spor vücudu değiştiriyor , lise1de 15 yaşındayken fitnessa başlamıştım boyumun uzayıp kalıplı olmama katkisinin çok olduğunu düşünüyorum
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2022, 13:11:40 »
Basketbol falan oynamak uzatır mı acaba?
uzatmaz. basketbolu uzunlar oynar.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2022, 13:48:20 »
 boy uzatma teknikleri diye konu açmıştı bir çılgın vardı sitede nicki içindentranwaygecensarkı idi oraya bak isteersen.genc ergen yaslarda basketbol demire asılı kalmak falan uzatır.askerde uzayıp gelen var.ama belli yastan sonra iş zor.iki bel kemiği arasındaki mesafe onemli derlerdi bir aralar onları açarsan uzar derlerdi falan.genetikte ben 1.80e yakınım birader 90 .dün bir aile dostum geldi 6 çocuğu var erkeklerin biri uzn biri kısa kızların biri uzun biri kısa ilk cocuklar uzun en genc olanlar kısaydı bizdede buyuk birader uzun.ana baba uzun cocuk kısada var.genetikmi cevreselmi spormu beslenmemi bilmem ama kısa olan çok uyanık olur seytan olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2022, 14:13:21 »
Bence hem anne babanin cocuk yapmadan once beslenebilmesi hem de bebekken beslenme ihtihacinin tam olarak karsilanmasi cok etkili. Mesela bundan 150 200sene onceye gore insanların boy ortalamasi 20cm artmis. Hatta suanki yeni nesil bir onceki nesile gore bile cok daha iri cunku bisuru bebek mamasi ek sut bintane sey cikti. Babamlar konusurken duymustum eskiden kadinlarin sutu erken kesilince suyla unu karistirip bebeklere sut niyetine verirlermis. Simdi oyle mi marketten devam sütünü aliyosun bebek 2 3 yil araliksiz anne sutu icmis gibi oluyo. Babamlarin amcamlarin boyu max 170dir benim boyum 192. Benle ayni yastaki kuzenlerim de benim gibi
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Mayıs 2022, 14:44:19 »

Site iconhangisi en iyi?
Gerçekten de Basketbol Boy Uzatır Mı?
Fulya Akın Barlas Fulya Akın Barlas
4 hafta önce

basketbol boy uzatır mı
Basketbol oynamanın boyun uzamasını sağladığı, halter kaldırmanın da boyun kısalmasına neden olduğu savı, toplumun geneli tarafından savunulur. Basketbolcuların uzun boylu olması ve haltercilerin de kısa boylu olması bu düşünceye ispat sayılır. Peki, bu iddiaların gerçeklik payı var mı, iddiaların kaynağı nedir, gerçekten de basketbol boy uzatır mı, halter boyu kısaltır mı?

basketbol boy uzatır mı
Basketbolcu Mu Uzun Olur, Basketbol Mu Uzatır?
Basketbol sporu ile ilgilenen kişilerin uzun boylu olması, “Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar” sorusuna benzer bir soruyu gündeme getirmiştir: Basketbolcu mu uzun olur, basketbol mu uzatır?
Potaya zıplama hareketi ile kasların esnemesine bağlı olarak kan dolaşımının hızlanması sonucu büyüme hormonunun uyarılması ile konuya açıklık getirilebilir. Yani burada keramet basketbol topunda ya da potada değil kan dolaşımının hızlanmasında.
Sporla uğraşan kişiler sağlıklı beslenme ve egzersiz yapma konusunda hassas davrandıklarından büyüme hormonlarının uyarılmasını sağlayan faktörlerin etkisini arttırabilirler. Ayrıca genetik de büyüme hormonu üzerinde etkilidir. Genetik ve çevresel nedenlerle uzun olan kişilerin, daha iyi basketbol oynamaları olasılığı yüksektir. Dolayısıyla basketbolcu seçiminde, boy önemli bir kriterdir ve profesyonel basketçiler uzun boyludur. Keramet kan akışında sporda o yüzden futbolcuların ciltleri ve saçları harikadır dengeli beslenme sigarasız temiz hava sürekli idman.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #12 : 11 Mayıs 2022, 14:50:29 »

Site iconhangisi en iyi?
Gerçekten de Basketbol Boy Uzatır Mı?
Fulya Akın Barlas Fulya Akın Barlas
4 hafta önce

basketbol boy uzatır mı
Basketbol oynamanın boyun uzamasını sağladığı, halter kaldırmanın da boyun kısalmasına neden olduğu savı, toplumun geneli tarafından savunulur. Basketbolcuların uzun boylu olması ve haltercilerin de kısa boylu olması bu düşünceye ispat sayılır. Peki, bu iddiaların gerçeklik payı var mı, iddiaların kaynağı nedir, gerçekten de basketbol boy uzatır mı, halter boyu kısaltır mı?

basketbol boy uzatır mı
Basketbolcu Mu Uzun Olur, Basketbol Mu Uzatır?
Basketbol sporu ile ilgilenen kişilerin uzun boylu olması, “Tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan çıkar” sorusuna benzer bir soruyu gündeme getirmiştir: Basketbolcu mu uzun olur, basketbol mu uzatır?
Potaya zıplama hareketi ile kasların esnemesine bağlı olarak kan dolaşımının hızlanması sonucu büyüme hormonunun uyarılması ile konuya açıklık getirilebilir. Yani burada keramet basketbol topunda ya da potada değil kan dolaşımının hızlanmasında.
Sporla uğraşan kişiler sağlıklı beslenme ve egzersiz yapma konusunda hassas davrandıklarından büyüme hormonlarının uyarılmasını sağlayan faktörlerin etkisini arttırabilirler. Ayrıca genetik de büyüme hormonu üzerinde etkilidir. Genetik ve çevresel nedenlerle uzun olan kişilerin, daha iyi basketbol oynamaları olasılığı yüksektir. Dolayısıyla basketbolcu seçiminde, boy önemli bir kriterdir ve profesyonel basketçiler uzun boyludur. Keramet kan akışında sporda o yüzden futbolcuların ciltleri ve saçları harikadır dengeli beslenme sigarasız temiz hava sürekli idman.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 11 Mayıs 2022, 17:22:24 »
 kısa boyludan korkcan
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2022, 17:41:15 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 11 Mayıs 2022, 19:00:02 »
yine cenem  düşecek :)  abi genetik lik illaki var ama bence gelişim cagındaki kişinin durumuna baglı. Hani buda saç işi gibi şans diyorlar ya.. Her ne kadar bilimsel olsada benim pek inanasım gelmiyor..
Şöyle ki. Cocugun babasına  bakıyorsun boyu 165 veya 170 kardeşleride öyle dayısı vs öyle... Adamın yemesi içmesi sosyal yaşantısı sporu vs vs fıstık gibi geciyor.. Ama boy 170 geçmiyor..
Aynı kriterde başka adama bakıyorsun.. Sosyal yaşantı sıfır yeme içme beslenme bozuk. Spor yok.. Ama boy 190 şimdi bunu nasıl açıklayacağız böyle şeylerde var..
Mesele  Ben 185 olmak isterdim. Çıplak ayak 177.6 yım...Babam benden 3cm uzun amcam 170  dayım 174-175 civarı gençkende böylelermiş. Yalnız babamda boy kısalması erken  olmuş 181.5 miş. Bir çok kişide yaş geregi böyle oluyormuş. Kiminde olmuyormuş. Neyse
14 yaşımda boyum 175 ti. Sadece 2.5cm artmış.. Kilom 72 di.babam benden 3cm uzun Ozaman herkes 19-20 diyordu. Çünkü Sakalda vardı. Ozaman tabi büyük görünmek  için boy  saç sakal vs istiyoruz. Yaş ilerledikçe bu sefer aman saçım beyazladı aman çok kilolu olduk vs vs derdine düşüyoruz..

Abi insan hep genç ve iyi olmak ister erkek kadın hep böyle. Yaratılış geregi bu hepimizin içinde var... Boyum şöyle olsun kilom şöyle olsun en iyi iş olsun iyi para kazanayım güzel kadınla olayım. Vs vs vs anca yaşlanınca ve  ölünce bitiyor.
Bunlar hepsi takıntı aslında. Ama işte insanız nefsümiz var.....

Saymakla bitmez

Facebook Twitter Instagram