Gönderen Konu: Finasterid kullananlar ne zaman sonuç almaya başladıklarını yazabilirler mi?  (Okunma sayısı 889 defa)

prmgnc112

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam bu olay tamamen genetik ve belli oranda psikolojik. İlaçların genelde etki başlama süresi 21-28 gündür. Bu günlerden sonra etki ve yan etkiler başlar. Sadece bunu biz gözle hemen göremeyiz. Birde 3 ay da etki gören ile 9 ayda etki gören adamın DHT ye duyarlılığı aynı mı? Değil. Saçlı derisi aynı mı? Değil. Beslenmesi , stresi, yaşam koşulları aynı mı? Değil. Ama soruna şöyle cevap vereyim. Genel etkinin gözle görünme süresi 4-6 ay aralığı

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam bu olay tamamen genetik ve belli oranda psikolojik. İlaçların genelde etki başlama süresi 21-28 gündür. Bu günlerden sonra etki ve yan etkiler başlar. Sadece bunu biz gözle hemen göremeyiz. Birde 3 ay da etki gören ile 9 ayda etki gören adamın DHT ye duyarlılığı aynı mı? Değil. Saçlı derisi aynı mı? Değil. Beslenmesi , stresi, yaşam koşulları aynı mı? Değil. Ama soruna şöyle cevap vereyim. Genel etkinin gözle görünme süresi 4-6 ay aralığı

Ben de bunu anlatmaya çalıştım zaten, herkeste etki etme süreleri çeşitli nedenlere bağlı olarak değişebiliyor. Fakat yine de kullanan insanları referans alarak ilacın etki etme süresiyle ilgili ortalama bir süre çıkarılabilir. Ben de 3 ila 6 ay diye biliyordum mesela fakat benim 7.5 ay olmasına rağmen yavaş yavaş etki etmeye başladığını gözlemleyebiliyorum. O da varlığını hissettirir derecede, henüz olması gerektiği kadar etkili değil. Bir kişide de 9. aydan sonra etki görmeye başladığını duymuştum mesela, bu 1-1.5 yıl da olabilir. Tam tersi 3 ay da olabilir. Bunları her ne kadar bilsem de birebir tecrübe etmiş insanlardan bu konu başlığı altında tecrübelerini duymak istedim

orientis

• Hero Member
finasteride öyle hemen etkisini göstermez.etkisini anlayabilmeniz için en az 7-8 ay boyunca saçınızı her ay aynı ışıkta fotoğraflarını çekin

zaten bu ilacın olayı var olan saçları korumak.saç çıkışı falan olmaz belki hafif bir saç kalitesinde artış olur o kadar

o yüzden fine başlarken kafanızda ne kadar kıl varsa o kadar şanslısınız.kel arkadaşlar var ise bu ilacı direkt çöpe atabilir

kısacası saçınızda gerileme falan mevcut mu onu gözlemlemeniz gerekir.bunu anlamak için de biraz zaman geçmeli
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
finasteride öyle hemen etkisini göstermez.etkisini anlayabilmeniz için en az 7-8 ay boyunca saçınızı her ay aynı ışıkta fotoğraflarını çekin

zaten bu ilacın olayı var olan saçları korumak.saç çıkışı falan olmaz belki hafif bir saç kalitesinde artış olur o kadar

o yüzden fine başlarken kafanızda ne kadar kıl varsa o kadar şanslısınız.kel arkadaşlar var ise bu ilacı direkt çöpe atabilir

kısacası saçınızda gerileme falan mevcut mu onu gözlemlemeniz gerekir.bunu anlamak için de biraz zaman geçmeli

Finasteridden beklediğim saç çıkarması değil aslında, kafamda rahat kapatıcılık sağlayacak kadar saç var fakat bunlar cansız saçlar. Bir kısmı o bebek tüyü dediğimiz sarı formda, bir kısmı ise ondan 1-2 tık daha iyi durumda olan fakat tam saç kalitesinde olmayan kalitede. Benim finasteridden beklediğim bu cansız saçların kalitesini arttırması. Ki bu saçlar dht yüzünden cansızlaşıyorsa, dht baskılandığında da o cansızlaşan saçların eski kalitesini alabilmesi gerekir mantıken. Ama şu an için beklediğim etkiyi alamadım diyebilirim. Yine de kullanmaya devam ediyorum, 12 ila 18 ay arası kullanacağım duruma göre ise ekime başvuracağım

Facebook Twitter Instagram