Gönderen Konu: Saçlı derinin büyük çoğunluğu cansız saçlara sahip olmak saç ekimini etkiler mi?  (Okunma sayısı 498 defa)

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Yani şunu anlatmak istiyorum; genelde saç ekimi yaptıran kişilerin saçları tamamen dökülmüş ve ektirdikleri bölgelerde de herhangi bir saç çıkışının bulunmadığını gözlemleyebiliyorum. Tabi ki istisnalar var

Benim erkek tipi dökülmem var ve uzaktan bakıldığında hiç saç olmadığı düşünülebiliyor. Yani görüntü bu şekilde. Fakat kafamda saçsız en ufak bir bölge yok diyebilirim, saçlarımın genel anlamda cansızlığı mevcut. Yaklaşık 4-5 yıldır medikal tedaviler uyguluyorum, zaman zaman iyi sonuçlar aldığım oldu fakat devamlılık getirmedi. Bu ürünler genelde minoxil+vitamin takviyesi şeklinde oldu. Son 7.5 aydır ise finasterid kullanıyorum. Hem medikal anlamdaki denemediğim son çare olarak başladım bu ilaca, hem de olası ekim durumunda ekimin başarısı konusunda iyi sonuçlar alabilmek adına kullanıyorum

Fakat dediğim gibi kafamda bir soru işareti var, finasteridden sonuç alamazsam ve ekime karar verirsem eğer; kafada bebek tüyü veya ondan bir iki tık yüksek kalitede saçların bulunması ekim başarısını kötü yönde etkiler mi?

NOT: CANSIZ SAÇ DERKEN DONÖR BÖLGEDEN BAHSETMİYORUM. ERKEK TİPİ DÖKÜLME YAŞANAN BÖLGEDEN BAHSEDİYORUM

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Onların hepsi yok sayılarak ekim yapılacak kardeşim.
Velluslardan kimseye hayır gelmez maalesef.
Sonuç olarak negatif etkilemez merak etme.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

titanic5

• Hero Member
Benim tepe orta ve ön tarafta böyle çok saç var. Tüyleşmiş ve incecik ama dökülmüyorlar

Bunlar yok sayılarak sağlam bir sıklaştırma yapılır diye düşünüyorum

Bu arada Fin kullanıyorum 2 yıldır ve dökülme yok saçlarda

Canimo

• Sr. Member
Bence negatif etkileniyor ve bunun örnekleri çok forumda ama bazı ekim merkezeleri bu sorunu çözmüş olsalarki ektikleri saçlar bu olumsuzluğa rağmen çıkıyor.
Bu yüzden iyi araştırıp doğru karar vermek lazım ,özellikle durumuna benzer kişilerin ekimlerini takip et bence.

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Onların hepsi yok sayılarak ekim yapılacak kardeşim.
Velluslardan kimseye hayır gelmez maalesef.
Sonuç olarak negatif etkilemez merak etme.

Maalesef finasteridden bu yönde beklediğim gelişmeyi göremedim henüz, fakat yine de bi 7-8 ay daha süre tanımayı düşünüyorum finasteride. Eğer yeterince gelişme gösteremezse ekime yönleneceğim. Hem bu sayede olası ekim için donör bölgeyi beslediğimi de düşünüyorum

Cevap için teşekkür ederim, yani bu ekim yapılacak bölgede cansız saç köklerinin bulunması ekilecek saçların tutmasını kötü etkileme gibi bir durum söz konusu değil sizin cevabınızdan anladığım kadarıyla

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bence negatif etkileniyor ve bunun örnekleri çok forumda ama bazı ekim merkezeleri bu sorunu çözmüş olsalarki ektikleri saçlar bu olumsuzluğa rağmen çıkıyor.
Bu yüzden iyi araştırıp doğru karar vermek lazım ,özellikle durumuna benzer kişilerin ekimlerini takip et bence.

Saçları var olmasına rağmen tamamen yokmuş gibi planlama yapıyorlar bunun gibi birkaç ekime denk geldim evet. Hepsi başarıyla sonuçlandı aslında ama yine de insan negatif etkiler mi diye düşünüyor. Bu yönde birkaç yorum okumuştum çünkü

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Benim tepe orta ve ön tarafta böyle çok saç var. Tüyleşmiş ve incecik ama dökülmüyorlar

Bunlar yok sayılarak sağlam bir sıklaştırma yapılır diye düşünüyorum

Bu arada Fin kullanıyorum 2 yıldır ve dökülme yok saçlarda

2 yıldır finasterid kullanmanıza rağmen saçlarınızın kalitesi artmadı mı peki? Finasteridin asıl olayı bu değil mi aslında, saç çıkarmaz ama olan saçı güçlendirir denir hep. Sizde neden bu etkiyi vermedi anlayamadım, ben de 7.5 aydır kullanıyorum saçlar bir tık form kazanmış gibi gözükse de henüz beklediğim gelişmeden çok uzak bir noktadayım. Yani 7.5 ay önceki halimden bir fark göremiyorum maalesef

titanic5

• Hero Member
2 yıldır finasterid kullanmanıza rağmen saçlarınızın kalitesi artmadı mı peki? Finasteridin asıl olayı bu değil mi aslında, saç çıkarmaz ama olan saçı güçlendirir denir hep. Sizde neden bu etkiyi vermedi anlayamadım, ben de 7.5 aydır kullanıyorum saçlar bir tık form kazanmış gibi gözükse de henüz beklediğim gelişmeden çok uzak bir noktadayım. Yani 7.5 ay önceki halimden bir fark göremiyorum maalesef

Genel olarak saçım iyi durumda. Tüyleşmiş, incecik saçlara faydası olmadı sadece
Yani sorunlu bölgeler aynı kaldı

Onun dışında saçım siyahlaştı biraz sanırım. Ayrıca hiç dökülme yok. Yastığımda neredeyse hiç saç yok. Sonra saçı şampuanlarken de elime saç gelmiyor

Şöyle bir konu açmıştım. İstersen bak
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=26987.0

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Genel olarak saçım iyi durumda. Tüyleşmiş, incecik saçlara faydası olmadı sadece
Yani sorunlu bölgeler aynı kaldı

Onun dışında saçım siyahlaştı biraz sanırım. Ayrıca hiç dökülme yok. Yastığımda neredeyse hiç saç yok. Sonra saçı şampuanlarken de elime saç gelmiyor

Şöyle bir konu açmıştım. İstersen bak
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=26987.0

Sanırım sen de ilerisi için ekim düşünüyorsun. Ben bundan birkaç ay önce PRP ile mezoterapi de yaptırdım, o sıralar saçlarım epey kalınlaşmıştı tam formunu almasa da fakat o aralar sağladığım tüm gelişmeler zamanla geri gitti hem de finasterid kullanmama rağmen

Facebook Twitter Instagram