Gönderen Konu: Türkiye´de Sac Ekiminde zayif buldugum yönler. Siz ne düsünüyorsunuz?  (Okunma sayısı 1324 defa)

Coktail

• Yeni üye
  • *
Merhaba Arkadaslar,

uzun yillardan bu yana sac ekimi forumlarini farkli dillerde takip ediyorum. Bircok Ekim yapan Türk ve Yabanci Doktorlarin ekim sonuclarini görme imkanim oldu. Türkiyede yapilan ekimlerde eksik gördügüm yönleri söylemek ve sizlerin düsüncelerini ögrenmek istiyorum.

1-Sac dökülmeye basladiginda sac cizgisi geriye dogru cekilmeye baslar ama ayni zamanda temple point (türkce o bölgeye verilen ismi bilmiyorum) bölgesi de geri cekilir. Sac ekimi ile sac cizgisini öne aliyorlar ancak temple point denen bölgeye dokunmuyorlar yani ekim yapmiyorlar. Sonra peruk takmis gibi görünüyor. 

2-Ekim sirasinda mikroskop ile greftler incelenmiyor. Bazi tekli greftlerde henüz cikmamis ikinci bir sac kökü oluyor ve sac cizgisine ekildiginde sonradan ikili oldugundan dogalligi bozuyor. Var mi Türkiyede mikroskop kullanan Doktor?

3-Sac ekiminin basarisindaki en büyük etkenlerden birisi de greftlerin disarida kalma süresi? Uzadikca köklerin yasama süreleri azaliyor.
var mi 30 dakika disarda kalmadan ekebilen Türk Doktoru.

4- Sac ekilecek bölgeye slit acilarak yapilan ekimlerde cimbiz ile kökleri cilde yerlestiriyor cogu ekim merkezi. Ancak sac kökü cimbizla yerlestirilirken ucu katlanirsa o sac ekildigi halde ölüyor ve cikmiyor. O yüzden iyi doktorlar, Keep, Choi pen ve benzeri kalemlerle ekim yapiyorlar katlanmayi engellemek icin. Neden hepsi bu kalemleri kullanmiyor? Greftlerimizi ziyan ediyorlar?

5- Sac cizgisini bazilari cok düz yapiyor, bazilari da ciftli greft kullandigi icin dogal görünmüyor. Sac cizgi dizayninda da cok sorunlar oluyor.
Hatta Sac Ekimi konusunda youtube kanali olan kisilerin videolarini izliyorum bayagi ilginc sac cizgileri yayinliyorlar.

Sizlerin eksik buldugu neler? Eklemek istediginiz birsey var mi? Düsünceleriniz bekliyorum.

Selamlar Saygilar

aslanoglu

• Full Member
Haklarını yemeyelim ülkemizde de çok iyi doktorlar var

Dr.hair

• Hero Member
Dediklerinizde halksınız .
 Hepsinin tek çözümü para
   Mükemmel bir sonuç istiyorsanız Muttalip hoca değiniz hepsini yapıyor .
  Maximum 2500-3000 greft ve greft başı 3,5 Euro .
   3000 greft de yaklaşık 10.000 Euro . Oda 180.000 TL yapıyor .
  Onu da herkes vermeyeceğine göre altarnatiflerinş 10-25.000tl  bandında ekim yaptırıyorlar .
   Sadece saç çizgisi konusunda katılmıyorum . 25 Li yaşlarda oluşan kas yapısından dolayı temp bölgesine yapılan ekimler doğal durmadığı için yapılmaz .
  Bu konuda en çok takdir ettiğim Dr hakan Doğanay hocanın çizgilerine bakmanızı tavsiye ederim .

Darkness

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
adamlar mağara çağı diyor sen uzay çağından bahsediyorsun  :) daha çoğu ekim merkezi donörden sağlam greft çıkaramıyorki bu dediklerini yapsınlar ama dersenki ben ülkedeki üç beş başarılı işler çıkaran saç ekim merkezine sesleniyorum o zaman eyvellah bro devam arkandayız.

Edgar X

• Hero Member
bunlar hep ekilen saçların az çıkmasından kaynaklı  yoksa kimse burda böyle konu açmaz ,adam bakıyor saç ekenlere çoğu seyrek seyrek sonuçlar, sonra  bir kusur var ama ney  diye düşünüyor:) sonrada asıl problemi göreceğine  böyle şeylere kafayı takıyor  ;D

kelceko

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Dediklerinizde halksınız .
 Hepsinin tek çözümü para
   Mükemmel bir sonuç istiyorsanız Muttalip hoca değiniz hepsini yapıyor .
  Maximum 2500-3000 greft ve greft başı 3,5 Euro .
   3000 greft de yaklaşık 10.000 Euro . Oda 180.000 TL yapıyor .
  Onu da herkes vermeyeceğine göre altarnatiflerinş 10-25.000tl  bandında ekim yaptırıyorlar .
   Sadece saç çizgisi konusunda katılmıyorum . 25 Li yaşlarda oluşan kas yapısından dolayı temp bölgesine yapılan ekimler doğal durmadığı için yapılmaz .
  Bu konuda en çok takdir ettiğim Dr hakan Doğanay hocanın çizgilerine bakmanızı tavsiye ederim .
hem hakan doğanayı beğendiğinizi yazmışsınız hemde themplelere yapılan ekimleri doğal bulmuyorum demişsiniz yazdıklarınız biraz çelişkili olmamışmı?

https://www.drhakandoganay.com/en/temple-hair-transplant

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
hem hakan doğanayı beğendiğinizi yazmışsınız hemde themplelere yapılan ekimleri doğal bulmuyorum demişsiniz yazdıklarınız biraz çelişkili olmamışmı?

https://www.drhakandoganay.com/en/temple-hair-transplant

Beğenmiyorum ama Bence en doğru o yapıyor demek istemiş yani diğerlerinr göre en iyisi gene o demiş  kısaca
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram