Gönderen Konu: Finasteride Gözlerimi Mahvetti  (Okunma sayısı 2273 defa)

Munr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride Gözlerimi Mahvetti
« : 07 Temmuz 2022, 14:04:32 »
Merhabalar 9 ay boyunca 1 mg finasteride aldım . Fakat son 2 aydır gözlerimde aşırı kuruluk hassasiyet şikayetleri neticesinde bulunduğum ülkede göz doktorlarına gözüktüm.

Kendileri ilaç kullanıp kullanmadığı mı ailede şeker hastalığı başta olmak üzere glokom göz tansiyonu vs olan biri olup olmadığını sordular bende bu hastalıkların kimsede olmadığını belirttim . Gerçekten spor yapan yağ şeker her şeyden uzak duran biriyim, yapılan göz topografi sonucu retina da incelme 482 mm (sağlıklı insanın 500 üzeri)  göz arka damarlarında kuruma ve göz yağ torbalarında hasar meydana geldiğini tespit ettiler.

28 yaşındayım endokrin doktorları da göz doktorları ile aynı fikirde. 2 aydır finasteride kullanmıyorum iyileşme olarak gram ilerleme yok

Doktorlar bunun sebebini hormonal dengenin bozulmasına bağlıyor , ameliyat öneriyorlar fakat ameliyat kesin çözüm değil . Suni göz yaşı damlası ve takviye haplar kullanıyorum geçme durumunun zor olduğunu söylediler. Son 3 aydır hayatım zindan olmuş durumda .

Sizlere sormak istediğim benim gibi göz kuruluğu yaşayan var mı forumda bir kaç kişi bahsetmiş ama sanırım ağır bir durum yaşamamışlar. Yabancı forumlarda finasteride  yan etkisi olduğuna dair yorumlar gördüm hatta reddit forumda biri benim durumumda .

Keşke hiç kullanmasaydım diyorum şimdi, siz değerli forum üyelerinin tavsiyesini bekliyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Finasteride Gözlerimi Mahvetti
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2022, 14:34:43 »
Vay arkadaş ya.
Geçmiş olsun dostum.

Hiç böyle bir şey beklemiyordum.
Tecrübeni paylaştığın iyi oldu.
Teşekkür ederiz.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2022, 15:01:55 »
Allah Teala şifa versin kardeşim zor ve enteresan bir olay gelmiş başına paylaştığın için teşekkürler buna da dikkat etmek gerekiyor yani göz kuruluğu batma filan hissedince de hapı kesiyoruz
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2022, 17:52:27 »
Buna benzer bir olay bende yaşadım fakat finden mi değil mi bilemiycem.Bir ara sağ gözüm ışığa karşı hassastı.Hani bunu şey gibi düşünün gözünüzü ovarsınız ovarsınız sonra açarsınızda karartılık olur ama ortasından başlayarak yavaşça her şey düzelir ya aynı onun gibiydi.Tek farkı o karartılık ve netsizlik gitmiyordu.Doktora gittiğimde leke olduğunu gördüler.İrisin kenarından uzamış pusluk gözün odak merkezine kaymış.Asıl sebep oymuş.Tabi ışıklı ortamlarda daha hissedilirdi.Doktor bir kaç damla yazıp gönderdi.Tekrar kontrol için 1 hafta vermişti.Gittiğimde düzelme olmadığını devam ettiğini söyledim.Sonra ciddi problem olabilir diye Ankara gülhane hastanesine yönlendirdi.Ordakiler baktığında ciddi bişi olmadığını geçiceğini söylediler.Verdikleri iki damlayıda kullanınca geçti.Ama bunun sebebini hiç bilmiyorum.Ya minoxidil kaçtı sıkarken ya da farklı sebepten.Bilin istedim.

Bu arada konu sahibine geçmiş olsun Allah şifalar versin.Umarım düzelir ve geçer.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Alvin Bey

• Full Member
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2022, 18:04:08 »
Çok geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşirsiniz... bende bir kaç güne finasterid alacaktım şimdi biraz korkmadım değil

ber134

• Full Member
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2022, 18:45:30 »
ah be kullanmayın diyoruz şunları... dht dediğiniz hormon sadece libidonuzu cinselliğinizi bitirmiyor. vücudun her yerinde görevi var nerden patlak vereceği bilinmez. çok geçmiş olsun umarım en kısa sağlığınıza kavuşursunuz.
  • Yaşınız 25

kaangursu

• Full Member
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2022, 20:15:09 »
Bu tür ilaçlar pişmanlıktır.

Munr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2022, 20:16:16 »
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim , bende sonradan öğrendim dhtnin kulak ve gözde önemli işlevsel görevleri olduğunu. Ekşi sözlükte biri daha yazmış onu okuduktan sonra başımdan aşağı kaynar sular döküldü desem yeridir , olan oldu artık .

Kimseye kullanın yada kullanmayın diyemem herkesin kendi tercihi , eğer bu olay başına gelen var ise konuya yazarsa çok müteşekkir olurum .

Herkese sağlıklı günler dilerim.

kaangursu

• Full Member
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2022, 20:18:57 »
Dostum ben xpecia kullandım.Onun içindede hormonal dengeyi bozan bi kaç bitki ve ilaç vardı sanırım saw palmetto tarzı.O bile benim ruh dengemi bozdu.+ Bir şekilde sinirlilik depresyon yaptı.Xpeacia bile bu şekilde yan etkileri varsa.Fin tarzı ilaçları düşünemiyorum gerçekten.
Hormonlar bir insanın herşeyi.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2022, 21:40:26 »
Dostum ben xpecia kullandım.Onun içindede hormonal dengeyi bozan bi kaç bitki ve ilaç vardı sanırım saw palmetto tarzı.O bile benim ruh dengemi bozdu.+ Bir şekilde sinirlilik depresyon yaptı.Xpeacia bile bu şekilde yan etkileri varsa.Fin tarzı ilaçları düşünemiyorum gerçekten.
Hormonlar bir insanın herşeyi.

Kaygıyı ve okbyi çok fena arttırıyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Munr

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2022, 23:22:43 »
Arkadaşlar sanırım başka yaşayan yok ama yabancı sitelerde bu sorunu yaşayan baya kişi var . Aynı zaman da son olarak belirtmek gerekir ki yan etki olarak unutkanlık , brain fog ve cinsel ilişki sırasında ereksiyon ve haz da düşüş yaşadım . Ereksiyon sorunu devam ediyor ama şu an odaklandığım nokta göz göz göz…

Herkese iyi forumlar dilerim

kaangursu

• Full Member
« Yanıtla #11 : 10 Temmuz 2022, 02:50:44 »
Arkadaşlar sanırım başka yaşayan yok ama yabancı sitelerde bu sorunu yaşayan baya kişi var . Aynı zaman da son olarak belirtmek gerekir ki yan etki olarak unutkanlık , brain fog ve cinsel ilişki sırasında ereksiyon ve haz da düşüş yaşadım . Ereksiyon sorunu devam ediyor ama şu an odaklandığım nokta göz göz göz…

Hocam Finesterid yüzbinde bir kalıcı ereksiyon problemi yapıyor finesterid umarım sizde öyle bişey olmaz. Ne kadar oldu bırakalı fini

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2022, 08:08:25 »
Saçlar eninde sonunda dökülüyor ne yaparsak yapalım bu süreçte bir çok şey kullanıyoruz korktuğum kalıcı etkiler bırakması size çok geçmiş olsun en kısa sürede iyileşmeniz

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Temmuz 2022, 11:45:00 »

Senin de yaşamadığın şey kalmamış dozu minimalleştirmeye ya da 2günde 1 almaya çalışsaydın iyi olabilir

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2022, 11:48:56 »
Merhabalar 9 ay boyunca 1 mg finasteride aldım . Fakat son 2 aydır gözlerimde aşırı kuruluk hassasiyet şikayetleri neticesinde bulunduğum ülkede göz doktorlarına gözüktüm.

Kendileri ilaç kullanıp kullanmadığı mı ailede şeker hastalığı başta olmak üzere glokom göz tansiyonu vs olan biri olup olmadığını sordular bende bu hastalıkların kimsede olmadığını belirttim . Gerçekten spor yapan yağ şeker her şeyden uzak duran biriyim, yapılan göz topografi sonucu retina da incelme 482 mm (sağlıklı insanın 500 üzeri)  göz arka damarlarında kuruma ve göz yağ torbalarında hasar meydana geldiğini tespit ettiler.

28 yaşındayım endokrin doktorları da göz doktorları ile aynı fikirde. 2 aydır finasteride kullanmıyorum iyileşme olarak gram ilerleme yok

Doktorlar bunun sebebini hormonal dengenin bozulmasına bağlıyor , ameliyat öneriyorlar fakat ameliyat kesin çözüm değil . Suni göz yaşı damlası ve takviye haplar kullanıyorum geçme durumunun zor olduğunu söylediler. Son 3 aydır hayatım zindan olmuş durumda .

Sizlere sormak istediğim benim gibi göz kuruluğu yaşayan var mı forumda bir kaç kişi bahsetmiş ama sanırım ağır bir durum yaşamamışlar. Yabancı forumlarda finasteride  yan etkisi olduğuna dair yorumlar gördüm hatta reddit forumda biri benim durumumda .

Keşke hiç kullanmasaydım diyorum şimdi, siz değerli forum üyelerinin tavsiyesini bekliyorum.
Göz kuruluğu belki yapıyodur ama retinanı gerçekten fin mi inceltmiş

Facebook Twitter Instagram