Gönderen Konu: ASUMAN HAİR - 01.07.2022 - 4000~ GREFT - YAŞ 31  (Okunma sayısı 8105 defa)

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
ASUMAN HAİR - 01.07.2022 - 4000~ GREFT - YAŞ 31
« : 21 Temmuz 2022, 02:37:57 »
Merhabalar,

Uzun süredir okuyucu olarak yer aldığım bu forumda ilk defa konu açıyorum, dolayısıyla biraz acemiyim. Eğer formatla veya kurallarla ilgili hatam olursa lütfen belirtin. Bu forumu açan ve aktif olarak yer alan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Öne çıkan ekim merkezlerinin işlerini bu şekilde karşılaştırabilmek seçim yapmak konusunda kesinlikle çok faydalı oldu.

Neden Asuman Hair'i seçtim? Fiyat/sonuç/ulaşılabilirlik açısından bence uygun bir seçenekti. Dürüst olmam gerekirse Asmed'i fiyat politikası sebebiyle elemek zorunda kaldım, yoksa ilk tercihim olurdu. Serkan Aygın ise çok fazla hastaya baktığı için bana ekim sonrası süreçte pek ulaşılabilir olmaz izlenimi verdi. Bana biraz daha butik bir yer gerekiyordu. Ön çizgi tasarımında da Asuman hanımın işlerini beğeniyordum.

Ekimim 1 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşti (konuyu biraz gecikmeli açıyorum evet, ama yine de kritik eşiklerin fotoğraflarını ekliyor olacağım). Kliniği diğer büyük merkezlerle kıyaslarsak pek gösterişli sayılmaz, oldukça küçük bir yer. Gösterişten ve marka sunumundan çok yapılan işe odaklanılmış durumda. Öyle lüks bekleme salonları vs. beklemeyin. Hatta hastane içinde kliniğe ayrılan bölümde bir tabela, marka vs. bile göremedim. Ama bu kliniğin profesyonel görünmediği anlamına gelmiyor. Son derece temiz ve hijyenik görünüyordu. Belki biraz daha konforlu olabilirdi (hasta için ayrı yemek/bekleme odası gibi). Mesela öğle arası verildiğinde hasta olarak doktorun konsültasyon odasına geçiyorsunuz ve kendinizi biraz emanet gibi hissediyorsunuz. Ama butik bir yer arıyordum ve butik bir yer buldum, dolayısıyla şikayetçi değilim.

Güne bir saç ekimi planı yaparak başlıyorsunuz. Bu süreç 20 dk falan sürüyor. Ben açıkçası ön çizgimden pek emin olamadım, bana biraz yamuk gibi geldi ve bu yüzden biraz süreci uzattım. Günün sonunda ön çizgim hâlâ daha iyi planlanmış olabilirdi diye düşünüyorum. Hatta şu an ekimimle ilgili tek emin olamadığım konu bu. Ben karşıdan bakıldığında biraz daha V şekline yakın bir tasarımı erkeksi buluyorum ve böyle bir şey istiyordum. Bir de biraz zigzaglı tasarımlar daha doğal görünüyor. Ancak şu anki ekimim yukarıdan hafif V gibi görünse de ne yazık ki karşıdan bakınca bana fazla düz bir çizgi gibi görünüyor. Bu tamamen kişisel tercih meselesi. Orada konuyu fazla uzatamıyorsunuz çünkü ekim yapılacak, zaman geçiyor, insanlar zaten 8-10 saat çalışacak vs. kendinizi baskı altında hissedebiliyorsunuz. Biraz da işin uzmanına bırakmak durumunda kalıyorsunuz. Bence emin değilseniz şansınızı biraz daha zorlayın ve içinize gerçekten yatana kadar operasyona girmeyin derim. Yoksa daha sonra daha fazla uğraşmak zorunda kalırsınız. Asuman Hanım kesinlikle kaygılarıma kulak verdi ancak günün sonunda ben tam anlamıyla hayal ettiğim tasarıma sahip olamadım gibi. Şimdilik kafaya takmıyorum, hatta kendisine bu konuda bir şey bile söylemedim çünkü elinden geleni yaptığını biliyorum; en kötü ihtimalle 12 ay sonunda gidip ön çizgiye minimal bir rötuş yaptırırım diye düşünüyorum (aynı merkezde olmak zorunda değil).

Daha sonra saçınız sıfırlanıyor. Bu aşamada saçınızı kesen kişiden güzel ve eşit bir kesim rica edin çünkü en az 1 ay saçınızı kesmeniz önerilmiyor. Mesela benim şu an bazı yerler diğer yerlerden uzun, yani çok dikkatli ve eşit traşlanmamış. 3. haftada bunun sıkıntısını yaşamaya başladım gibi. Bu kesimin sizi en az 1 ay götürmesi gerekecek unutmayın.

Genel olarak merkezin çalışma şeklinden gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. Asuman Hanım sizi kesinlikle dinliyor, gayet ilgili bir insan. Normalde sadece kanal açmaya geliyor diye biliyorum ancak sağ olsun ekimimde de 1 saat falan kendisi yer aldı ve çalıştı, bu gerçekten iyi hissettiriyor. Zaman algınız biraz bozuluyor dolayısıyla yanılma payım olabilir. Günün büyük bölümünde yanılmıyorsam Enes ve Ozan beylerle birlikteydim (isimlerden emin olamıyorum çünkü stresli bir gündü). Sağ olsun onlar da gayet sabırlılar ve çalışkanlardı. Benim operasyonumda başta ilginç bir pürüz yaşadık, ekim merkezleri genelde soğuk olması gereken yerler ve anestezi aşamasında bana çok fazla üşüme titreme geldi. O masaya yatıp kafanıza iğneleri batırmaya başladıkları an olayın gerçekliğini ve sertliğini algılamaya başlıyorsunuz ve bu psikolojinizi biraz etkiliyor. Anestezi aşamasında canınız yanıyor, 10 üzerinden 7 şiddetinde bir acı. Ortamın soğukluğuyla birleşince ben zangırdayarak titredim ve en az 30 dk kadar işleme devam edemedik. En son 4 battaniyeyle falan rahatlayabildim. O an işleme devam edemeyeceğimizi düşündüm ancak neyse ki toparladım. Eğer kolay üşüyen biriyseniz üzerinize en başta mutlaka battaniye isteyin :)

Günün geri kalanı büyük oranda herkes için aynı geçiyordur. 8 saat falan yatmanız gerekiyor, anestezi dışındaki aşamalarda bir şey hissetmiyorsunuz. Daha doğrusu kafanıza bir deri parçası yapıştırılmış ve onunla oynanıyor gibi bir hissiyat oluyor. Çok ilginç bir deneyim ancak acımaması güzel. Balta vursalar sadece sesini duyarsınız öyle bir şey. Oyalanmak için televizyonu dinleyebilirsiniz. Başka hiçbir şey yapma şansınız yok. Bu noktada da merkeze yapıcı bir eleştiride bulunmak isterim, lütfen premium Youtube aboneliği alın çünkü sürekli reklam çıkıyor ve uzmanların dikkati dağılıyor. Onlar için de zor ve sıkıcı bir süreç dolayısıyla müzikle biraz eğleniyorlar. Ama sürekli reklam çıktığı için keyifleri kaçıyor, eldiven çıkarıp kumandayla uğraşmaları falan gerekiyor, bu kısım biraz amatörce geliyor hasta açısından. Bir de baya baya arabesk müzikler dinlendiği oldu... Bence hasta açısından pek hoş bir deneyim olmuyor. Daha rahatlatıcı ve ruha iyi gelen şeylere maruz kalmalı hasta diye düşünüyorum. Zaman geçmesi için film, belgesel vs. de açılabilir. İsterseniz kumandayı alabilirsiniz, çekinmeyin.

Sonuç olarak ekibin ve Asuman hanımın çalışkanlığı, sabrı ve dikkati karşısında kesinlikle memnun kaldım. Ekim gününden beri sorduğum tüm sorulara da cevap alabildim. Asuman hanımın asistanı mutlaka sorularınızı yanıtlıyor. Gün içinde benim gibi onlarca kişinin mesaj attığını düşünürsek ilgiden taviz vermemeleri saygıya değer. Hiçbir yer ve hiç kimse mükemmel değildir. Dolayısıyla bu merkezin de her yer gibi geliştirebileceği şeyler mevcut ancak sizi mutlu etmeye çalışacaklarını biliyor olursunuz. En azından bana bunu hissettirebildiler.

Kendi deneyimimi puanlarla özetlemem gerekirse:

Klinik imkanları: 7/10
Klinik hijyeni: 10/10
Ön çizgi tasarımı: 7/10
Ekim sıklığı ve temizliği: 9/10
Hekim ilgisi ve zanaati: 9/10
Ekip ilgisi ve zanaati: 9/10
Ekip profesyonelliği: 8/10
Ekim sonrası ulaşılabilirlik: 10/10
Ücret/hizmet verimliliği: 8/10

Sürece destek olarak kullandığım takviyeleri de aşağıda bulabilirsiniz:

Propecia 2 günde bir 0,25 mg olarak başladım (yan etki durumuna göre günde 0,25 sonra da günde 0,50 mg'a çıkaracağım ancak 1 mg kullanmayı düşünmüyorum - yaptığım araştırmalara göre 0,50 ile 1 mg arasında DHT düşürme oranı açısından neredeyse fark yok)
Xpecia günde 2 adet
Prozinc Plus şampuan günlük yıkama
Konazol şampuan 3 günde 1 yıkama
Bepanthol derma (kabuk dökümü için)
Redoxon pro 15 ve Redoxon 3'lü etki vitamin (bunları bir gün bir tanesi, bir gün diğeri şeklinde kullanıyorum)
Coraspin günde 1 (bunu bazen atladığım oluyor)

Önümüzdeki bir sene boyunca sizlerle sürecimi paylaşıyor olacağım. Umarım çektiğimiz acıya, harcadığımız sermayeye ve sabrettiğimiz zamana değecek bir süreç olur hepimiz için. Geçmiş olsun!
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2022, 03:37:11 Gönderen: cvstrra »
  • Ekim Tarihi: 01.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi Propecia 0,25 mg (2 günde 1), Xpecia (Günde 2), [Rotasyon halinde: Day 2 Day Kollajen (3 günde 1), Redoxton Pro (3 günde 1), Redoxton 3'lü Etki (3 günde 1)], Prozinc Plus Şampuan (Günde 2), Prozinc Plus Losyon (Günde 2)
Farklı Saç Ekimi Sonuçları

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
Ynt: ASUMAN HAİR - 01.07.2022 - 4000~ GREFT - YAŞ 31
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2022, 02:40:13 »
Birazdan nasıl yapıldığını bulabilirsem ekim sonrası ilk fotoğrafları da ekleyeceğim :)
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi Propecia 0,25 mg (2 günde 1), Xpecia (Günde 2), [Rotasyon halinde: Day 2 Day Kollajen (3 günde 1), Redoxton Pro (3 günde 1), Redoxton 3'lü Etki (3 günde 1)], Prozinc Plus Şampuan (Günde 2), Prozinc Plus Losyon (Günde 2)

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2022, 02:46:57 »
hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsınız ve hayalinizdeki gibi olur saçlarınız.
kullandığınız takviyeleri ekim merkezimi tavsiye etti yoksa kendinizmi böyle bir liste yaptınız.
ayrıca konuya devam edip foto yüklemek için https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=234.0 linkteki konuya bakabilirsiniz.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2022, 02:49:40 »
Ekiminiz hayırlı olsun ben 23 Haziran'da aynı yerde Ekim yaptırdım.Aranizda bir hafta var yaklaşık.
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2022, 02:53:11 »
Ekim sonrası ilk durum:
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2022, 03:33:59 Gönderen: cvstrra »
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
« Yanıtla #5 : 21 Temmuz 2022, 02:57:04 »
Bu fotoğraflar ise yıkamadan sonraki temiz halini gösteriyor, hâlâ şişlik var:
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
« Yanıtla #6 : 21 Temmuz 2022, 03:00:05 »
Yaklaşık 1 haftalık süreç, kabuklanma mevcut:
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
« Yanıtla #7 : 21 Temmuz 2022, 03:07:13 »
Ön çizginin şahsen daha iyi olabileceğini düşünme sebebim bu fotoğrafta açıkça anlaşılıyor, benim estetik algım için fazla düz bir çizgi (daha V = daha erkeksi) ve ne yazık ki ön sol kısımda garip bir çıkıntı söz konusu... Bunu merkeze söylemedim çünkü olan olmuş, yani şu an zaten yapılabilecek bir şey yok. İşin ilginç tarafı bu forumda Asuman hanımın tasarımları genellikle mükemmel görünüyor. Benim şansıma böyle bir olay yaşandı sanırım. Şimdilik süreci gözlemleyeceğim.
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2022, 03:16:13 »
Ben kabuklarımı dökmek için acele etmedim, fazla zorlamadım, o kabukların orada olmasının doğal bir sebebi var diye düşündüm. Yanılmıyorsam 10. günden itibaren Bepanthol Derma ile 45 dk. bekleyerek yumuşatarak ılık suyla yıkadım. Pek fazla masaj yapmadım. 15. gün artık kabuk kalmamıştı:
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
« Yanıtla #9 : 21 Temmuz 2022, 03:20:16 »
Ve 18 günlük tamamen kabuksuz hâli ise böyle görünüyor. Önümüzdeki günlerde 20+ gün hâlini paylaşacağım.
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
« Yanıtla #10 : 21 Temmuz 2022, 03:28:25 »
hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsınız ve hayalinizdeki gibi olur saçlarınız.
kullandığınız takviyeleri ekim merkezimi tavsiye etti yoksa kendinizmi böyle bir liste yaptınız.
ayrıca konuya devam edip foto yüklemek için https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=234.0 linkteki konuya bakabilirsiniz.

Teşekkür ediyorum, size de başarılı bir sonuç dilerim. Bu liste merkez tarafından hazırlandı, ben yalnızca Finasterid kullanımı konusunda kaygılı olduğum için akademik kaynaklar, Reddit ve Youtube'da yaptığım araştırmalar sonucu böyle bir strateji belirledim. 2 günde bir 0,25 mg hiçbir yan etki yapmadı. Günlük 0,25 de gayet sorunsuz görünüyor. Yakında günlük 0,50 mg'a geçeceğim. Ama dediğim gibi, bulgularım bana günlük 1 mg'ın gereksiz bir doz olduğunu gösteriyor. Çünkü anladığım kadarıyla finasteridin dokuda kalma süresi 4-5 gün. Yani bir gün alıp bir gün almadığınızda aslında saç derisi açısından bir şey değişmiyor. Dolayısıyla 2 günde bir 1 mg ya da günde 0,50 mg yan etki görülmediği sürece ideal dozaj gibi. Aşağıda bu konuda güzel bir video var:

• Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31

Harald Fairhair

• Yeni üye
  • *
  • Haec ornamente mea
« Yanıtla #11 : 21 Temmuz 2022, 03:42:56 »
Ekiminiz hayırlı olsun ben 23 Haziran'da aynı yerde Ekim yaptırdım.Aranizda bir hafta var yaklaşık.

Selamlar, konunuza bakınca sizi tanıdım merkezde karşılaşmıştık, hatta konu açacak mısın diye sormuştunuz bana :) Kader ortağıyız, ikimize de güzel bir süreç diliyorum. Şok dökülmeniz başladı mı?
  • Greft Miktarı 4000~
  • Yaşınız 31

suzy_q

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 21 Temmuz 2022, 08:09:07 »
Hayırlı olsun ekiminiz donörünüz harika açıklığınız çok yerinde süper bir sonuç bizleri bekliyor bence :)  takviyelerinizi not aldım

gurbetCİİ

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 21 Temmuz 2022, 12:34:12 »
Selamlar ilk kez konu açmanıza ramen bu dakar güzel tedaylı keyifli bir konu için kendi adıma teşekkür ederim şu ana kadar saçmeki resimleriniz ile detay konusunda harika bir konu saç ekimini yaşamış kadar olduk seninle. Planlama saç ekimi kalitesi ön çizgi ve sıklıkta çok güzel görünüyor bu saç neden harika olmasın? :)

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 21 Temmuz 2022, 12:52:54 »
Selamlar, konunuza bakınca sizi tanıdım merkezde karşılaşmıştık, hatta konu açacak mısın diye sormuştunuz bana :) Kader ortağıyız, ikimize de güzel bir süreç diliyorum. Şok dökülmeniz başladı mı?
Merhaba kardeşim ben de hatırladım sohbet etmiştik.Maşallah kabuk dökümü sonrası görüntü çok güzel ,donör de sağlam duruyor .Ben de şok dökülme 15. günden beridir devam ediyor.Ne kadar sürer bilmem.Ekim alanını çok kuru hissediyorum ve kasinmalar oluyor,kafa derim hala uyusukluk var gibi.Ense bölgemde de hala hissiyat fazla.Umarım iyi sonuçlar alırız.
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

Facebook Twitter Instagram