Gönderen Konu: Asuman Hair/4000 Greft/09.11.2022/Yaş 35  (Okunma sayısı 24728 defa)

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Asuman Hair/4000 Greft/09.11.2022/Yaş 35
« : 11 Kasım 2022, 13:55:52 »
Merhabalar değerli forum üyeleri nam-ı diğer kader arkadaşlarım. Ben kader arkadaşlarım demek istiyorum çünkü hepimiz aynı dertten muzdaribiz. Öncelikle gerçekten bu forumu keşfeden şanslı grupta yer aldığım için çok mutluyum. Hintell başta olmak üzere bu forumda emeği geçen,en ufak bir bilgiyi paylaşan herkese sonsuz teşekkürler. Saç ekimine karar vermemde, bu sürece maddi, manevi hazırlanmamda çok faydası oldu. Burayı keşfetmeseydim rastgele bi yerde belki de kötü bir ekim yaptırmam çok olasıydı.

Saç dökülmem bundan 3 yıl önce başladı yaklaşık ve ilk iş olarak etrafımdan adını çok duyduğum minoxile sarıldım ufak bir araştırma sonucu. Çok düzenli kullandım ve 2 yıl dökülmemi tamamen durdurdu çok memnundum diyebilirim. Sonrasında klasik döngüsünü yapmaya başladı ve ciddi kayıplar yaşamaya başladım. Son 1 yılda azaltmaya karar verdim ve saç ekimi protez arasında gidip gelmeye başladım.  Saç ekiminde karar kıldım ve forumdan öğrendiklerimle finasterid kullanmaya başladım ekiminden 1 yıl öncesinde.Tabi bu sırada saçımda seboreik dermatit benzeri bi durum  ve sivilceler oluşmuştu sanırım minoxil sebebiyle.Bununla ilgili forumda bi konu açtım ve yardımcı olan arkadaşların fikirleri gerçekten işe yaradı. Şuraya linkini koyuyorum belki aynı durum olanlara yardımcı olur düşüncesiyle. Hem de saç Ekimim öncesi saçımın durumu hakkında net fikir vereceğini  düşünüyorum. https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27764.0

Ekime 2 ay kala Asuman hairde karar kıldım ve merkezle iletişime geçtim. Onlarda bana sabah akşam xpecia ve prozinc losyon, kan sonuçlarıma göre d vitamini ve 3 günde 1 konazol kullanmamı önerdi. 9 kasımda operasyon günü verildi. Bu sırada saç derimde sorunlar devam ediyordu. Dermatologa göründüm ve tetradox adlı antibiyotiği 1 ay kullandım ve saç derimdeki sivilceler tamamen geçti. Sağlıklı bir görünümle ekimden bir gün önce dermatologtan tekrar fikir alarak ekim için herhangi bi sorun olmadığını teyit ettik.

9 kasım sabahı daha kimseler gelmeden Pendik’teki hastaneye gittim sabah 7.50 cibarıydı sanırım. Ekim öncesi gerginlik ve heyecandan uyumak pek mümkün olmadı😅 Önce Enes ve Ozan beyler gelip benimle ilgilendiler. Şunu söylemek isterim ki gerçekten klinik çalışanları çok cana yakın çok ilgililerdi. Benim gerginliğimi hafifletmek için her şeyi yaptılar. 8.30 gibi kan verip Asuman hanımla saç ön çizgimi oluşturduk. Ön görüşmede whatsapptan 2 aşamalı bi ekim olacağını konuşmuştuk ama yüz yüze Asuman hanım 4000 greftle bu işi çözeceğimizi, donör bölgemin güçlü olduğunu, ekimin en az 5-6 yıl saçlarımın beni mennun edeceğini sonrasında duruma göre değerlendirmeye alabileceğimi , 2. Ekim için yeterli donörüm de bulunduğunu söyledi. Bu aşamada şunu söylemem gerekiyor finasterid kullanmaya başladıktan sonra son 1 yılda dökülmem çok çok yavaşladı. Asuman hanım mevcut saçlarımın güçlü olanları hariç diğerleri yok sayarak ekim yapılacağını söyledi ve ekimin yapılacağı operasyon odasına geçtik. Öncesinde anestezi işlemi yapıldı. Tabancayla ve sonrasında iğneyle yapılan işlem bence işin en zor kısmı. Dayanılmayacak bir acı değil ama gerçekten ciddi acı çekiliyor. Sağ olsun Enes ve Ozan beyler bu aşamada da sık sık ne durumda olduğumu sorup istersek mola verebileceğimizi süre sorunumuzun olmadığı hatırlattılar. Daha sonrasında kök alım işlemi Elif hanımında katılımıyla başladı. Bu işlem 11 e kadar sürdü ve asuman hanım ara ara gelip kontroller yaptı. Saat 11’de Asuman hanım kanal açma işlemine başladı ve 1,5-2 saat kadar bu işlem sürdü. Sonrasın çok kısa bi yemek molası verip ekim işlemine geçildi. Ekip 2’li 3’lü greftlerimin bol sayıda olduğunu söyledi. Bu işlem de saat 17.30 a kadar sürdü. Son 2 saatinde ekim işlemine Asuman hanım devam etti. Kendisi gerçekten inanılmaz titiz, güleryüzlü olduğu kadar otoriter de. Kısaca doğru bi merkez seçtiğimi anladım saatler ilerledikçe.

Operasyon bittiğinde Asuman hanım çok başarılı olduğunu, bu ekimden çok umutlu olduğunu söyledi ve o müthiş operasyon yorgunluğumu alıp moralimi düzeltti.
Tabi klasik fito krem,ağrı kesici, antibiyotik, ödem azaltıcı ilaçlarımı her hastalarına olduğu gibi bana da verdiler bunları bütün arkadaşlarım paylaştığı için uzatmamak adına kısa geçiyorum.
Ertesi gün pansuman ve kontol için merkeze geldim. Bi kaç karartı canımı sıkıyordu. Asuman hanım endişe edilecek bi durum olmadığını bi kaç ufak sızıntı olduğunu bunların yıkamalar sonunda geçeceği söyledi.

Sizlerle ekim öncesi merkezin çektiği( burada saç çizgim için ön kısımları tıraş ettiler. Kapatıcılığı aslında çok daha fazlaydı) ve merkeze attığım donör fotoğraflarını paylaşıyorum.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Umarım hepimiz istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2022, 22:55:12 Gönderen: pieras »
  • Ekim Tarihi: 09.10.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi proscar 1/5, xpecia sabah1 akşam 1, prozinc losyon, prozinc plus şampuan, konazol şampuan,solgar vitamin d3, redoxon 3'lü etki, vm2000 alfa lipoic asit 3 günde 1
Farklı Saç Ekimi Sonuçları

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair/4000 Greft/09.11.2022/Yaş 35
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2022, 13:59:29 »
Ekim sonrası fotoğrafları
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2022, 14:24:12 Gönderen: pieras »
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi proscar 1/5, xpecia sabah1 akşam 1, prozinc losyon, prozinc plus şampuan, konazol şampuan,solgar vitamin d3, redoxon 3'lü etki, vm2000 alfa lipoic asit 3 günde 1

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2022, 14:01:44 »
Donörün durumu ve 3. Gün yıkama sonrası
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2022, 14:22:34 Gönderen: pieras »
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36

Kellüminati

• Full Member
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2022, 14:23:54 »
Saç ekiminiz hayırlı olsun. Çok güzel estetik bir ön saç çizgisi, sık ve temiz bir ekim olmuş. Dönör bölgeniz güçlü ve açıklığınızda avantajlı inşallah güzel sonuç alacaksınız.
  • Ekim Tarihi: 15.09.2022
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2022, 14:29:23 »
Saç ekiminiz hayırlı olsun. Çok güzel estetik bir ön saç çizgisi, sık ve temiz bir ekim olmuş. Dönör bölgeniz güçlü ve açıklığınızda avantajlı inşallah güzel sonuç alacaksınız.
Değerli yorumunuz için teşekkürler. Umarım öyle olur. 🙏
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2022, 15:19:00 »
Hayırlı olsun kardeşim saç ekimin forumdan en doğru şekilde yararlanıp
Bizlerin gösterdiği yolda güzel adımlar ve güzel seçimler yapmışsın.
Saç ekiminide iki aşamalı yapman bu konuda gerekli bilgilere ulaşman daha önceki konuna yazdığım gibi çok doğru bir adım olmuş. Saç ekimi planlaman çok güzel maşallah sık güzel bir ön çizgi donörün güzeldi senin zaten iyi bir sonuç alacağımı düşünüyorum ön çizginde kafa yapına göre tasarlanmış inşallah hayalindeki saçlara kavuşursun.

Detaylı özenli saç ekimi konun için teşekürler seninle bu süreci yaşamış kadar olduk güzel anlatımınla konun bir çok insana yol gösterecektir.
Global Moderator

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2022, 15:35:22 »
Hayırlı olsun kardeşim saç ekimin forumdan en doğru şekilde yararlanıp
Bizlerin gösterdiği yolda güzel adımlar ve güzel seçimler yapmışsın.
Saç ekiminide iki aşamalı yapman bu konuda gerekli bilgilere ulaşman daha önceki konuna yazdığım gibi çok doğru bir adım olmuş. Saç ekimi planlaman çok güzel maşallah sık güzel bir ön çizgi donörün güzeldi senin zaten iyi bir sonuç alacağımı düşünüyorum ön çizginde kafa yapına göre tasarlanmış inşallah hayalindeki saçlara kavuşursun.

Detaylı özenli saç ekimi konun için teşekürler seninle bu süreci yaşamış kadar olduk güzel anlatımınla konun bir çok insana yol gösterecektir.
Hintel  değerli yorumun ve iyi dileklerin için çok çok teşekkürler. Sizlere minnettarım.Senin ve bu forumun yol göstericiliği benim için paha biçilmez. Benim de başkalarına ufak bir katkım olursa ne mutlu bana.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36

Emre307488

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2022, 17:09:06 »
Geçmiş olsun dostum guzel bir ekim.kabuk dokene kadar hangi sampuanla yikamani tavsiye ettiler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2022, 17:17:41 »
Hintel  değerli yorumun ve iyi dileklerin için çok çok teşekkürler. Sizlere minnettarım.Senin ve bu forumun yol göstericiliği benim için paha biçilmez. Benim de başkalarına ufak bir katkım olursa ne mutlu bana.

rica ederim sende paylaşarak  bir çok insana yol gösterip onların mutlu olmasına sebep olacaksın ve dua alacaksın 12 ay ama unutma maşallah diyelim
harika konu için tekrar teşekkürler keyifle okudum çayımı yudumlarken
Global Moderator

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2022, 17:20:16 »
Geçmiş olsun dostum guzel bir ekim.kabuk dokene kadar hangi sampuanla yikamani tavsiye ettiler.
Teşekkürler dostum. ilk yıkamayı konazolle yaptılar. 2. gün için de konazelle yıkamamı sonrasında prozinc plus ve 3 günde 1 konazolle. Zaten bu süreçte her gün fotoğraf atmam gerekiyor merkeze. Yönlendirmelerine göre hareket ediyorum.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2022, 17:34:32 »
rica ederim sende paylaşarak  bir çok insana yol gösterip onların mutlu olmasına sebep olacaksın ve dua alacaksın 12 ay ama unutma maşallah diyelim
harika konu için tekrar teşekkürler keyifle okudum çayımı yudumlarken
Bütün süreçte burada olacağım tabii ki. Bu benim için bir vefa borcu ve aynı zamanda sizlerin süreçteki yorumlarınızı almak benim için çok önemli.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36

Hairtransplant

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2022, 17:37:07 »
Hayırlı olsun güzel bir saç ekimi olmuş planlama sıklık ön çizgi her şeyi ile gayet temiz güzel umarım güzel bir sonuç alınır.

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2022, 17:49:27 »
Hayırlı olsun güzel bir saç ekimi olmuş planlama sıklık ön çizgi her şeyi ile gayet temiz güzel umarım güzel bir sonuç alınır.
Teşekkürler değerli yorumunuz ve iyi dilekleriniz için.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36

fatihulusoy

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 11 Kasım 2022, 17:54:54 »
Hayırlı olsun inşallah harika saçlarınız olur saç ekiminiz çok güzel olmuş ön çizgi saç sıklığı çok iyi duruyor ekilenler sorunsuz çıkarsa inşallah bence çok iyi sonuç olur donör saçlarınız kalın mı?

pieras

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Kasım 2022, 18:04:52 »
Hayırlı olsun inşallah harika saçlarınız olur saç ekiminiz çok güzel olmuş ön çizgi saç sıklığı çok iyi duruyor ekilenler sorunsuz çıkarsa inşallah bence çok iyi sonuç olur donör saçlarınız kalın mı?
Teşekkürler dostum iyi dileklerin için. Biraz ince telli donör bölgem.Öncesinde güçlendirmek için yaklaşık 13 ay proscar 1/5 ve son 2 ay prozinc losyonla beraber sabah akşam xpecia kullandım.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram