Gönderen Konu: Asuman Hair - 03.09.2022 - 4.500 Greft - 23 Yaş  (Okunma sayısı 13442 defa)

cheguevara

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Asuman Hair - 03.09.2022 - 4.500 Greft - 23 Yaş
« : 04 Eylül 2022, 11:47:45 »
Merhaba uzun zamandır forumu takip etmekteydim. Yaklaşık 4 aylık araştırmalarım sonucu Asuman Hair'de saç ektirmeye karar verdim ve dün operasyon gerçekleşti.
Sabah saat 9'da başlayan operasyon akşam 21'de bitti. Donör alımını Enes Bey, Elif hanım ve Ozan Bey gerçekleştirdi. Asuman hanım kanal açımını yaptı. Her aşamada vardı yardımcı oldu kendilerine teşekkür ederim. Umarım sonu güzel biter.

Verilen ilaçlar ve kullandığım takviyeler:

15 gün boyunca sabah akşam donör bölgesine  FİTO KREM sürülecek
Coraspin günde 1 tane kutu bitene kadar.
Ağrı olduğunda DOLOREX kullanılacak.
4 gün boyunca sabah akşam PREDNOL.
5 gün sabah akşam ekim alanına BATİKON sürülecek.
Coraspin
Cipro
Xpecia
Alpha Lipoik Asit
B12 vitamini
Proscar 1/4 (ekimden önce kullanıyordum fakat yan etki gördüm ekimden sonra kullanmayı düşünmüyorum)

Forumda 2 saatte bir ekilen alanı nemlendirmek gerek diye bir düşünce var sizce yapmalı mıyım? (Doktora sordum henüz cevap vermedi)
Ekimden sonraki ilk 5 gün neye dikkat etmeliyim? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Ekim öncesi ve sonrası fotoğrafları aşağıya bırakıyorum, lütfen düşüncelerinizi paylaşın. Herkese iyi günler diliyorum.

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair - 03.09.2022 - 4.500 Greft - 23 Yaş
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2022, 12:02:50 »
Kardeşim selamlar öncelikle hayırlı olsun, ilk on gün önemli bir süre, bu süre zarfı içerisinde kafanı güneşten koru  Merkezin vermiş olduğu İlaçları harfiyen uygula. Gün içerisinde ekim bölgesini nemlendirme gerekecek ben bunun için bir sprey kutusunu boşaltıp içerisine su koymuştum ve her üc saatte bir 2 3 Fıs şeklinde kullandım. Hafif çatlamalar olabilir bunları kafana takma kuruduğu için ve deri gerildiği için bunlar gayet normal.

10. Gün olduktan sonra kabuk dökümü icin Bepantol losyonu kafana sıkarak hafif masaj yaparak dağıtacaksın böylelikle kabuklar yumuşayacak ve kabuk dökümüne başlayacaksın. Şimdiden internet üzerinden sipariş verebilirsin.

Tekrardan geçmiş olsun, çok güzel bir sonuç olur insaAllah.
  • Ekim Tarihi: 01.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia, Propecia, Revita, Prozinc Plus, Konazol, Redoxon vs

cheguevara

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2022, 12:48:01 »
Kardeşim selamlar öncelikle hayırlı olsun, ilk on gün önemli bir süre, bu süre zarfı içerisinde kafanı güneşten koru  Merkezin vermiş olduğu İlaçları harfiyen uygula. Gün içerisinde ekim bölgesini nemlendirme gerekecek ben bunun için bir sprey kutusunu boşaltıp içerisine su koymuştum ve her üc saatte bir 2 3 Fıs şeklinde kullandım. Hafif çatlamalar olabilir bunları kafana takma kuruduğu için ve deri gerildiği için bunlar gayet normal.

10. Gün olduktan sonra kabuk dökümü icin Bepantol losyonu kafana sıkarak hafif masaj yaparak dağıtacaksın böylelikle kabuklar yumuşayacak ve kabuk dökümüne başlayacaksın. Şimdiden internet üzerinden sipariş verebilirsin.

Tekrardan geçmiş olsun, çok güzel bir sonuç olur insaAllah.

Sağ ol abi teşekkür ederim. Bende de bir sprey kutusu var içine su koyup dediğini yapacağım. Çeşme suyu mu arıtma suyu mu koyayım bir fark olur mu? Sen hangi suyu koydun. Bir de ilk yıkamada şampuanı donör bölgesine de sürmek gerekir mi?

Edit: az önce oksijenli su spreyi aldım onu sıkmayı düşünüyorum ekim alanına 2 3 saatte bir. Ne dersiniz?
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2022, 12:56:16 Gönderen: cheguevara »

niremba

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2022, 13:38:48 »
Ekimin hayırlı olsun.Ben nemlendirme işini forumdan duyarak yapmaya çalıştım.Şise kaynak suyu ve kaynamış su kullandım.Ama ekilen bölgede bir kaç tane iltihaplı apse oluştu.Merkeze gittim patlatıp rifosin sürdüler.Mikrop kaptirmis olabileceğimi düşünerek fısfıs işinden vazgeçtim.Kullanacaksaniz da temiz su kullanmaya dikkat et.Ben de çok ödem oldu yuzume indi.Kırkbeş derece açıyla yatmaya dikkat et.
  • Ekim Tarihi: 23/06/2022
  • Ekim Merkezi ismi Asumanhair
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 46
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4 Kerozan Alpha Lipoic Asid ,Demir,B vitamini,L arginin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2022, 14:29:38 »
Hayırlı olsun saç ekimin kendi saçların ince ve dökülme devam edebilir proscar1/4 kullanman iyi olmuş bu durumda tepe zor bölge umarım güzel bir saç çıkış performansı alırsın
Saç ekimi planlaman ön çizgin ekim sıklığın harika
Çok güzel bir saç ekimi yapmış merkez çok profosyonel diyebilirim.
Umarım güzel sonuç alırsınız gerçi asuman hanımın neredeyse tüm ekimleri başarılı
Global Moderator

JamesDean

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2022, 14:44:01 »
Sağ ol abi teşekkür ederim. Bende de bir sprey kutusu var içine su koyup dediğini yapacağım. Çeşme suyu mu arıtma suyu mu koyayım bir fark olur mu? Sen hangi suyu koydun. Bir de ilk yıkamada şampuanı donör bölgesine de sürmek gerekir mi?

Edit: az önce oksijenli su spreyi aldım onu sıkmayı düşünüyorum ekim alanına 2 3 saatte bir. Ne dersiniz?

Ben su koydum kardeşim normal içtiğimiz sudan cesme suyu kullanmadım. Oksijenli su da olur aynen iki uç saatte bir sıkman kafi. Yinede deride çatlama vs olabilir hiç endişe etme derimiz geriliyor cunku bu sebeple olabiliyor.

Şampuanı sürebilirsin bas Çek şeklinde yapıyorsun yıkamayı bastırmadan incitmeden bas Çek şeklinde. 10. Günden sonra yıkamayı hafif hafif sertlestirebilirsin, saat yönünde masaj şeklinde yıka 10. Günden sonra. Sonrası zaten kabul dökümü vs. Merkez cevap verir zaten detaylı şekilde Özlem hanım anlatıyor nasıl yapacağını vs.  👍
  • Ekim Tarihi: 01.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 32
  • Medikal Tedavi Xpecia, Propecia, Revita, Prozinc Plus, Konazol, Redoxon vs

cheguevara

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2022, 15:35:36 »
Ekimin hayırlı olsun.Ben nemlendirme işini forumdan duyarak yapmaya çalıştım.Şise kaynak suyu ve kaynamış su kullandım.Ama ekilen bölgede bir kaç tane iltihaplı apse oluştu.Merkeze gittim patlatıp rifosin sürdüler.Mikrop kaptirmis olabileceğimi düşünerek fısfıs işinden vazgeçtim.Kullanacaksaniz da temiz su kullanmaya dikkat et.Ben de çok ödem oldu yuzume indi.Kırkbeş derece açıyla yatmaya dikkat et.

Oksijenli su kullanacağım bir sorun olmaz umarım. Yazınızı da görmüştüm geçmiş olsun. Umarım hepimiz atlatırız

cheguevara

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2022, 15:37:39 »
Hayırlı olsun saç ekimin kendi saçların ince ve dökülme devam edebilir proscar1/4 kullanman iyi olmuş bu durumda tepe zor bölge umarım güzel bir saç çıkış performansı alırsın
Saç ekimi planlaman ön çizgin ekim sıklığın harika
Çok güzel bir saç ekimi yapmış merkez çok profosyonel diyebilirim.
Umarım güzel sonuç alırsınız gerçi asuman hanımın neredeyse tüm ekimleri başarılı

Sağ ol abi güzel düşüncelerin için. Ekim alanını 2 saatte bir nemlendirme düşünceni sürekli dile getirmişsin o yüzden ben de oksijenli su ile nemlendiriyorum

KELWİN

• Full Member
« Yanıtla #8 : 05 Eylül 2022, 09:03:42 »
Sevgili kardeşim hayırlı olsun çok güzel bir ekim olmuş inşallah güzel sonuçlar alırız bende yakın zamanda ektirdim lakin Asuman hanım 2 saatte bir spreyle oksijenli su yada su sıkın demedi eksine kuru kalması gerekiyor nem enfeksiyon geliştirebilir dedi bence siz Asuman hanıma sormanız daha doğru olur size tavsiye eden arkadaşında saten enfeksiyon kapmış merkeze gitmiş 

cheguevara

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 05 Eylül 2022, 13:34:41 »
Asuman Hanım da bana öyle bir tavsiye vermedi sadece yıkama esnasında oksijenli suyu 5 saniye bekletin dedi. 2 saatte bir nemlendirmeyi sözde yapacaktım ama unuttum yapmadım, büyük ihtimal de yapmayacağım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 05 Eylül 2022, 13:35:47 »
Sağ ol abi güzel düşüncelerin için. Ekim alanını 2 saatte bir nemlendirme düşünceni sürekli dile getirmişsin o yüzden ben de oksijenli su ile nemlendiriyorum

Bunu merkeze danış su ile normalde yapmalısın.
Global Moderator

cheguevara

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2022, 13:39:50 »
3. Günden fotoğraf. Alında şişlik var bol su tüketmeye çalışıyorum. Onun dışında sırt üstü uyumaya çalışıyorum ama en fazla 2 3 saat kesik kesik uyuyabiliyorum. Umarım bir zararı yoktur

Mustafaalp55

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 05 Eylül 2022, 13:53:12 »
ekime ne kadar ödedin ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2022, 14:04:49 »
Hem alım hem ekim alanı gerçek anlamda çok kaliteli duruyor maşallah düzenli saç yıkamalarına devam
Global Moderator

ComingSoon

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 05 Eylül 2022, 14:25:02 »
Hayırlı olsun dostum, umarım istediğin gibi bir sonuç alırsın ekimden

Facebook Twitter Instagram