Gönderen Konu: 18 yaş açılma var mı  (Okunma sayısı 778 defa)

UMERIS

• Jr. Member
  • **
18 yaş açılma var mı
« : 17 Eylül 2022, 13:46:44 »
arkadaşlar selam. saçlarım bir anda 2 ay önce dökülmeye başladı ve devam etti. doktora gittim. B12 eksik çıktı B12 verildi şuan kullanıyorum. loprox verildi onu da 3 duş kullanıyorum sonra 1 duş normal şampuanımı kullanıyorum. sizce saçlarım mı açılmış ? yoksa ben mi çok detaya bakıp kafaya takıyorum ? yanların ve arkanın öyle olması normal mi ? fotoğraflarda saçlarım çok dağınık bu arada yani. kalktığım halde neyse öyle. ve biraz da yağlı. lütfen yardım edin

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: 18 yaş açılma var mı
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2022, 14:04:28 »
Hayır dostum hiçbir yerde problem yok.

Kafana takma mevsimsel olabiliyor bazen.
Bu siteye de 25 yaşından önce gelme elindekinden de olursun kuruntudan :)

Sitede Hamit var mesela çocuğun yüzünü ezberledik.
Her gün neredeyse aynı soruyu sorar.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2022, 14:21:20 »
Hayır dostum hiçbir yerde problem yok.

Kafana takma mevsimsel olabiliyor bazen.
Bu siteye de 25 yaşından önce gelme elindekinden de olursun kuruntudan :)

Sitede Hamit var mesela çocuğun yüzünü ezberledik.
Her gün neredeyse aynı soruyu sorar.

abi geçen seninle konuşmuştuk sanırım. evet çok fazla soruyorum fakat abi anlamadığım bir şey var ki duşta her elimi atışımda elimde saç oluyor ve özellikle ilk şampuanda çok oluyor. neden bilmiyorum. saçlarımı yukardan elimle çektiğimde de 3 4 tel geliyor sonra azalıyor. bazen dökülen tellerin nadir de olsa ucu beyaz oluyor o da korkutuyor beni. anlamadığım bir diğer şey de saçımın ortasının gözükmesi. saçlarımı iki yana ayırıp kullandığımdan mı oluyor bu ? yoksa açıklık olduğu için mi görüyorum onu? ayrıca yan tarafın sakalla birleşen kısmında niye öyle boşluklar var abi onu anlamadım..

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2022, 15:06:19 »
Bakma sen dökülmez diyenlere güya moral veriyorlar sen onları boş ver .Önce çekme testi uygula benim kendi uyguladığım test şu şekilde ; beyaz bir a1 kağıt alıyorsun önüne saçlarını parmak elleri arasına alıp kibar kibar öne doğru çekiyorsun bu şekilde 5,10 dk devam et ama hızlı hızlı ve çok çekiştirmeden yapıyorsun ,bunun sonunda kağıt üstündekileri say 100 den fazla çıkarsa risk altındasın yalnız burda dikkat etmen gereken bir başka ayrıntı saçını en az bir gün önce yıkamış olman gerekiyor yani saçlarının biraz kirli olması gerekiyor ,yeni yıkanmış saça bu test uygulanmaz.
Senin saçların resimlerde çok iyi durmuyor moralini bozmak istemezdim ama saç tipinden kaynaklı değilse tam dökülecek saç tipine sahipsin ama dersenki geçen sene ve önceki senelerde bu şekildeydi o zaman belki saç tipin doğuştan bu şekilde olmuş olabilir  bilemeyiz .

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2022, 15:23:12 »
Bakma sen dökülmez diyenlere güya moral veriyorlar sen onları boş ver .Önce çekme testi uygula benim kendi uyguladığım test şu şekilde ; beyaz bir a1 kağıt alıyorsun önüne saçlarını parmak elleri arasına alıp kibar kibar öne doğru çekiyorsun bu şekilde 5,10 dk devam et ama hızlı hızlı ve çok çekiştirmeden yapıyorsun ,bunun sonunda kağıt üstündekileri say 100 den fazla çıkarsa risk altındasın yalnız burda dikkat etmen gereken bir başka ayrıntı saçını en az bir gün önce yıkamış olman gerekiyor yani saçlarının biraz kirli olması gerekiyor ,yeni yıkanmış saça bu test uygulanmaz.
Senin saçların resimlerde çok iyi durmuyor moralini bozmak istemezdim ama saç tipinden kaynaklı değilse tam dökülecek saç tipine sahipsin ama dersenki geçen sene ve önceki senelerde bu şekildeydi o zaman belki saç tipin doğuştan bu şekilde olmuş olabilir  bilemeyiz .

hocam döküleceğini zaten biliyorum. genetik olarak var. benim sadece merak ettiğim şuan saçımda açılma var mı yok mu çünkü saçlarım daha önce dökülmüyordu bir anda 2 ay önce başladı, daha önce varsa bile ben 2 ay önce farkettim.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2022, 16:47:45 »
hocam döküleceğini zaten biliyorum. genetik olarak var. benim sadece merak ettiğim şuan saçımda açılma var mı yok mu çünkü saçlarım daha önce dökülmüyordu bir anda 2 ay önce başladı, daha önce varsa bile ben 2 ay önce farkettim.

Kardesim merhaba. Saçlarında böyle bariz bir açıklık yok ama sanki saçlarında incelmiş ve zayıflamış gibi geldi bana. Bu yaşta finasterid kullanmak olmaz. O yüzden protein ağırlıklı beslen, varsa vitamin açığıni kapat. Bunun dışında acikcasi çok fazla bir şey yapamazsın su anda. 25 yaşına baktin döküldü o zaman ektir ve finasteride başla.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2022, 16:59:21 »
Kardesim merhaba. Saçlarında böyle bariz bir açıklık yok ama sanki saçlarında incelmiş ve zayıflamış gibi geldi bana. Bu yaşta finasterid kullanmak olmaz. O yüzden protein ağırlıklı beslen, varsa vitamin açığıni kapat. Bunun dışında acikcasi çok fazla bir şey yapamazsın su anda. 25 yaşına baktin döküldü o zaman ektir ve finasteride başla.

abi saçlarım küçüklüğümden beri çok ince yapılı biraz da hızlı yağlanan bir yüzüm ve saçım var. belki ondan dolayı kalitesiz durmuş olabilir.

ön tarafımda minyatürleşme var mı diye de bakıyorum fakat herhangi bir minyatürleşme de yok gibi duruyor, anlamıyorum gerçekten saçlarıma ne olduğunu. duşta avuç avuç geliyor resmen, günlük hayatta ise arada elleyip çekersem o zaman geliyor. yani duşta avuç avuç olmasının sebebi genetik dökülme mi zannetmiyorum da.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2022, 17:21:30 »
abi geçen seninle konuşmuştuk sanırım. evet çok fazla soruyorum fakat abi anlamadığım bir şey var ki duşta her elimi atışımda elimde saç oluyor ve özellikle ilk şampuanda çok oluyor. neden bilmiyorum. saçlarımı yukardan elimle çektiğimde de 3 4 tel geliyor sonra azalıyor. bazen dökülen tellerin nadir de olsa ucu beyaz oluyor o da korkutuyor beni. anlamadığım bir diğer şey de saçımın ortasının gözükmesi. saçlarımı iki yana ayırıp kullandığımdan mı oluyor bu ? yoksa açıklık olduğu için mi görüyorum onu? ayrıca yan tarafın sakalla birleşen kısmında niye öyle boşluklar var abi onu anlamadım..
Evet kadınlarda da saçları ikiye bölersek mecbur görünür deri kardeşim.

Yan taraflarda çoğu kişinin öyle, benim de 3 ay önceye kadar biraz seyrek gibiydi ama şimdi iyi.

Beyaz uçlu olanlar yağ bezesi ile birlikte gelenler. Inceleme olmadığı sürece sorun yok.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2022, 17:25:25 »
Evet kadınlarda da saçları ikiye bölersek mecbur görünür deri kardeşim.

Yan taraflarda çoğu kişinin öyle, benim de 3 ay önceye kadar biraz seyrek gibiydi ama şimdi iyi.

Beyaz uçlu olanlar yağ bezesi ile birlikte gelenler. Inceleme olmadığı sürece sorun yok.

abi peki incelmeyi nasıl anlayacağım ? benim saçlarım doğdumdan beri incecikti. hatta önceden çok daha inceydi şuan biraz daha kalın ve sert saçlarım. bir de şunu sormak istiyorum, daha demin banyoya gittim, elimle oynadım ettim bir şeyler yaptım yani her elimi saçıma dokunup çekişimde 1 2 tel geldi böyle böyle lavaboda saç birikti. normal mi böyle olması ? bazılarının ucu beyazken bazılarının ucu normal oluyor saçlarımın.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2022, 18:13:13 »
Kardesim herkesin saçı dokuluyor gun içerisinde.Dokulmesinden ziyade yenileri çıkıyor mu önemli olan o. Sac dökülmesi yaşayan insanlarda kökler zayıflar, minyatürleserek dökulur ve sonunda yok olur.Yani yerine yenileri konmaz. Özellikle belirtiyorum bu bir süreçtir yani bir anda olmaz bunlar.Sen çok takma kafana çünkü yasin çok genç artı bariz bir acılman yok. Saçların doğuştan ince yapılı da olabilir bu 'da direkt bir gösterge değildir.Sonuc belli yaşa gel, durumuna bak ve ona gore çözümünü bul.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2022, 18:16:11 »
Kardesim herkesin saçı dokuluyor gun içerisinde.Dokulmesinden ziyade yenileri çıkıyor mu önemli olan o. Sac dökülmesi yaşayan insanlarda kökler zayıflar, minyatürleserek dökulur ve sonunda yok olur.Yani yerine yenileri konmaz. Özellikle belirtiyorum bu bir süreçtir yani bir anda olmaz bunlar.Sen çok takma kafana çünkü yasin çok genç artı bariz bir acılman yok. Saçların doğuştan ince yapılı da olabilir bu 'da direkt bir gösterge değildir.Sonuc belli yaşa gel, durumuna bak ve ona gore çözümünü bul.

abi saçlarımda minyatürleşme yok. dökülme de tek bölgeden değil, tüm yerlerden oluyor olunca. b12 eksikliği bu kadar saç döker mi ?

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2022, 18:21:03 »
B12 eksikse dökebilir diye düşünüyorum net olmamakla birlikte. Genel sağlığın içinde bu eksikliği kapatmalısın. Sonra zaten farkı göreceksin.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2022, 18:22:25 »
B12 eksikse dökebilir diye düşünüyorum net olmamakla birlikte. Genel sağlığın içinde bu eksikliği kapatmalısın. Sonra zaten farkı göreceksin.

abi doktor yazdı zaten, ilk 10luğu bitirdim. 2 onluk daha kaldı. hemen etki etmemesi normal mi ?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 17 Eylül 2022, 19:35:12 »
saçın en hassas olduğu an dustan çıktığın an ıslakken nazik davranmak gerek.bazı yerler diğer yerlere gore seyrek olabiliyor.onemli olan saçına genetik varmı yokmu.minyaturleşmem yok diyorsun stres olabilir.cm kare basına cocuklarda 600 saç teli varken zaman gectikce bu sayı 250_300 e duser.genetiğin en basındada olabilirsin.olgunluk çizgisi dısında çizgi sanki biraz fazla geri cekilmiş yasına gore hepmi boleydi.resimde net değil net karsıdan resim koysan daha aydınlatıcı olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2022, 19:55:26 »
saçın en hassas olduğu an dustan çıktığın an ıslakken nazik davranmak gerek.bazı yerler diğer yerlere gore seyrek olabiliyor.onemli olan saçına genetik varmı yokmu.minyaturleşmem yok diyorsun stres olabilir.cm kare basına cocuklarda 600 saç teli varken zaman gectikce bu sayı 250_300 e duser.genetiğin en basındada olabilirsin.olgunluk çizgisi dısında çizgi sanki biraz fazla geri cekilmiş yasına gore hepmi boleydi.resimde net değil net karsıdan resim koysan daha aydınlatıcı olur
abi buyur

Facebook Twitter Instagram