Gönderen Konu: Ekilen Saçları Kaybetmek  (Okunma sayısı 587 defa)

alprnbsl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekilen Saçları Kaybetmek
« : 20 Eylül 2022, 19:02:44 »
Herkese merhaba arkadaşlar
Ben tam 1 sene önce saç ektirdim.
Ekimin 3. Ayından 8. Ayına kadar saçlarım mükemmeldi gür ve kalındı. Hatta çevremdekiler hayranlıkla bakıyordu çok beğeniyordu ama 9. Aydan itibaren dökülmeye başladı ve şu anda kötü bir durumda çok seyrek halbuki ben ekilen saçların dökülmeyeceğini en azından bi 6,7 yıl bile olsa beni götüreceğini ümit ediyordum. Psikolojimide yavaş yavaş bozulmaya başlıyor 10 metreden bile saçlarımın ekim olduğu belli olduğu için sürekli makinaya, 3 numaraya vuruyorum saçlarımı.Saç ekim yaptırdığım klinikle görüştüğümde bunun bir çok sebebi olabilir yaz ayı olduğu için mevsimsel olabilir , korona olabilir, hormon testi yaptıralım. Mezoterapi ve PRP ile toparlarız dediler.
Benim gibi daha 1. Yılında ekilen saçlarının bir çoğu dökülen arkadaşlar var mı?  bu durumu yaşayan veya bilgi sahibi olan siz değerli arkadaşlardan yorumunuzu rica ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

Asilzade101

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekilen Saçları Kaybetmek
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2022, 19:09:13 »
Saç ektirdiğim yer bana ekilen saçlar hafif seyrelebilir ama tamamen dökülmesini seyrek gözükmesi beklenmez demişti hormona duyarsız saç ekiyoruz demişti

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2022, 19:52:44 »
 Saç ekiminden 8-12 ay var olan saçlar daha kalın ve canlı görünür . Kullanılan vitaminler Prp ler kan dolaşımın artması gibi faktörlerden kaynaklıdır .
  Ekimden sonra minoxil tarzı sprey serum kullanıp bıraktıysanız o zaman minoxil etkisinden kaynaklı saçlar gür görülmüştür ve bırakınca daha çok zarar verir.
  Ekilen  saçlar zamanla azalır . Ama hepsi dökülmez ve bukadar kısa sürede de dökülme olmaz . Ömür boyu garanti veriyoruz diyen yer duyarsanız oradan uzak durun
  Ama saçınızda sebaroit tarzı bir deri hastalığı var ve önlem almadıysanız saçların dökülmesi çok normal .
  Öncelikle vitaminlerinize baktırın . Sonra Prp mezoterapi yaptırın . Geçmiş olsun

ulaş

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2022, 20:04:37 »
ekilip tutan saçlar zamanla dökülür tabi ama bu kadar kısa sürede dökülmemesi gerek, farklı bir sorun olmalı
  • Ekim Tarihi: 18.08.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 41
  • Medikal Tedavi Medeks firmasının önerdiği set

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2022, 20:05:20 »
tutup tutmayacağı belli olmayan bir uygulama,strsli bir süreç,acılı bir işlem,verimi gürül gürül bir saç olmayan ve belki yine seyrek bir saç olan bir işlem ve tekrar dökülebilen bir işlem olmasına rağmen neden herkes  bu kadar mucizevi ve saç dökülmesinin çözümü gözüyle baıyor anlayamıyorum türkiyede şu protez saç sistemi gelişmeli ve şuanki kazıkçı firmaların tekeline sağlam şekilde son verilmeli tek çözüm sanki bu gibi

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2022, 09:44:16 »
Yaş önemli...agresif doukulme devam ederken yapılan Ekim'de ve güvenli olmayan bölgeden alınan graftlerle yapılan Ekim de dökülme olur...siz de bu sebepler var mı bilmiyorum...belirtmemizsiniz...

alprnbsl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2022, 12:58:42 »
Yaş önemli...agresif doukulme devam ederken yapılan Ekim'de ve güvenli olmayan bölgeden alınan graftlerle yapılan Ekim de dökülme olur...siz de bu sebepler var mı bilmiyorum...belirtmemizsiniz...

Yaş 32

Facebook Twitter Instagram