Gönderen Konu: Saç ekimi için değerlendirme / Yaş 26  (Okunma sayısı 706 defa)

erdal35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi için değerlendirme / Yaş 26
« : 24 Eylül 2022, 17:12:28 »
Öncelikle herkese merhabalar. Uzun zamandır forumun takipçisiyim ve saç problemi yaşayan saç ektirmeyi düşünen kişiler için oldukça yararlı bir forum bu sebeple emeği geçen gerek kurucu Hintell gerekse forum içerisinde tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Gelelim bu konuyu açma sebebime;
Benim saçlarım lise zamanlarından beri dökülmeye başladı ve 26 yaşındayım şu ana kadar hiçbir tedavi almadım. Ön taraflar eklediğim resimlerde göreceğiniz üzere iyice açıldı ve işin kötü yanı dökülme halen devam ediyor. Saçları uzun tutup ön tarafları kamufle etmeye çalışıyorum topik kullarak fakat ön açıklık fazla olduğu için artık oda fayda etmiyor çok belli oluyor ve daha kötü görüntü oluyor. Yaşadığım Saç problemim benim için büyük bir özgüvensizlik nedeni o sebeple saç ektirmek istiyorum siz bu düşüncemi nasıl buluyorsunuz ve var olan saçlarım hakkında görüşleriniz nelerdir ilaç tedavisine (fin. vb) başlamalımıyım tecrübe sahibi kişilerden değerli yorumlarını bekliyorum.

hellred

• Full Member
  • 👻
Ynt: Saç ekimi için değerlendirme / Yaş 26
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2022, 20:11:29 »
Açıklığımız neredeyse aynı, konumu inceleyebilirsin ayrıca forumda bir sürü aynı açıklıkta kişiler var, onları inceleyebilirsin.

Bence ekim yaptırmalısın, ekim süresince de tedavi kullanırsan Biotin + Fin ile güzel sonuç alırsın. Tabii şimdi fin bile kullanabilirsin tabii gerekli araştırmaları yaparak, uygun görürseniz kullanırsınız.
  • Ekim Tarihi: 23.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Xpecia + Solgar Biotin 5000mg

erdal35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2022, 21:30:28 »
Açıklığımız neredeyse aynı, konumu inceleyebilirsin ayrıca forumda bir sürü aynı açıklıkta kişiler var, onları inceleyebilirsin.

Bence ekim yaptırmalısın, ekim süresince de tedavi kullanırsan Biotin + Fin ile güzel sonuç alırsın. Tabii şimdi fin bile kullanabilirsin tabii gerekli araştırmaları yaparak, uygun görürseniz kullanırsınız.
Yorumun için teşekkür ederim dostum. Aslında ekim işini kafama koydum kesin yaptırıcam fakat kafamı karıştıran birkaç şey var. Kimisi dökülme devam ederken ekim yaptırmayıp bir süre finasterid kullanıp saçları güçlendirip ekim yaptırmayı, kimisi ekim yapılıp finasterid kullanabileceğimizi söylüyor. Şuan ekim yaptırırsam dökülme devam ettiği için daha kötü olurmu istediğim sonucu alamamaktan korkuyorum. Konunuzu inceledim evet açılığımız aynı hemen hemen hayırlı olmasını dilerim, siz ekim yaptırdığınızda dökülmeniz devam ediyor muydu?
  • Ekim Tarihi: 21.03.2023
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Xpecia, Proscar 4/1, Redoxon, Solgar Vm2000

hellred

• Full Member
  • 👻
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2022, 02:47:44 »
Yorumun için teşekkür ederim dostum. Aslında ekim işini kafama koydum kesin yaptırıcam fakat kafamı karıştıran birkaç şey var. Kimisi dökülme devam ederken ekim yaptırmayıp bir süre finasterid kullanıp saçları güçlendirip ekim yaptırmayı, kimisi ekim yapılıp finasterid kullanabileceğimizi söylüyor. Şuan ekim yaptırırsam dökülme devam ettiği için daha kötü olurmu istediğim sonucu alamamaktan korkuyorum. Konunuzu inceledim evet açılığımız aynı hemen hemen hayırlı olmasını dilerim, siz ekim yaptırdığınızda dökülmeniz devam ediyor muydu?

Benim dökülmelerim 15 yaşında yoğun bir şekilde başlamıştı, zamanla azaldı. Ekim yaptırdığımda dökülmem devam etmiyordu, tabii günde bazen 2-3 tel geldiği oluyordu. Şuan dökülme olmayıp yarın yine olabilir. O dediğinin her ikisi de uygun, bana kalırsa ekimden önceleri fin kullanın.
  • Ekim Tarihi: 23.06.2022
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 23
  • Medikal Tedavi Xpecia + Solgar Biotin 5000mg

kelceko

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2022, 15:21:47 »
şu an için norwood 3 sün ama dökülme patternin norwood 5 .yaş durumunu göz önüne alırsak dökülmen agresif devam etmez norwood 5 i bulman 10 seneyi bulabilir .bu durumda saç ektirmekten başka çaren yok antiandrojenler ekim yaptırmadan seni bir kısır döngüye sokar ayrıca şu durumda ön tarafında saçın olmadan ha olanı korumuşsun ha korumamışsın sana dış görünüş olarak bir katkısı olmaz hatta şöyle kalmaktansa norwood 6 olmak şu görüntüden kesinlikle daha iyi.

erdal35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2022, 15:47:31 »
@hellred , @kelceko hocam görüşleriniz için teşekkür ederim merkez seçimine karar verip en yakın zamanda ekim yaptırmayı düşünüyorum. ve hem ekilen hemde var olan saçlarımı güçlendirmek adına takviyeler kullanacağım ekim için ben de daha fazla beklemek istemiyorum açıkçası bekliceğime bir an önce ektirip nasipse yeni saçlara kavuşmak istiyorum
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 26

erdal35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2022, 19:43:34 »
Ekim için asumanhair asuman hanımla bir whatsapp görüşmemiz oldu saç durumumu kendisine ilettim ve 4000-4500 arası greft ile ön şakak ve az miktarda tepe bölgesine yapılacak ekimle başarılı bir operasyon olabileceğini söyledi. Daha sonra telefonla arayıp görüştüm ve dökülmemin devam ettiğini söyledim bu şekilde ekim yapmayıp önereceği gerekli takviyeleri kullanıp ekim olmasının daha uygun olabileceğini söyledi ve whatsapp üzerinden mesaj atın ordan konuşalım dedi kendisine whatsappdan yazdım fakat ne yapmam gerekir konusunda ilgilenen kimse yok daha hiç başlamadan sanırım başka bir merkez bakmaya başlayacağım:)
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 26

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2022, 00:52:03 »
Saç ekimine çok uygunsun
Donör bölgen kaliteli
Açık alanın saç ekimine uyumlu

Kardeşim iyi bir merkez seçmelisin tek ekimle saç sorununu tarihe gömer güzel sık saçlarını tararsın o yüzden otur anlayarak  konuları araştır çok tercih edilen saç ekim merkezleri araştır
Global Moderator

erdal35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2022, 01:09:24 »
Saç ekimine çok uygunsun
Donör bölgen kaliteli
Açık alanın saç ekimine uyumlu

Kardeşim iyi bir merkez seçmelisin tek ekimle saç sorununu tarihe gömer güzel sık saçlarını tararsın o yüzden otur anlayarak  konuları araştır çok tercih edilen saç ekim merkezleri araştır

@Hintell, ağabey açıkcası senin yorumun benim için çok önemliydi teşekkür ederim yorumun için, yaklaşık 1 aydır forum içerisinde araştırma yapıyorum, araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla asumanhair saç ekimlerini oldukça beğendim ve asuman hanıma ektirme kararı vermiştim, kendisiyle görüştük ve 4000-4500 arası greft ile ön şakak ve az miktarda tepe bölgesine yapılacak ekimle başarılı bir operasyon olabileceğini söyledi. Daha sonra telefonla arayıp görüştüm ve dökülmemin fazlaca devam ettiğini söyledim bu şekilde ekim yapmayıp önereceği gerekli takviyeleri kullanıp ekim olmasının daha uygun olabileceğini söyledi ve Xpecia, proscar, prozinc plus şampuan, prozinc plus serum, konazol şampuan takviyelerini kullanmamı ve 1-2 ay sonra duruma göre bakalım dedi, ben aslında bir an önce ektirip sürecin bir an önce bitmesini istiyordum ama sonuç olarak böyle birşey söyledi asuman hanım. Sizin düşünceniz nedir şuan dökülme devam ederken ekim yaptırmak uygun olur mu yoksa tavsiyelerine uymalı mıyım?
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 26

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Eylül 2022, 01:15:07 »
Dökülmen çoksa haklı Asuman hair saç ekim merkezi sana ekecek bir yandan saçın dökülecek sonra diyeceksin bu ekim olmadı :) bunu çok yaşıyoruz forumda

Ama sen proscar ve xpecia kullanıcaksan saç ekebilir onlar toparlar saçların iyi duruyor abartıığın gibi bir dökülme yok dökülen saçtan korkma kalın telli ise

İncelip dökülen saçtan kork.
Global Moderator

erdal35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2022, 01:22:15 »
Dökülmen çoksa haklı Asuman hair saç ekim merkezi sana ekecek bir yandan saçın dökülecek sonra diyeceksin bu ekim olmadı :) bunu çok yaşıyoruz forumda

Ama sen proscar ve xpecia kullanıcaksan saç ekebilir onlar toparlar saçların iyi duruyor abartıığın gibi bir dökülme yok dökülen saçtan korkma kalın telli ise

İncelip dökülen saçtan kork.
Açıkcası gözümü kararttım ve kullanacağım sanırım çünkü başka çarem yok, saçlarım bana ince telliymiş gibi geliyor açıkcası o yüzden korkuyorum bende zaten ekimden sonra ince olan saçlar dökülür diye. Aşağıya fotoğrafını bırakacağım hocam bugün yaklaşık 5 dakika ovaladım ve sonuç bu şekilde.
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 26

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2022, 01:27:49 »
İnce saç telleri saç dökülmen ciddi evet
Bu detaylarımpaylaşman iyi oluyor o zaman net hedefe yönelik yorumlarla seni daha iyi vr doğru yönlendire biliriz çoğu kişi misal üzerinden konu açıyor biz de öyle ise böyle olur şöyle ise böyle olur diye yorumlar yapıyoruz.

Dostum doktora danışarak dht baskılayacı ürünler kullanmalısın

Saçlar incelip dçkülüyor kısaca Genetik dökülme Dht hormonu kaynaklı.

3/4 ay saçalarını güçlendirmeye yönelik başla sonra ekim düşünürsün asuman hanımla

Asuman hanımda doğru yönlendirmiş derdi maddiyat olsaydı gel ekelim derdi.
Böyle merkezleri çok taktir ediyorum

Bunun adı benim derdim iyi sonuç almak sadece para kazanmak değil.
Aptal insanlar sürekli riske girer ve 1 kazanır 10 kaybeder.
Global Moderator

erdal35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2022, 01:42:24 »
Hocam sizlerin fikirlerine güvendiğim için hiçbir detayı atlamamak istiyorum bende ki doğru şekilde fikirlerinizi alabileyim ve istediğim sonuca ulaşıp sonunda pişman olmayayım diye. Anladığım kadarıyla takviyelerle dökülmenin önüne geçip saçlarımı güçlendirip ekime girmem en doğrusu olacak, şayet bu şekilde olacak ekim beni üzebilir sanırım, o yüzden sizlerin ve ekim merkezinin yönlendirmelerine uyacağım. Kesinlikle katılıyorum sana abi Asuman hanımın bu şekilde yönlendirmesi benimde fazlasıyla hoşuma gitti bende takdir ettim açıkcası, kimisi sadece para derdinde ekeyim geçeyim nasıl olursa olsun düşünmez, buda asumanhair 'ın işini hakkıyla yapan, sıradan bir yer olmadığını gösteriyor bence..
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 26

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2022, 01:47:13 »
Dostum bu forumu iyi araştırıp önerilere uyarsan
Zaten saç ekimin başarılı olur

Ama tabi bazı olumsuz durumlarda kişilerin saç kalitesi beklentisi olarak uymuyor

Ama kimse beni maffettiler diyemez.

Saç ekimi bu saçlar çıkmaz

Ama geri dönüşü olmayan kalıcı sorunlar yaşamaz kimse
Biz gece gündüz buna kafa patlatım yazıyoruz buradaki önerileri
Çünkü sorumluluk alıyoruz allaha şükür bu güne kadar kimseye yanlış bir öneride bulunmadık

Ama çok kişinin maffedilmiş kafasını doğru şekilde adımlar atarsk kurtardık. Konularla örnekleri mevcut söylediğimiz her şeyin kanıtlarıyla maffeden de belli kurtaranda.

Bu forumun üzerinde inanın gerçek anlamda çok dua var ki ben dua ya yürekten inanırım
Belkide bu hayatta dua alan kimseye bir şey olmaz
O yüzden burada konu açan saç ekimini paylaşan insanlar o konuları takip edip karar veren insanlardan binlerce dua alıyor. Allah kimsenin üzerinden kullarının dualarını eksik etmesin. Dua lar bu hayatın en güzel frekanslarıdır direk adrese teslim.

Sende doğru olanı yap işini şansa bırakma ve istediğine kavuş
Bu hayatta çabasız hiç bir şey olmaz
Global Moderator

erdal35

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2022, 02:02:51 »
Dostum bu forumu iyi araştırıp önerilere uyarsan
Zaten saç ekimin başarılı olur

Ama tabi bazı olumsuz durumlarda kişilerin saç kalitesi beklentisi olarak uymuyor

Ama kimse beni maffettiler diyemez.

Saç ekimi bu saçlar çıkmaz

Ama geri dönüşü olmayan kalıcı sorunlar yaşamaz kimse
Biz gece gündüz buna kafa patlatım yazıyoruz buradaki önerileri
Çünkü sorumluluk alıyoruz allaha şükür bu güne kadar kimseye yanlış bir öneride bulunmadık

Ama çok kişinin maffedilmiş kafasını doğru şekilde adımlar atarsk kurtardık. Konularla örnekleri mevcut söylediğimiz her şeyin kanıtlarıyla maffeden de belli kurtaranda.

Bu forumun üzerinde inanın gerçek anlamda çok dua var ki ben dua ya yürekten inanırım
Belkide bu hayatta dua alan kimseye bir şey olmaz
O yüzden burada konu açan saç ekimini paylaşan insanlar o konuları takip edip karar veren insanlardan binlerce dua alıyor. Allah kimsenin üzerinden kullarının dualarını eksik etmesin. Dua lar bu hayatın en güzel frekanslarıdır direk adrese teslim.

Sende doğru olanı yap işini şansa bırakma ve istediğine kavuş
Bu hayatta çabasız hiç bir şey olmaz
İnanın ben şahsım adına güveniyorum sizlere deneyimlerinize, önerilerinize, fikirlerinize, yönlendirmelerinize ve bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum bizleri böyle bir platformda buluşturup bilgilerimizi paylaşıp, bilgi edinmemize olanak sağladığınız için. Birçok şeyi bu forum sayesinde öğrendim ve öğreniyorum. İşimi şansa bırakmayacağım, çok teşekkür ederim görüşleriniz için herbirini dikkate alacağım, umarım hepimiz bir gün bu dertten kurtulup istediğimiz saçlara kavuşuruz.
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram