Gönderen Konu: Saç Ekimi Kararı Öncesi Değerlendirme  (Okunma sayısı 714 defa)

samfisher

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Kararı Öncesi Değerlendirme
« : 30 Ekim 2020, 23:05:28 »
Merhabalar arkadaşlar, forumu uzun zamandır ziyaretçi olarak takip ediyordum ama yeni üye oldum. 6-7 aydır saç ekimi konusunda gidip geliyordum hala da devam ediyor kararsızlığım.

Saç dökülme durumum: Tahminime göre 1.5 - 2 cm geriledi ön çizgim. Kaş ortası ile saçın başladığı mesafe arasi 9 cm'den çok az fazla. Vertex bölgem genelde gözüme batmiyordu ve dikkat etmiyordum ama son zamanlarda hafif açılma var gibi duruyor (fotoğrafları ekleyemeye çalışacağım). Dönemseldir inşallah :)

Takviye: Yeni biotin kullanmaya başladım, finasterid vs yan etkilerinden dolayı pek kullanmak istemiyorum.

Tecrübeli arkadaşlar müsait olduklarında sorularıma cevap verirse müteşekkir olurum.

1. Saç durumum saç ekimine uygun mu?
2. Karar verirsem sizce ne zaman saç ektirmeliyim? Belli bir süre veya yaşa kadar bekleyim mi?
3. Vertex bölgesi sizce nasıl? Su durumda oraya ekim gerekir mi?
4. Saç ön çizgimi 2 cm aşağı cektirmek istesem tahmini ne kadar greft gerekir? (Sakaklarım arası 17cm)

5. Saç çizgisi doğal cizgisinden biraz aşağı alınabilir mi? Malum alın geniş  :)

Burda ıslak halini ekliyorum. Bir sonraki iletide kuru halini ve donörü paylaştım.
Şimdiden teşekkür ediyorum.

samfisher

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Ekimi Kararı Öncesi Değerlendirme
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2020, 23:07:51 »
Diğer fotoğraflar, Kuru hali ile, en altta donör bölgesi fotoğrafını ekledim.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2020, 23:24:01 Gönderen: samfisher »

Engineer54

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2020, 23:21:42 »
1-Gayet güzel saçların ekim yaptırabilirsin.

2- ne zaman derken dökülmen yok ise kış aylarında ekiiö yaptırmak bence daha konforlu olur

3- vertekste şuan problem yok. Bıu yaştan sonra umarım dökülmez. Oraya ekim olmaz
4-ekilecek alana temple dediğimiz fauller dahil mi? En kötü ortalama olarak 50cm2 alana ekiö yaptırcak olsan 45 greft ekilse 2500 greft ten fazla olmaması lazım bence.

5- alınabilir alınmasına ama hiçbirzaman doğal gibi olmayacak bunu bil
Asmed ekimim için:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14880.0

Rutinlerim;
Finasterid
Solgar vm-2000
Solgar biotin 1000 mg
Solgar l-arginine 500 mg
Sabahları aç karnına keçi boynuzu pekmezi ve bir yeşil çay

samfisher

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2020, 23:34:05 »
Teşekkürler Quandoria.

2. soruda aslında yaş olarak sormuştum. Saç dökülmesini hiç bir zaman çok sık yaşamadım. İkinci bir ekim olma ihtimaline karşı sence 1-2 sene bekleyeyim mi? Gerek var mı?

4. soruda temple'lara da ekim isteyecek gibiyim, yaptırırsam :)

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2020, 01:13:47 Gönderen: samfisher »

Tank oktay

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2020, 09:05:31 »
Temple ekim istiyorsan muttalıp hocayi düşün derim maddi durum el veriyor ise

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 31 Ekim 2020, 09:22:01 »
Abartısız söylüyorum nerdeyse alın genişliğimiz olsun ön çizgi gerilememiz olsun tıpatıp aynı 🙂 ....

Ön hatta 2500 greft ile 18'li yaşlarımıza döneriz hocam 😎😉 .... yüzün estetiğini gösteren önden bakıldığında ön saç çizgisidir bana göre 1-5 , 2 cm kadar öne alırnırsa sorun çözülür donörün de maşallah gayet iyi serkan aygın ya da asuman hair bu saçı uçurur kardeşim şimdiden hayırlı olsun ..
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

samfisher

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2020, 11:37:42 »
 Tank Oktay hocam, temple konusunu dediğin gibi Dr. Muttalip Keser kadar iyi yapan yok sanırım. Önümüzdeki kışa ekim yapmayı planlıyorum, onunla da bir ön görüşme yapmayi düşünüyorum bakalım o kadar para biriktirebilir miyim :) durum elvermezse belki on çizgiyi makul bir yerde yaptırıp, temple'a Muttalip hocaya gidilebilir

Cartel21 hocam, dediğin gibi ön çizgi çok önemli. Alnı kapatsın diye öne doğru taradigimda net olarak görüyorum. inşallah alın genişliğinden kurtuluruz en kısa sürede  ;D  ;D
Söylediğin iki merkezini de inceleyim. Ankara'dayim, burada da iyi merkezler var gibi görünüyor ama gerekirse şehir değiştireceğiz artık ne yapalım :D

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2020, 12:07:26 »
Tank Oktay hocam, temple konusunu dediğin gibi Dr. Muttalip Keser kadar iyi yapan yok sanırım. Önümüzdeki kışa ekim yapmayı planlıyorum, onunla da bir ön görüşme yapmayi düşünüyorum bakalım o kadar para biriktirebilir miyim :) durum elvermezse belki on çizgiyi makul bir yerde yaptırıp, temple'a Muttalip hocaya gidilebilir

Cartel21 hocam, dediğin gibi ön çizgi çok önemli. Alnı kapatsın diye öne doğru taradigimda net olarak görüyorum. inşallah alın genişliğinden kurtuluruz en kısa sürede  ;D  ;D
Söylediğin iki merkezini de inceleyim. Ankara'dayim, burada da iyi merkezler var gibi görünüyor ama gerekirse şehir değiştireceğiz artık ne yapalım :D

Bende ankaradayım hocam 🙂 Ankarada Şahin Çelikte iyidir bak ..
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2020, 13:00:01 »
Saçların çok kaliteli harika ekim olur düşük greft sayıları ile güzel bir çizgi tamamdır
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram