Gönderen Konu: Saç Ektirme Kararı Aldım - Tavsiye Lütfen  (Okunma sayısı 619 defa)

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ektirme Kararı Aldım - Tavsiye Lütfen
« : 19 Nisan 2022, 17:21:20 »
Herkese selam,

Bir çoğumuz gibi 20'li yaşların başından itibaren saç dökülme sorunu yaşamaya başladım. O kunduz gibi su döksen geçirmeyecek saçlar yıllar geçtikçe dökülmeye başladı. 25 yaşıma geldiğimde hala çok iyi saçlarım vardı ama bir dermatoloğa göründüm. Birkaç ilaç karışımı, bazı Fransız malı şampuanlar ve minoxil önerdi. Minoxil gerçekten işe yarıyor gibiydi, 3. ayımda şişenin dibinde kalanı fısfıslamak yerine şişeden dökeyim dedim, sandığımdan daha fazla (çok daha fazla) varmış ve saçlarımı minoxil ile yıkamış oldum. O gün yaşadığım kalp çarpıntısı sebebiyle bıraktım ve o günden sonra saçlarıma pek bir şey de yapmadım. Şimdi yaşım 32, oldukça seyrelmiş saçlarımla Serkan Aygın'da bu sonbahar saç ektirmeye karar verdim. Son birkaç senedir 5 arkadaşım aynı yerde ekim yaptırdı ve sonuçlardan gayet memnun. Ben de macera aramadan Serkan hocada ektirmeyi düşünüyorum.

Şimdi danışmak istediğim birkaç konu var.

1. Fotoğraflarımı aşağıya ekliyorum. Sizce kaç greft yeterli olur ve seyrek görünümü kapatır? Donör bölgenin güçlü olduğunu düşünüyorum.

2. Fotoğraflarda görüneceği gibi üst bölgedeki saçlarım oldukça incelmiş durumda. Birkaç hafta önce dermaroller ve biotin almaya başladım. Finasterid de almak istiyorum ama yan etkileri korkutuyor. Sizce ne yapmalı?

3. Ekime yaklaşık 6 ay var. Bu süreçte yapılması iyi olur diyeceğiniz şeyler var mıdır?

Teşekkürler.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Saç Ektirme Kararı Aldım - Tavsiye Lütfen
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2022, 18:35:39 »
Başkan yaşın 32 olması avantaj aslında.
Bence Finasterid dene yine de. Baktın yan etki seni çok etkiliyor direkt bırakırsın.

Donör ben beğendim. Ekimde ince saçların geri gelmeyebilir. Ama o zamana kadar Fin ile iyice güçlenir diye düşünüyorum.

İkiye bölünebilir bence ekim. Ama tekte diyorsan 5500 greft kapatır diye düşünüyorum.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2022, 21:14:04 »
Teşekkürler cevap için. Serkan Aygın da muhtemelen 4000 civarı önerip ikinci bir ekimin daha iyi olacağını söyleyecektir, forumda gördüğüm örneklerden öyle görünüyor. Açıkçası ben tek seferde halletmeyi yeğlerim, donörün de yeteceğini düşünüyorum ama bakıcaz işte.
Bu arada 1000mg biotin’in yanında b vitamini ve çinko da almaya başladım. Ketoral şampuanı yıllardır haftada bir kullanırım. Faydası yoksa bile zararını da görmedim.
Finasteride’in etkisi ne zaman görünmeye başlıyor ve hangi ilacı önerirsiniz? Jel olarak hazırlayanlar var, o konuda ne düşünüyorsunuz?

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2022, 22:04:47 »
Donör bölgeniz iyi. Ek olarak alacağınız vitaminler ( + isteğinize göre finasterid de olabilir) ile daha da güçlenecektir. Bence ekim ikiye bölünmeli. Tek ekimle bu alanın 85% - 90% kapanır, ama iki ekimle tamamen 100% kapanır gibi geliyor bana.
  • Ekim Tarihi: 03.07.2022
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2022, 22:15:50 »
Çizgin belli donör kaliteli çizdiğim alana kadar saç ektir tepeyi ikinci ekime bırak
İyi bir merkez seçersen güzel sonuç alırsın
Global Moderator

kelmiyimneyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2022, 23:24:24 »
serkan aygından randevu alabildinizmi acaba ? 4 ay yer yok diyenler var forumda .

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2022, 23:53:29 »
Donör bölgeniz iyi. Ek olarak alacağınız vitaminler ( + isteğinize göre finasterid de olabilir) ile daha da güçlenecektir. Bence ekim ikiye bölünmeli. Tek ekimle bu alanın 85% - 90% kapanır, ama iki ekimle tamamen 100% kapanır gibi geliyor bana.

Teşekkürler. Siz alıyorsanız hangi vitaminleri alıyorsunuz acaba? Omega 3’den bahsedenler vardı biotin ve çinkonun yanına eklemek gerekir mi? Finasteride işini biraz daha düşüneceğim.

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2022, 23:55:30 »
Çizgin belli donör kaliteli çizdiğim alana kadar saç ektir tepeyi ikinci ekime bırak
İyi bir merkez seçersen güzel sonuç alırsın

Teşekkürler, çizim çok iyi olmuş, gözümde canlandırdım :) Serkan Aygın’da ekim yaptıran arkadaşlarım çok övdüler, e zaten ekibin işleri de ortada, çok da fazla araştırma gereği duymadım. Serkan Aygın’da genellikle 4000 civarı greft ekiliyor. Bir sebebi vardır illaki ama sizce daha fazlası için ısrar etmeli miyim?

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2022, 23:57:38 »
serkan aygından randevu alabildinizmi acaba ? 4 ay yer yok diyenler var forumda .

Ekim ayı için randevu istedim, Eylül’de yazarsanız hallederiz dediler. Fikrimi değiştirirsem yaz ayları için de 1 ay önceden yazsam uygun mu dedim, ona da olur dediler. Herhangi bir doluluktan bahsedilmedi.

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2022, 00:11:10 »
Teşekkürler. Siz alıyorsanız hangi vitaminleri alıyorsunuz acaba? Omega 3’den bahsedenler vardı biotin ve çinkonun yanına eklemek gerekir mi? Finasteride işini biraz daha düşüneceğim.

Aslında ideal olanı kan tahlilinden sonra eksik çıkan vitaminleri doktor kontrolünde almak. Ama ben böyle yapmıyorum. Genel olarak saç için biotin, çinko kullanılır. Şahsen benim kullandıklarım dönem dönem değişiyor, genelde multivitamin, çinko, biotin, d vitamin kullanıyorum. Size de bunları tavsiye edebilirim. (Genelde solgar markanın vitaminleri güzel oluyor). Ama dediğim gibi, en iyisi kan tahlili yaptırarak vücudundaki eksik vitaminleri öğrenerek ona göre kullanmak. Şuan ben solgarın multivitamini ni, b complex'ini ve d vitaminini birde ek olarak finasterid kullanıyorum. Bende ilerideki 2-3 ay içersinde saç ekimi yaptıracağım, ona hazırlaniyorum :) donör bölgem ve saçlar gerçekten güçlendi, belli oluyor. Bence saç ekiminden önce saçlarını, donör bölgeni ekime hazırlamak ileride alacagin sonuç açısından çok önemli. Birde saçlarınızda problem varsa güzel bir şampuan da seçebilirsiniz. Biraz karışık yazdım ama genel olarak böyle))
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2022, 00:13:45 »
Aslında ideal olanı kan tahlilinden sonra eksik çıkan vitaminleri doktor kontrolünde almak. Ama ben böyle yapmıyorum. Genel olarak saç için biotin, çinko kullanılır. Şahsen benim kullandıklarım dönem dönem değişiyor, genelde multivitamin, çinko, biotin, d vitamin kullanıyorum. Size de bunları tavsiye edebilirim. (Genelde solgar markanın vitaminleri güzel oluyor). Ama dediğim gibi, en iyisi kan tahlili yaptırarak vücudundaki eksik vitaminleri öğrenerek ona göre kullanmak. Şuan ben solgarın multivitamini ni, b complex'ini ve d vitaminini birde ek olarak finasterid kullanıyorum. Bende ilerideki 2-3 ay içersinde saç ekimi yaptıracağım, ona hazırlaniyorum :) donör bölgem ve saçlar gerçekten güçlendi, belli oluyor. Bence saç ekiminden önce saçlarını, donör bölgeni ekime hazırlamak ileride alacagin sonuç açısından çok önemli. Birde saçlarınızda problem varsa güzel bir şampuan da seçebilirsiniz. Biraz karışık yazdım ama genel olarak böyle))

Bu arada unutmuşum, omega 3 de güzel faydalı bir vitamin(ilaç), ama omega 3 kullanilacaksa güzel markanınkı seçilmeli bence. Ek olarak saglikli beslenme, kuruyemis fln da saçlar için faydali.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

AUrungu

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 20 Nisan 2022, 00:37:51 »

Gayet anlaşılır, sağolun :) Multivitamin düzenli olmasa da ben de alıyorum. Dediğiniz gibi bir test yaptırmak lazım öncelikle, cahil gibi ne kullanıyorsunuz diye sormuşum.
Şampuan konusunda maalesef çok seçeneğim yok. Head & Shoulders haricinde çoğu kepeklenme ve saç derisinde yara yapıyor. Bu yüzden yıllardır bu şampuanı ve haftada bir kez Ketoral kullanıyorum.
Aynı durumdayız, inşallah başarılı sonuçlar alırız.

serenade11

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 20 Nisan 2022, 11:38:04 »
Gayet anlaşılır, sağolun :) Multivitamin düzenli olmasa da ben de alıyorum. Dediğiniz gibi bir test yaptırmak lazım öncelikle, cahil gibi ne kullanıyorsunuz diye sormuşum.
Şampuan konusunda maalesef çok seçeneğim yok. Head & Shoulders haricinde çoğu kepeklenme ve saç derisinde yara yapıyor. Bu yüzden yıllardır bu şampuanı ve haftada bir kez Ketoral kullanıyorum.
Aynı durumdayız, inşallah başarılı sonuçlar alırız.

Zaten iyi bir şampuan seçmişsiniz. İnşallah hocam inşallah.
  • Greft Miktarı 4000
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram