Gönderen Konu: Finansteridin Kazanımlarını Bıraktıktan Sonra Nasıl Koruyabilirim ?  (Okunma sayısı 1295 defa)

Burhan Göktay

• Yeni üye
  • *
Herkese selamlar.Sizlere bişey danışmak istiyorum.

Stresin tetiklemiş oldugu erkek tipi dökülmeyi - bu dökülme eğer agresif ise dökülme kontrol altına alınana kadar örnek olarak 1 sene veya 1 bucuk sene fln finansterid + minoksidil kullanılırsa.Daha sonra Finansteridi kesip saw palmetto içerikli ( örneğin x peacia ) ve minosidil ile tedaviye devam edilebilir mi ? Finansteridin eğer çıkarmış ise saçları korur mu ve ayrıca agresif dökülme durdugu ıcın ( x peacia + minoksidil) finansteridin durdurdugu saç dökülmesini devam ettirir mi  - yani korur mu - yoksa saç dökülmesi yine artar mı ? Finansteridin kullanım talimatında ilaç kesildikten sonra kazanılan saçlar dökülür diye yazıyor.Ama diğer tedavilerle devam edilmesi durumu hakkında bişey yazmıyor. ?

Yani
1 ) Finansterid bıraktıktan sonra durmuş olan saç dökülmesi başka tedavilerle koruyamazmıyız ?

2-)Ayrıca Finansterdin çıkarmış oldugu saçları Finasnteridi bıraktıktan sonra başka tedavilerle koruyamazmıyız ?

ber134

• Full Member
40 yaşına kadar falan kullanırsan anca ondan sonra zaten doğal vücut dhtsi gençliğe nazaran düşeceği için belki o zaman kayıplar az olabilir. ama yaş ilerledikçe de reseptörlerin daha da duyarlaşması olayı da var. yani sonsuza kadar kullanacaksın. yoksa kaybedersin az ya da çok.
  • Yaşınız 25

Burhan Göktay

• Yeni üye
  • *
40 yaşına kadar falan kullanırsan anca ondan sonra zaten doğal vücut dhtsi gençliğe nazaran düşeceği için belki o zaman kayıplar az olabilir. ama yaş ilerledikçe de reseptörlerin daha da duyarlaşması olayı da var. yani sonsuza kadar kullanacaksın. yoksa kaybedersin az ya da çok.
Kardeşim onu anladım erkek tipi dökülme var ise her zaman - sürekli tedavi şart.Benım sorum finansterid ile şiddetli - agresif dökülmeyi kontrol altına alındıktan sonra tedaviyi finansteridi kesip vitaminler (saw palmetto  + minoksidil ile devam edilirse kazanımları koruyacagını dusunuyorum ve saç dökülmesini finansterid gibi kontrol altında tutacagına inanıyorum.Bu görüşüm için senin düşüncen nedir ?

Kelbey

• Sr. Member
Koruyamazsın,  vitaminler saw palmettoyla falan finastreidte ki etkiyi alamazsın yani koruyamazsın finastreidden eğer büyük bir kazanım elde eder de bu yola girersen finastreid in etkisi geçmesiyle saç dokulmen aşırı hızlanır ve durum seni psikolojik bunalıma sokar
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

alibaba

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kardeşim onu anladım erkek tipi dökülme var ise her zaman - sürekli tedavi şart.Benım sorum finansterid ile şiddetli - agresif dökülmeyi kontrol altına alındıktan sonra tedaviyi finansteridi kesip vitaminler (saw palmetto  + minoksidil ile devam edilirse kazanımları koruyacagını dusunuyorum ve saç dökülmesini finansterid gibi kontrol altında tutacagına inanıyorum.Bu görüşüm için senin düşüncen nedir ?

saw palmetto hiç bir işe yaramaz.

vidci1

• Yeni üye
  • *
Finasteritle kazandığını koruma imkanın olabilecek antiandrojen maddeleri sayıyorum:

1- Topikal finasterit (bazı eczaneler hazırlıyor, youtubeda bi ton video var mattdominance en doğrusu bence)
2- Dutasterit tablet
3- Topikal dutasterit 
4- Dutasterit mezoterapi (forumda konusu var)
5- RU-58841 (çalışma aşamasında ama deney amaçlı olarak satılıyor kullananlar var yurtdışında)
5- Pyrilutamide  (çalışma aşamasında ama deney amaçlı olarak satılıyor kullananlar var yurtdışında )

Bunların dışında cinsiyet değiştirirken kullanılan ilaçları falan saç kremiyle karıştıran bi dayı var nette, miracle losyon demiş yaptığı karışıma berbat tehlikeli bişey ama o da finasteritle kazandığını tutar hatta belki daha da saç çıkartır üstüne. Antiandrojen bombası yapmış adam.

Bunların dışında minoxmuş yok saw palmettoymuş yok ebesinin bitkisinin yağının tozuymuş hiçbişeyle koruyamazsın.

Ha bi yol daha var : Kendini testislerini aldırarak hadım edersen finasteritle kazandıkların kalır hatta üstünbe biraz daha saç çıkabilir :D

nickless

• Full Member
minoxu bırakınca eski haline dönüyor diyeni duydum da finası bırakınca eski haline dönüyor diyeni pek duymadım

Ozannn

• Full Member
minoxu bırakınca eski haline dönüyor diyeni duydum da finası bırakınca eski haline dönüyor diyeni pek duymadım

Döner kardeşim. Finasi bıraktıktan belli bir süre sonra saçlardaki düzelme geriye doğru saymaya başlar.Yani alındığı süre boyunca etkili antiandrojenler.Cunku hormonu yok etmiyorsun, baskiliyorsun.

vidci1

• Yeni üye
  • *

Evet çünkü finas geciktirebiliyor hatta bazı kişilerde bırakınca dökülme daha yavaş ilerliyor veya gen uyuyor yani tamamen dhtden ilaçsız devam ederek kurtulmuş oluyorsun. Ama minoxta hiç kullanmamış gibi oluyosun.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Finasterid saçı tamamen korumuyor. İncelen saçlarınızın %50'sini korumaya aldığınızı düşünün, çok agresif olan saçlarınızın bir bölümü toparlayınca küçük ince saçlarda baskılama ile yine varlığını bir süre koruyor. Dolayısı ile agresif bir dökülme de tek başına finasterid ile koruyup, daha sonra vitaminlere geçerseniz 4, 5 ay sonra saçlarınızın mevcut durumu kullanmadan önceki haline gelmese bile, dökülme durumu başladığınız noktadan devam edecektir. Haliyle koruduğum sandığınız ince saçlarınız varsa bunlarda kayıplar olur. Agresif dökülme de bunun önüne geçemezsiniz. Ama bana göre finasterid ile minoksidil beraber kullanılıp, daha sonrasında finasterid bırakılırsa ve devamında minoksidil + saw palmetto ile devam edilirse belki bir iltimal dökülmeler durmasa da yavaşlayabilir. Yani kısaca bence finasterid ile bir kazanım elde ederseniz ve bırakırsanız saçlarınız tek başına vitamin desteği ile korunamaz. Bunu ben denedim agresif dökülme olmadığı halde saçlarda gerileme oluyor. Erkek tipi dökülmelerde finasterid fda onaylı medikal bir tedavi iken, vitaminler sadece destek amaçlı kullanılan takviyelerdir. Bu arada minoksidil de başla bırak kullanımı saçlarınızda travma yaşatıp saçlarınızda daha hızlı kayıplar meydana getirebilir. Çok dikkatli ve bilinçli kullanılması gereken takviyelerdir. Hatta minoksidil ve finasterid ise doktora danışarak ve doktor önerisi ile kullanılmalı.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Evet çünkü finas geciktirebiliyor hatta bazı kişilerde bırakınca dökülme daha yavaş ilerliyor veya gen uyuyor yani tamamen dhtden ilaçsız devam ederek kurtulmuş oluyorsun. Ama minoxta hiç kullanmamış gibi oluyosun.

Hocam kaynak link atabilir misiniz ?
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Burhan Göktay

• Yeni üye
  • *
Finasteritle kazandığını koruma imkanın olabilecek antiandrojen maddeleri sayıyorum:

1- Topikal finasterit (bazı eczaneler hazırlıyor, youtubeda bi ton video var mattdominance en doğrusu bence)
2- Dutasterit tablet
3- Topikal dutasterit 
4- Dutasterit mezoterapi (forumda konusu var)
5- RU-58841 (çalışma aşamasında ama deney amaçlı olarak satılıyor kullananlar var yurtdışında)
5- Pyrilutamide  (çalışma aşamasında ama deney amaçlı olarak satılıyor kullananlar var yurtdışında )

Bunların dışında cinsiyet değiştirirken kullanılan ilaçları falan saç kremiyle karıştıran bi dayı var nette, miracle losyon demiş yaptığı karışıma berbat tehlikeli bişey ama o da finasteritle kazandığını tutar hatta belki daha da saç çıkartır üstüne. Antiandrojen bombası yapmış adam.

Bunların dışında minoxmuş yok saw palmettoymuş yok ebesinin bitkisinin yağının tozuymuş hiçbişeyle koruyamazsın.

Ha bi yol daha var : Kendini testislerini aldırarak hadım edersen finasteritle kazandıkların kalır hatta üstünbe biraz daha saç çıkabilir :D
Kardeşim cevabın için teşekkürler ama bu saydıgın maddeler topikal olanlar şu anda dunyada kesınlıgı olan onaylanmış ölçüsü bilenen tedaviler değil.Dutasterid mezoterapiside zaten türkiyede yapan yok veya bilen yok ama etkili oldugunu duydum. RU-58841 ve 5- Pyrilutamide tedavilerininde yine ayni şekilde ne oldugu belli değil uzun donem etkisi ne olacak ne edecek belli bir standardı yok maalesef.Geriye dutasterid taplet kaldı onuda finansteridden kaçmak isteyen birisi dutasteride geçmez.Yani korumaz zor.Cevabın için teşekkürler.

Burhan Göktay

• Yeni üye
  • *
Kardeşim sen ilk cevabında Finansteridin kazanımlarını koruyabılmek ıcın gerekenlerı saydın sımdı ise cevabın farklı bırakınca gen uyuyor falan demişsiz ve dhtden ilaçsız kurtulmuş oluyorsun dedin.Yani iki cevabında çelişkili ve çok farklı yada ben mi yanlış anladım.Aydınlatırsan sevinirim.

Burhan Göktay

• Yeni üye
  • *
Finasterid saçı tamamen korumuyor. İncelen saçlarınızın %50'sini korumaya aldığınızı düşünün, çok agresif olan saçlarınızın bir bölümü toparlayınca küçük ince saçlarda baskılama ile yine varlığını bir süre koruyor. Dolayısı ile agresif bir dökülme de tek başına finasterid ile koruyup, daha sonra vitaminlere geçerseniz 4, 5 ay sonra saçlarınızın mevcut durumu kullanmadan önceki haline gelmese bile, dökülme durumu başladığınız noktadan devam edecektir. Haliyle koruduğum sandığınız ince saçlarınız varsa bunlarda kayıplar olur. Agresif dökülme de bunun önüne geçemezsiniz. Ama bana göre finasterid ile minoksidil beraber kullanılıp, daha sonrasında finasterid bırakılırsa ve devamında minoksidil + saw palmetto ile devam edilirse belki bir iltimal dökülmeler durmasa da yavaşlayabilir. Yani kısaca bence finasterid ile bir kazanım elde ederseniz ve bırakırsanız saçlarınız tek başına vitamin desteği ile korunamaz. Bunu ben denedim agresif dökülme olmadığı halde saçlarda gerileme oluyor. Erkek tipi dökülmelerde finasterid fda onaylı medikal bir tedavi iken, vitaminler sadece destek amaçlı kullanılan takviyelerdir. Bu arada minoksidil de başla bırak kullanımı saçlarınızda travma yaşatıp saçlarınızda daha hızlı kayıplar meydana getirebilir. Çok dikkatli ve bilinçli kullanılması gereken takviyelerdir. Hatta minoksidil ve finasterid ise doktora danışarak ve doktor önerisi ile kullanılmalı.
Kardeşim cevabın için teşekkürler senın cevabından benım anladıgım eğer finansterid ile minoksidil başlanırlırsa ve kazanım elde edilirse sadece vitaminler ile devam edilirse dökülme devam edecektir ve korudugumuz sandıgımız saçlarda dokulecektır ama minoksidil ile vitaminlerle devam edilirse  dokulmeler durmasada yavaslayabilir dediniz doğru mu anladım ? Ayrıca sana bişey daha danışmak ıstıyorum bellki sen bilgili kişisin ben 2 haftadır propecia başladım gunluk 1 mg ama çok cıddı unutkanlıgım başladı ? Ama bu unutkanlıgın sebebi geçtiğimiz aylarda yaşamış oldugum ağır stresli bunalımlı zamanlardan da kaynaklı olabilir.Ama emın degıl unutkanlıgımın sebebi 2 haftalık finansterid kullanımı mı yoksa Stres kaynaklımı ? Sence 2 hafta finansterid kullanımı unutkanlık yaparm mı ? 2 sorumuda cevaplarsan sevinirim

Burhan Göktay

• Yeni üye
  • *
Hintell Bey Siz bu konuda görüşünüz nedir ? Siz bizden çok daha bilgilisiniz ? Sizin görüşünüz nedir ?

Facebook Twitter Instagram