Gönderen Konu: 20 yaş 2 yıldır süren şakak dökülmesi  (Okunma sayısı 647 defa)

brakarr

• Yeni üye
  • *
20 yaş 2 yıldır süren şakak dökülmesi
« : 20 Kasım 2022, 15:25:55 »
Arkadaşlar merhaba. 18 yaşında saçlarım dökülmeye başladı şuan 20 yaşındayım şakaklarım gittikçe geriledi. Sadece 1.5 ay minoxidil kullandım deride kaşıntı ve pul pul dökülmeler yaptı. Kullanması ve maliyet açısından zor oldugu için bıraktım. Şimdi ise Haftada 2-3 kere Dut + dermaroller + çeşitli vitamin takviyeleri(D, Magnezyum) almayı düşünüyorum. Amacım şuanki saçlarımı 3 yıl daha bu formda tutup 23-24 yaşlarımda ekim yaptırmak. Tedavi önerilerinize açığım.

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: 20 yaş 2 yıldır süren şakak dökülmesi
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2022, 17:23:09 »
Genel olarak saçların güzel duruyor, evet şakaklarında bir geri çekilme var fakat genel yogunlugu bozmamış bence, ikinci olarak dutastreid yaşına göre biraz ağır bir tedavi gibi geldi en azından finastreid kullansaydın
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

brakarr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2022, 17:40:49 »
Hocam inanki çok yoruldum. Kamera kötü olduğu için pek belli etmemiş ama resmen saçlarımın önü V şeklini aldı. Kendi gözlemlediğim kadarıyla da her geçen ay dahada çekiliyor şakaklar. Psikolojik olarak beni yordu gerçekten. Düşük dozda haftada 2-3 kere dut kullanmak istiyorum. Ama çok kararsızım bilmiyorum. Min kullanamıyorum. Dut ve fin için forum bu yaşlarda başlanmaz diyor. Ekim zaten yaptıramam bu yaşta. E ne yapacağım ben yapıcak bir tedavi kalmıyor ki
  • Yaşınız 20

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2022, 01:29:41 »
kanka gir reddite ara kısmına finasteride yaz ve yüzlerce konudan oluşan başarı hikayelerini gör

emin ol saç dökülmesinin verdiği psikolojik zarar finasteridin olası yan etkilerinin yanında devede kulak kalır.

ama finası alacaksan da o ilacı kullandığını unutacaksın.çünkü bu ilaç genelde plasebo aracılığı ile olumsuz etki oluşturuyor.kafanı rahat tut öyle başla.

3-5 ay kullan.yan etki görürsen de bırakırsın
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

brakarr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2022, 05:29:26 »
kanka gir reddite ara kısmına finasteride yaz ve yüzlerce konudan oluşan başarı hikayelerini gör

emin ol saç dökülmesinin verdiği psikolojik zarar finasteridin olası yan etkilerinin yanında devede kulak kalır.

ama finası alacaksan da o ilacı kullandığını unutacaksın.çünkü bu ilaç genelde plasebo aracılığı ile olumsuz etki oluşturuyor.kafanı rahat tut öyle başla.

3-5 ay kullan.yan etki görürsen de bırakırsın
Hocam bende artık o görüşteyim zaten. Hatta redditte yabancı bir adam 32 yaşında ve kelim geçmişte gitsem yan etkileri göze alıp tüm ilaçları kullanırdım diyordu. Bende katılıyorum artık bu duruma. 1 yıl önce saçım bu kadar açık değilken kullanmak zor geldi fakat fikirlerim değişti artık. Fin yerine dut düşünüyorum. Haftada 2-3 kere alıyım diyorum. Şuan karar veremedim hala
  • Yaşınız 20

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2022, 19:59:59 »
Hocam bende artık o görüşteyim zaten. Hatta redditte yabancı bir adam 32 yaşında ve kelim geçmişte gitsem yan etkileri göze alıp tüm ilaçları kullanırdım diyordu. Bende katılıyorum artık bu duruma. 1 yıl önce saçım bu kadar açık değilken kullanmak zor geldi fakat fikirlerim değişti artık. Fin yerine dut düşünüyorum. Haftada 2-3 kere alıyım diyorum. Şuan karar veremedim hala
eğer gelişiminizi tamamladığınızı düşünüyorsanız yerinizde olsam finasterid kullanırdım dutasteride yarı ömrü daha uzun olsa da dht'yi daha fazla bloke ettiğinden ve tip 1 5 alfa redüktaz enzimini de engellediği için nasıl tepki vereceğini bilemezsiniz finasteride daha güvenli geliyor. eğer ki finasteride almanıza rağmen gerileme devam ederse dutasteride kullanırdım. tabi ki size kalmış

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2022, 20:00:44 »
bu arada kullandığınız minoxidil'in markası neydi

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Batuhan Çağlar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2022, 21:43:40 »
Aga kel kalmadin diyelim ama ilaclar dalgaya yan etki yapti bu dahami iyi sence

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2022, 00:37:51 »
Aga kel kalmadin diyelim ama ilaclar dalgaya yan etki yapti bu dahami iyi sence

Ben bu finasteride tarzi dht blokerlardan cekiniyorum.Sebebim ise şu insanin dogalligina yapisina ters geliyor.Senin genlerinde doğal işleyişle olacak şeye mudahale yapiyosun eyvallah ama sen sadece saça mudahale yapmiyosun iste sıkıntı orda direk erkekliğe bi mudahale yan etki gormeyiz belki ama açısı çıkar elbet.

Peki bu durumda şunu diyebilirsiniz o zaman şeker hastasi insulin de kullanmasin dogal isleyisine disardan mudahale ediyosun.
Ona da cevabim şu:Eğer ona disardan etki etmezsen daha kötü etki birakiyor vucuda

Yani vucuda verdigin sana ne getiriyor senden ne götürüyor bunun hesabinin iyi yapilmasi gerek.

Sonuç olarak dht bir erkeğin erkeksi ozelliklerine hitap eden bi hormon sen bunu baskilarsan evet saça etkisi var.Ancak bi yerde etki varsa tepki de olur.

Şu sivilce ilaci var roucacttane mi ne?
O da mesela evet uzun kullanimda sivilceleri götürüyor ama o vakte kadar kullanan arkadaslarimi perişan etti ve birakmak zorunda kaldilar.

Benim tavsiyem şudur:Hayatını cidden saglikli sekilde yasiyor musun bunu gözden geçir.Bana kalırsa mastürbasyonu azalt o da arttiriyor dökülmeyi.
Spor yap ama doğal şekilde hayvan gibi bas agirliklari spor yap sakal birak.Git okuyosan da mis gibi mevki sahibi ol.Saçları da saldım cayira mevlam bayira hesabi takıl.

Yoksa sürekli saçın sayesinde mutluluk arayacaksın.

Ben kac haftadir burda resmen takıntı yaptım ama yok ya nereye kadar.Hay saçında kılında yeter yav.

Batuhan Çağlar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2022, 10:46:09 »
Fin kullanmak banada ters geliyor

Tugrlyurdkl

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Kasım 2022, 01:06:27 »
Hocam dökülme tipin şakaklardan epey gerileyen fakat vertex bölgesinde ve önür bölgelerde pek bir dökülme seyrelme meydana gelmeyen bir dökülme tipine zamanı gelince ekim operasyonu ile muhtemelen gayet sık bir saç elde edilebilir eğer dediğim tip dökülme ise öyle kelliğe gidem bir dökülme gibi durmuyor o şakak gerilemesi bir süre sonra muhtemelen duracak veya epey yavaşlayacaktır hormon baskılayıcı ilaçlar kullanmanı tavsiye etmem doğal yollarla vitaminlerle biotin hapıyla falan bakım yapıp dökülmeyi yavaşlatıp geciktirebilirsin

Facebook Twitter Instagram