Gönderen Konu: Saç Ekimi Tavisye  (Okunma sayısı 265 defa)

MVP

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi Tavisye
« : 27 Kasım 2022, 23:45:09 »
Merhaba,

Ben ve arkadaşım yakın zamanda saç ektirmeyi düşünüyoruz.
Saç ekim merkezleriyle irtibata geçmeden önce bir fikrimiz olması için tecrübeli arkadaşlar yorumlarını paylaşabilirse sevinirim.
Yaş durumuna ve bölgelerin açıklık durumuna göre kaç greft ektirmemiz uygun olur?
İkimizde herhangi bir tedavi uygulamıyoruz.

Dökülme 20 li yaşların başında beri devam ediyor.

Forumda genel olarak gördüğüm bu 4 ekim merkezi ön plana çıkıyor.
Yorumlarınıza göre ekim merkezleriyle irtibata geçip bir planlama yapacağız.

ASUMAN HAİR
DR. SERKAN AYGIN
DR. KORAY ERDOĞAN
MEDEKS HAİR

Teşekkürler

Edgar X

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi Tavisye
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2022, 23:58:22 »
ilk resimdekinin sen olduğunu varsayarak yorum yapıyorum şu an için agresif dökülmen devam ediyor saçların minyatürleşmiş ,çoğu arkadaş bburda sana belki finasterid önerir ama agresif aga kaynaklı dökülmeni durdurmanın tek yolu finasterid değil bunun için çok çeşitli tedaviler uygulayabilirisn forumun tedavi bölümünü araştır.
şu halde hiç tedavi görmeden saç ektireceğim dersen sadece ön bölgeye ufak bir ekim yaptırmanı tavsiye ederim çünkü dökülmen devam edecek ve ilerde her türlü tekarar ekim yaptırmak isteyeceksin ,donör bölgenin kıymetini bil ve ileriye yönelik hesaplarını yap.
arkadaşının ise işi senden daha zor gözüksede aslında daha kolay çünkü agresif dökülmesi bitmiş ve 37 den sonra yavaş bir şekilde bir kısım saçlarını daha kaybedebilir fakat bu yıllar sürer .iyi bir saç ekimi merkezinde vertex için olmasa bile ön ve orta kısım için çok iyi bir sonuç alabilir.
ekim yaptıracaksanız senin için asuman hair arkadaşın içinse medeksi tavsiye ederim çünkü onun açıklığı çok büyük ve medeks tek oturumda böyle büyük açıklıkları yüksek greft sayıları ile ekebilen bir merkez.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2022, 18:41:58 »
hiç düzgün açılı resmin yok ön çizgi çizemedim o yüzden sizinde bu açıklık tek ekimle kapanmaz
2 ekim gerekli donör de ince finasterid sizinde kullanmanız gerek tabi tercih ederseniz  tepe bölgesini ektirmeyin

Bu alandaki saçları güçlendirip iki ekimide bu slana düşünün sonra 3 ekim geriye sakal destekli düşünürsünüz
Global Moderator

MVP

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2022, 22:41:42 »
ilk resimdekinin sen olduğunu varsayarak yorum yapıyorum şu an için agresif dökülmen devam ediyor saçların minyatürleşmiş ,çoğu arkadaş bburda sana belki finasterid önerir ama agresif aga kaynaklı dökülmeni durdurmanın tek yolu finasterid değil bunun için çok çeşitli tedaviler uygulayabilirisn forumun tedavi bölümünü araştır.
şu halde hiç tedavi görmeden saç ektireceğim dersen sadece ön bölgeye ufak bir ekim yaptırmanı tavsiye ederim çünkü dökülmen devam edecek ve ilerde her türlü tekarar ekim yaptırmak isteyeceksin ,donör bölgenin kıymetini bil ve ileriye yönelik hesaplarını yap.
arkadaşının ise işi senden daha zor gözüksede aslında daha kolay çünkü agresif dökülmesi bitmiş ve 37 den sonra yavaş bir şekilde bir kısım saçlarını daha kaybedebilir fakat bu yıllar sürer .iyi bir saç ekimi merkezinde vertex için olmasa bile ön ve orta kısım için çok iyi bir sonuç alabilir.
ekim yaptıracaksanız senin için asuman hair arkadaşın içinse medeksi tavsiye ederim çünkü onun açıklığı çok büyük ve medeks tek oturumda böyle büyük açıklıkları yüksek greft sayıları ile ekebilen bir merkez.

Yanıt için teşekkür ederim. Aslında 37 yaşında olan benim asıl olarak verteks bölgesini kapattırmak amacım ama alan çok geniş olduğu için ne kadar mümkün emin değilim açıkçası. Bir kaç yıl önce Serkan Aygınla görüşmüştüm. Sakal destekli bir ekim yapabiliriz demişti ama o dönem karar veremeyince kalmıştı.

MVP

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2022, 00:01:51 »
hiç düzgün açılı resmin yok ön çizgi çizemedim o yüzden sizinde bu açıklık tek ekimle kapanmaz
2 ekim gerekli donör de ince finasterid sizinde kullanmanız gerek tabi tercih ederseniz  tepe bölgesini ektirmeyin

Bu alandaki saçları güçlendirip iki ekimide bu slana düşünün sonra 3 ekim geriye sakal destekli düşünürsünüz

Yanıt için teşekkür ederim. Arkadaşıma durumu ileteceğim.
Benim durumum için verteks bölgesinin kapanması ne kadar mümkün olur?
Umarım bu resimler daha uygundur.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2022, 15:03:58 »
donör iyi duruyor ama tepe çok zor sizin içinde aynı ekim planlaması söz konusu :)
Global Moderator

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Kasım 2022, 00:25:34 »
bu vertex kapanmaz ama dersenki bir karartı olsun sakal destekli bir ekim yapılabilir.

Facebook Twitter Instagram