Gönderen Konu: Yaş 23 Saç Ektirmeye Uygun Muyum?  (Okunma sayısı 405 defa)

alyossha

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yaş 23 Saç Ektirmeye Uygun Muyum?
« : 12 Aralık 2022, 13:28:24 »
1 - 23 Yaşındayım.
2 - Son 4 senedir yoğun bir şekilde saçım dökülüyor
3 - Agresif bir şekilde dökülüyordu. Saçımı haftada bir kazıtmaya başladıktan sonra yavaşladı veya ben fark etmiyorum.
4 - Ön bölgeden başladı.
5 - Herhangi bir ilaç kullanmıyorum. Sivilce ve kızarıklık şikayeti ile cildiyeye gitmiştim. Kronik egzama olduğunu bununla yaşamayı öğrenmem gerektiğini ve stres altında ve kış aylarında atak yapabileceğini söyledi.

Saçlı olan halim bi 4 sene öncesine ait ve aslında ektirsem bile maksimum o uzunlukta kullanmayı istiyorum çok da uzatma hayranı değilim açıkçası
Anladığım kadarıyla şu an ektirsem bile tekrar ektirme gerekeceğinin farkındayım. Kafam baya karışık bir durumda aslında ne sormak istedigimi ve ne cevap almak istediğimi bile bilmiyorum kafamda pek bir yol haritası da oluşmadı sizlerden de bu yüzden yardım istiyorum.

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yaş 23 Saç Ektirmeye Uygun Muyum?
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2022, 01:19:17 »
norwood 7 dökülme patternine sahipsin bu durumda tek başına saç ekimi seni kurtarmaz ya ön tarafı ektirip arka bölgeye bölgesel protez yaptıracaksın yada agresfi tedaviler ile saçlarının bir kısmını geri getirip ekstra saç ekimi ile sıklaştırma ekimi yaptıracaksın.

Murat_T

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2022, 00:03:48 »
saç kazıtmak tam tersine dökülmeyi hızlandırıyor sakın bir daha yapma.
ekim için ise tam arada bir durumdasın ektirsen bir dert ektirmesen bir dert babında  :) bana kalırsa şansını dene ama şunu bilmelisinki saç çıkartma oranı en az yüzde 90 olan bir klinikte ekim yaptırmalısın yoksa işin zor bu açıklık başka türlü kapanmaz kardeşim.

vidci1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2022, 00:14:34 »
Uff 23te çok agresif bi dökülme. Öncelikle mutlaka finasteride başlamalısın bu ektirsen de ektirmesen de şart korumak için. 

Şu anki aklımla yerinde olsam dutasteride boğarım kendimi :D

Doktorun kararına göre 6 ay 1 sene ara ile iki ekim yapılır heralde. Hintelle sorabilirsin o yönlendirme yapacaktır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2022, 11:09:30 »
zor ve geniş bir alaniki saç ekimi gerekecek donör bölgende zayıf bu alanın sık şekilde kağanması zor o yüzden beklentini düşür saçekiminden

2 ekim planlamak gerek ilk ekim planlaman bu şekekil de olmalı

tek ekimle tüm alanı kapatmayı tercih etmen ya da saç ekimci tarafından o şekilde yönlendirilmen büyük hata olur

2 ekimin 1 sene sonra sakal desteği gerek

kafa yapın çok geniş donör zayıf çok doğru adımlar atmalısın
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram