Gönderen Konu: Saç Ekimi Sonrası Spora Dönüş Süresi  (Okunma sayısı 2199 defa)

Msc.engineer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi Sonrası Spora Dönüş Süresi
« : 12 Aralık 2022, 16:43:31 »
İyi günler herkese,

Saç ekimi sonrasında spora dönüş ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bana söylenen ve araştırdığım kadarıyla ilk 1 ay terlemek yasak deniyor, ağır sporlar içinse verilen müddet 2 ay civarı.

Sizce bu süreler fazla uzun değil mi siz ne düşünüyorsunuz?

ardic

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Ekimi Sonrası Spora Dönüş Süresi
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2022, 21:21:40 »
Serdar hoca iki ay izin vermemişti bana. Ama en doğru bilgiyi doktorunuz verecektir

Ash Ketchum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2022, 19:21:43 »
Bence minimum süreç zaten iki ay olmalı. 6 ay spor yaptırmayan doktor tanıdığım var. Eğer bodybuilding yapıyorsanız en az iki ay sporu unutun derim.

Değerli yorumlarınızı görmekten mutluluk duyarım
Dttps://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=29891.0

dl35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2022, 12:33:42 »
Merhaba,

Bir yer 3 hafta sonra serbest derken, başka bir yer 3 ay kesinlikle yapmamalısın diyor. Bir yer bir süre sonra hafif egzersize başlayabilirsin ama 6 ay bacak çalışma diyebiliyor. Birçok yer 10 gün sonra yürüyüş ve hafif egzersiz serbest diyor ama uzun yürüyüş bacak kaslarını da çalıştırır ağırlık kadar olmasa da.

Spor hayatı aktif olup saç ektiren arkadaşlar geri bildirimlerini yazsalar süper olur ve belirsizlik ortadan kalkar. Hatta genel başlık haline bile gelebilir. Sporun herhangi bir branşı mesleği olan ya da sporu hayatının bir parçası yapmış kişiler için bu durumun ekim öncesi karar almada ve sonrası için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

dl35

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2023, 14:19:29 »
Aktif spor yapıp saç ekimi operasyonu yaptıran sayısı çok az sanırım :)

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2023, 23:50:52 »
Ben 12 13 seneyi aşkın bir süredir Body Building yapıyorum aynı zamanda antrenörüm. Sac ektirdigim yer bana 2 ay sonra başla dedi. Ki hipertrofik çalışıyorum yani yüksek kilolarla çalışıyorum. Başı yerler 25 gün derken bazı yerler 6 ay diyebiliyor bunla alakalı tam bilgiyi bulamadım ama ingilizce forum ve Quary lerde arastiricam buraya yazarim
Saç Ekimim: https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30341.0

MultiVitamin: Biotin 5000 + Perfectil + Xpecia + Krilom Omega 3 + Day2Day Collagen All Body Powder
Ürün: Evocapil Plus Şampuan+Evocapil Plus Sprey

Yiyecek: Keçiboynuzu Özü + Nar + Kabak Çekirdeği+ Yeşil Çay +6 litre Su+Et-Tavuk

Msc.engineer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2023, 23:55:01 »
Gerçekten de net bir bilgi bulmak çok zor. Saç ekim merkezleri genelde 1 ila 3 ay arası bir süre veriyorlar. Açıkçası kafaya darbe alınan dövüş sporlarını anlıyorum ama bodybuilding gibi sporlar için 1-2 ay yeterli gibi geliyor. Bir taraftan da nabzın artması konusu var. Ben de çok kararsızım bu konuda daha bilgili biri görüşlerini yazarsa çok iyi olur.

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2023, 00:00:02 »
Şöyle söyleyim vücut geliştirme sporunda nabız çok artıyor, nabız artması köklerin çıkışı için sıkıntılı ise spor yapmak 1 sene boyunca uygun olmaz. Asıl sebep kan akışının kaslara taşınması ve saçların yeterli kani alamaması deniyor ama bu bana garip geliyor,asil kan akisino düzenleyen damarları açan şey egzersiz. AMA az önce yabancı forumlarda araştırdım en çok cevap veren saç ekim doktorları ekimden sonra 15 gün ila 1 Ay demişler. Bilginiz olsun bu cevaplari yazanlar doktor ama hepsi yine de kendi doktorunuza danışın demişler, ingilizce kaynaklarda bu şekilde

MultiVitamin: Biotin 5000 + Perfectil + Xpecia + Krilom Omega 3 + Day2Day Collagen All Body Powder

Yiyecek: Keçiboynuzu Özü + Nar + Kabak Çekirdeği+ Yeşil Çay +6 litre Su+Et-Tavuk

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2023, 00:09:19 »
 3 4 ay derlerde 6 ayı bekle garantiye al
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2023, 00:19:25 »
Amerika da 15 gun denmis ameliyattan sonra kimi hekimler de 1 ay demiş. Garantiye alıp 1 ay yapmamak lazım 6 ay bırakmak büyük kayıp yaşatır vücuda bence, ama ben doktorumu dinleyip 2 ay yapmicam ama 2 ayın fazlası da ne biliyim fazla

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2023, 20:53:48 »
 hafif yaparsın zaten fazla yapmak dhtyi arttırıp saçı doker.ağırlık calısması adına diyorum.bari çıkışlar baslasın 3.4. aylar dolsun.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2023, 21:42:06 »
Haklısın hocam da ben 12 13 senedir yapıyorum hatta kreatin kullaniyorum senelerdir o kreatin belki de sacimi döktü senelerdir, bilemedim ama dediğim gibi 2 ay yapmicam, protein tozu ve amino içmenin saçlara büyük faydası var diye biliyorum yalnız , sonuçta protein

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2023, 21:54:04 »
 hocam ben geçmişte 5 6 sene yapmıştım ara verdim şimdide 10 seneden fazla yapıyorum ama kararında tutmaya calısıyorum.dısardan alınan tum takviyelere karsıyım daha bir kere almadım besinler yeterli bence.dısardan alınanlar saçı dokebiliyor.

ElTurco

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 21 Şubat 2023, 12:50:49 »
Valla hocam şöyle söyleyim; 2010 senesinde başladım vücut geliştirme sporuna, 2011 de fırça gibi siyah ve taç taktigim Saçlarım öyle bir dökülmeye başladı ve sırt ev ense arasında öyle bir kıllanma oldu ki, saçlarım body ile birlikte döküldü döküldü
Diyeceğim o ki bu spordan sonra saçlarım dökülmeye başladı daha önce 1 tel bile dökülmez ken

Ya testesteron oranı arttı diye bu başladı ya da supplement ler de whey kreatin nitrikoksit ler de ön ayak oldu
Bazen bu spora başladığıma pişman oluyorum ama bırakamıyorum da

Facebook Twitter Instagram