Gönderen Konu: Ekim sonrası ne zaman spora başlanabilir?  (Okunma sayısı 1429 defa)

Lauri

• Hero Member
Ekim sonrası ne zaman spora başlanabilir?
« : 12 Mart 2021, 20:53:09 »
Arkadaşlar merhaba,

Ekim sonrası ne zaman spora başlanabilir? Özellikle sormak istediğim, ağırlık çalışmasıdır. Ağırlıktan kastım, bodyci, bu işi çok düzenli yapamlar seviyesinde değil. Spor amaçlı, fizik biraz düzelsin amaçlı ağırlık çalışmasını kastediyorum. Haftada 2-3 gün spor salonu, 1-2 gün ise akşamları 1 saat civarı yürüyüş yaparım.

Merkezler çok farklı şeyler söylüyorlar tabi biliyorum ama bu işin genel geçer bir varsayımı var mıdır?

keldeğilim

• Full Member
Ynt: Ekim sonrası ne zaman spora başlanabilir?
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2021, 00:48:05 »
Kabukları döktüm. 15 gün aktif ağırlık sporuna başladım hiçbir şey olmadı. Kafanı çarpma sadece. Ben 2 kere Lat pull down makinesine vurdum.

hulk94

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2021, 13:15:12 »
Kabukları döktüm. 15 gün aktif ağırlık sporuna başladım hiçbir şey olmadı. Kafanı çarpma sadece. Ben 2 kere Lat pull down makinesine vurdum.

ekim foto var mı?

keldeğilim

• Full Member

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2021, 21:04:28 »
Arkadaşlar merhaba,

Ekim sonrası ne zaman spora başlanabilir? Özellikle sormak istediğim, ağırlık çalışmasıdır. Ağırlıktan kastım, bodyci, bu işi çok düzenli yapamlar seviyesinde değil. Spor amaçlı, fizik biraz düzelsin amaçlı ağırlık çalışmasını kastediyorum. Haftada 2-3 gün spor salonu, 1-2 gün ise akşamları 1 saat civarı yürüyüş yaparım.

Merkezler çok farklı şeyler söylüyorlar tabi biliyorum ama bu işin genel geçer bir varsayımı var mıdır?

Hocam şu anda dutas kaç ay oldu kullanalı?

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2021, 21:47:58 »
bence bir hafta sonra spora başlanılabilir ama ağırlık kaldırmak hariç yani  bodybuilding dışında bir hafta sonra her türlü spor yapılabilir. bodybuilding daha çok kaslara ağırlık verilen bir spor olduğu için kafa derisinin kanlanmasına negatif etki edebileceği için bir kaç ay uzak durulması söyleniyor.

Ahmet123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2021, 12:40:15 »
50 ci gun gecti  kosu yapabilirmiyim  havuz kullanabilirmiyim  deneyimi ve fikri olan varsa yazarsa sevinirim

Facebook Twitter Instagram