Gönderen Konu: Ekim Öncesi MİNOXILİ Bırakma Sorunu  (Okunma sayısı 415 defa)

sekizz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim Öncesi MİNOXILİ Bırakma Sorunu
« : 06 Ocak 2023, 17:50:54 »
Merhaba, şakaklarıma yaklaşık 1500 Greft saç ektireceğim. Sorun şu ki 2-3 yıldır minoxil kullanmaktayım. Ekimden sonra minoxil kullanmama olanak kalmayacak çünkü şakaklarım kapanmış olacak. Geri kalan saçlarım için finasteride kullanabilirim ama minoxili bırakmam sonucu saçlarım hızla gerileyecek.

BeRan

• Sr. Member
Ynt: Ekim Öncesi MİNOXILİ Bırakma Sorunu
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2023, 19:21:22 »
kademeli bir şekilde bırakmalısın bıraktıktan sonra 3-4 ay süre geçmesi lazım.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2023, 20:40:00 »
 merkezler 10 gun onceden yasaklar 15 gun sonra kullan der.kademeli bırak.azaltarak bırak.tabi bunu merkezle konus yerinede merkez izin verdiği andan itibaren masaja basla ben merkez olsam masaja en az 6 ay izin vermem.gunde teke dusur sonra 2 gunde bir sonra 3 gunde bir sonra bırak vs... minox birden bırakınca saçlar mahvolabiliyor.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kel piero

• Full Member
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2023, 00:50:10 »
merkezler 10 gun onceden yasaklar 15 gun sonra kullan der.kademeli bırak.azaltarak bırak.tabi bunu merkezle konus yerinede merkez izin verdiği andan itibaren masaja basla ben merkez olsam masaja en az 6 ay izin vermem.gunde teke dusur sonra 2 gunde bir sonra 3 gunde bir sonra bırak vs... minox birden bırakınca saçlar mahvolabiliyor.

masaja neden 6ay izin vermezsiniz? gördüğüm kdarıyla millet 2. 3. ayında yapmaya başlıyor. kökler içerde tutunmuştur ztn diye düşünüyorum.çok bastırmadan neden zararı olsun ki. çünkü aynı şekilde duş yaparken bile saçı biraz daha sert yıkayın deniliyor saçı yıkarken bile ovalıyoruz  o da bir masaj şekli değil mi.
  • Ekim Tarihi: 17.10.22
  • Ekim Merkezi ismi AKL
  • Greft Miktarı 3100

oeozak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2023, 06:02:16 »
8 sene kullandım minoxil'i.  Başladığım güne lanet olsun. Bırakma aşaması bile 2 senelik plan dahilinde oldu ve yine de saçlarımda ciddi kayıplar yaşadım. Bir anda kesseydim ne olurdu tahmin bile edemiyorum. Şu anda saç ekimi yaptırdım ve bağımlılık yapacak hiçbirşey kullanmak istemiyorum artık.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2023, 08:52:25 »
 fazla bastırmadan olur merkez izin veriyorsa
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

sekizz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2023, 13:47:22 »
kademeli bir şekilde bırakmalısın bıraktıktan sonra 3-4 ay süre geçmesi lazım.

Herkese cevaplaı için teşekkür ederim. Ancak şöyle bir sorun var benim sadece şakaklarım açık bu yüzden sadece şakaklarıma minoxil sıkıyorum. saç ekiminden sonra da şakaklarım er  ya da geç kapanmış olacak. dolayısıyla da geri kalan yerlerde minoxil sürebileceğim yer olmadığı için minoxili tamamen bırakmak zorunda kalacağım. bu da saç dökülmemi hızlandıracak ve ekim dışı yerlerin dökülmesine yol açacak. bu konu da ne yapmam gerekiyor?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Ocak 2023, 17:01:07 »
 masajla kan dolaşımını desteklersin.minox damarları açıyor saçı besliyor masajda dolaşımı hızlandırır.minox kullandığın yerlerin yan taraflarınıda etkiliyor guclendiriyor bırakınca zayıflama olabilir yada aralıklarla prp yaptırırsın yada damar açıcı mezo falan igfde olabilir.drlarda saçı minoxa bağımlı yapmaya karsıdırlar azaltarak bıraktırırlar baska yontemlerle kanla saçı beslerler

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2023, 10:58:03 »
Minoxil i kademeli bırak . 5-6 ay sonra da ekim yaptır . Ekimden önce bırakırsan ekilen saçlarada zarar verirsin

Facebook Twitter Instagram