Gönderen Konu: Minoxili azaltmak istiyorum  (Okunma sayısı 1495 defa)

bohemian

• Hero Member
Minoxili azaltmak istiyorum
« : 22 Mayıs 2021, 23:27:47 »
Merhaba arkadaslar. Yaklaşık 2yildir duzenli hicbir gun aksatmadan aksamlari 8 fis kadar minoxil kullaniyorum fakat artik çarpıntı cok rahatsiz etmeye basladi. Minoxil kadar etkili bir maddenin olmadığını biliyorum fakat bunun yerine koyabileceğim baska topikal sivi var mi sizce. Mesela 3gunde 1 minoxil yerine o siviyi kullaniyim. En azindan azaltmis olurum. Kafeinli sivilar var buyumeyi arttiran fakat o da kafeinli oldugu icin carpinti yapmaz mi?

Xeth

• Hero Member
Ynt: Minoxili azaltmak istiyorum
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2021, 23:30:36 »
Merhaba arkadaslar. Yaklaşık 2yildir duzenli hicbir gun aksatmadan aksamlari 8 fis kadar minoxil kullaniyorum fakat artik çarpıntı cok rahatsiz etmeye basladi. Minoxil kadar etkili bir maddenin olmadığını biliyorum fakat bunun yerine koyabileceğim baska topikal sivi var mi sizce. Mesela 3gunde 1 minoxil yerine o siviyi kullaniyim. En azindan azaltmis olurum. Kafeinli sivilar var buyumeyi arttiran fakat o da kafeinli oldugu icin carpinti yapmaz mi?

Hocam doz düşürebilirsin. 8 değil de 5-6 gibi.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2021, 23:56:31 »

Hocam kafein maddesi, kalbin düşmanı. Her gun saf keafein kana karışırsa kalbde sorunlar oluşur, kardiloloji uzmanları söylüyor.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2021, 00:32:44 »
2 yildir döndü oldumu hiç acaba ve fayda çok gördünüz mu akşam kullanımında hocam

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2021, 09:38:29 »
2 yildir döndü oldumu hiç acaba ve fayda çok gördünüz mu akşam kullanımında hocam
Ben dongu yasadigimi sanmiyorum hic. Ya da fark etmedim
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2021, 09:39:11 »
Hocam doz düşürebilirsin. 8 değil de 5-6 gibi.
Bu sefer de kafamda her yere gelmiyo ama
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2021, 09:41:11 »
Hocam kafein maddesi, kalbin düşmanı. Her gun saf keafein kana karışırsa kalbde sorunlar oluşur, kardiloloji uzmanları söylüyor.
Sabahlari kahve iciyorum zaten. Yine carpinti oluyo ama rahatsiz etmiyo. Saf kafein daha mi farkli acaba
  • Yaşınız 21

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2021, 10:48:29 »
Bu sefer de kafamda her yere gelmiyo ama

Bırakmaktan iyidir sonuçta
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2021, 14:34:38 »
Bırakmaktan iyidir sonuçta

orası öyle tabi
  • Yaşınız 21

Kel Değilim Saçım Az

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2021, 03:23:47 »
Ben dongu yasadigimi sanmiyorum hic. Ya da fark etmedim

Hocam döngü dediğiniz şey tam olarak ne oluyor açabilir misiniz?
  • Ekim Tarihi: 18.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED- ASMED Team
  • Greft Miktarı 3534
  • Yaşınız 26

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2021, 03:53:42 »
Finle belki koruyabilirsin.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2021, 10:44:21 »
Hangi marka minoxildi

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2021, 12:11:06 »
Hocam döngü dediğiniz şey tam olarak ne oluyor açabilir misiniz?
Min kullanımında saclar yaklasik 6 ay sonra donguye girip dökülüyor ama tekrar çıkıyor sonra. O dökülmede saclar cok hacim kaybediyor
  • Yaşınız 21

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2021, 12:12:58 »
Finle belki koruyabilirsin.
Oral baslamak istemedim su an topikal dut kullaniyorum. Minoxil fortenin icine 8tane avodart kattim 5 gunden beri sıkıyorum iyi gibi.
  • Yaşınız 21

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 28 Mayıs 2021, 12:17:04 »
Hangi marka minoxildi

Aslinda hepsinin icerigi yuzde5 minoxil fakat yan maddeler farkli oyuzden sac derisinde kepek falan yapabiliyo bazi markalar. Mesela ben 1.5 sene kadar bioxinin kullanmıştım ucuz diye. sacimda acayip kepek oluyodu minoxil forteye gectim ve kepek yuzde 95 azaldi. Bu arada kafaya sürülen maddelerin neredeyse hepsi kepek yapar. O yuzden ketoral sampuanda kullanin haftada 1 - 2
  • Yaşınız 21

Facebook Twitter Instagram