Gönderen Konu: Ekim Planı Tavsiyesi  (Okunma sayısı 410 defa)

Wavy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ekim Planı Tavsiyesi
« : 08 Ocak 2023, 22:22:30 »
Merhaba,

Saç ekimi için Gold City Hair e ön ödeme yapıp Mart ayı için fiyat sabitledim. Bu süreçte foruma denk gelip ekim olayına fazla araştırmadan girdiğimi fark ettim. Ankara'da yaşıyorum ve İstanbul'da daha fazla seçenek olduğunu düşünerek oraya yönelmiştim ama klasik olarak fazla reklamlarından ötürü önce clinicexpert ile traşsız DHL tuzağına düşerek onlarla görüşme sağlamıştım. Daha sonra Gold City'i yorumlarından ötürü daha güvenilir bularak aradım,dhi dan vazgeçirip safire ikna ettiler 2  yöntemi de yaptıklarını söyledikleri halde.
Forumu inceledikten sonra öncelikle bir ekim planı ve  bulunduğum şehirde yüzyüze görüşüp ikna olabileceğim bir kliniğe ihtiyacım olduğuna karar verdim. Ekim planı, tahmini greft miktarı, ekim yöntemi( dhi olabilir mi?) ve bu ekim planına göre Ankara'da ekim yeri tavsiyesi (bütçe max 30.000 TL) önerisi yapabilir misiniz?
Teşekkürler.

Alpha

• Hero Member
Ynt: Ekim Planı Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2023, 02:31:11 »
Tek ekimle kapatılabilir durumun ,yaklaşık 4000 greft yeterli olur gibi ama bana kalırsa tedavi tarafıda senin durumun için elzem ,bunun için tedaviler konusunda yeterince bilgilenmeden ekime girme bence yoksa kafandakiler dökülmeye devam edecek ve yaptırdığın ekimden istediğin verimi alamayacaksın.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2023, 08:11:24 »
Bu alana ekim yapılırsa bu saçları kaybedersin öncr güçlendirmelisin
Global Moderator

Wavy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2023, 18:10:22 »
Hızlı dönüşünüz için teşekkürler.  Tedaviler hakkında bilgim var aslında, daha önce setipiprant kullanmıştım. Yan etkileriyle meşhur Finasterid e bulaşmak istemiyorum açıkçası. Prp yaptırıp, 3 ay dermastamp ile birlikte minoxil kullansam bahsettiğiniz yeterli güçlenme sağlanmış olur mu sizce?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2023, 19:35:00 »
 minoxidilde devamlılık sart.basla bırak saçı bozabiliyor.ekimden once bıraktırcaklar sonra baslaman gerekicek falan uzun iş.prp masaj dermoller ilerle oyle ektir tedavine devam et.serdar gokrem ve sahin çelik ankarada iyi işler çıkartıyorlar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2023, 20:09:54 »
Finasterid kullanmak istemiyorsanız olan saçları yok sayıp ekim düşünmelisiniz. Ekim öncesi minoksidile başlamak olumsuz olabilir, ben olsam ekim yaptırdıktan sonra kullanmayı düşünürdüm. Donör alanı iyi görünüyor. Ankara'da bütçenize göre Şahin Çelik, Serdar Gökrem var. Sonuçları forumdan araştırabilirsiniz. Geniş açıklıklarda benim beğendiğim ekimciler. Birde forumda Xpecia adlı vitamin takviyesi var. Onu kullanan üyelerde var en azından varolan saçları güçlendirme hedefiniz varsa bir göz atabilirsiniz. Planlamayı yapacağınız ekim sayısını bilmediğimden ben bir şey söylemek istemiyorum. Ben yerinizde olsam 2 ekim yaptırırdım. Yine de siz yapılan planlamaları forumda paylaşırsanız fikrini paylaşan üyeler olacaktır. Yaşınız, açıklığınız, donör bölgesi ekim için çok uygun. Acele etmeden bence iyi bir merkez seçimi yaparsanız mutlu olursunuz diye düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Wavy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2023, 20:36:08 »
minoxidilde devamlılık sart.basla bırak saçı bozabiliyor.ekimden once bıraktırcaklar sonra baslaman gerekicek falan uzun iş.prp masaj dermoller ilerle oyle ektir tedavine devam et.serdar gokrem ve sahin çelik ankarada iyi işler çıkartıyorlar.

Saol emekli kel, Şahin Çelik ile ilgili forumda çok olumlu yorum var, ilk iş onlarla gidip görüşeceğim. Prp ve dermoreller olayına hemen başlıyorum. Ekim yöntemi olarak saç ve dökülme tipimi değerlendirdiğinizde  dhi veya fue den hangisini önerirsiniz? Tabi Şahin Çelik Dhi özelinde nasıldır bilmiyorum

Wavy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2023, 20:36:27 »

Saol emekli kel, Şahin Çelik ile ilgili forumda çok olumlu yorum var, ilk iş onlarla gidip görüşeceğim. Prp ve dermoreller olayına hemen başlıyorum. Ekim yöntemi olarak saç ve dökülme tipimi değerlendirdiğinizde  dhi veya fue den hangisini önerirsiniz? Tabi Şahin Çelik Dhi özelinde nasıldır bilmiyorum

Wavy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2023, 20:40:28 »
Finasterid kullanmak istemiyorsanız olan saçları yok sayıp ekim düşünmelisiniz. Ekim öncesi minoksidile başlamak olumsuz olabilir, ben olsam ekim yaptırdıktan sonra kullanmayı düşünürdüm. Donör alanı iyi görünüyor. Ankara'da bütçenize göre Şahin Çelik, Serdar Gökrem var. Sonuçları forumdan araştırabilirsiniz. Geniş açıklıklarda benim beğendiğim ekimciler. Birde forumda Xpecia adlı vitamin takviyesi var. Onu kullanan üyelerde var en azından varolan saçları güçlendirme hedefiniz varsa bir göz atabilirsiniz. Planlamayı yapacağınız ekim sayısını bilmediğimden ben bir şey söylemek istemiyorum. Ben yerinizde olsam 2 ekim yaptırırdım. Yine de siz yapılan planlamaları forumda paylaşırsanız fikrini paylaşan üyeler olacaktır. Yaşınız, açıklığınız, donör bölgesi ekim için çok uygun. Acele etmeden bence iyi bir merkez seçimi yaparsanız mutlu olursunuz diye düşünüyorum.

O zaman prp ve dermoroller ın yanına Finasterid veya Avodart ekleyeyim ekime kadar en azından. Xpecia da destekleyici olarak kullanırım. Emekli kel e sorduuğum soruyu sana da sorayım hocam, ekim yönetimi olarak dhi mı safir fue mi yorumun ne olur?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2023, 20:45:26 »
 prp pahalıda aslında gunluk masaj dermollerde ilerleyebilirsin .teknik onemli değil yeterki ekimci iyi olsun.ben tekniğie takılmıyorum
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2023, 21:16:22 »
O zaman prp ve dermoroller ın yanına Finasterid veya Avodart ekleyeyim ekime kadar en azından. Xpecia da destekleyici olarak kullanırım. Emekli kel e sorduuğum soruyu sana da sorayım hocam, ekim yönetimi olarak dhi mı safir fue mi yorumun ne olur?

Tekniklerin çok önemi yok. Önemli olan tekniği merkezin ne kadar başarılı kullandığı. Prp, dermaroller bunlar bence sizin beklentilerinizi karşılayacak takviyeler şu aşamada değil. Ekimden sonra belki desteklemek adına yapılabilir ama ekim öncesi sizin varolan saçlarınıza çok çözüm olacağını düşünmüyorum. Zaten aklınızda bir merkez var ise mutlaka irtibata geçip mevcut durumunuz hakkında fikir alışverişinde bulunun derim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2023, 12:07:18 »
Dostum direkt merak ettiğin şu süreçte muhtemelen kafanı kurcalayan teknik sorusuna yanıt vereyim. İyi bir merkez, iyi bir ekimci olduktan sonra teknik çok fazla anlam ifade etmiyor. Sen öncelikle, araştırmalarınla, öğrendiklerinle iyi bir merkezde karar kıl, bu konuda gerisini düşünme.

Kendi fikirlerime gelecek olursam, yaşından dolayı 2.3 sene daha dökülmen fazla olabilir. Ektirsen de birşey degişmiyor dökülecek olan dökülüyor. İster tek ekim ister iki ekim ister ektirme, ama hertürlü saçlarını koruman gerekecek tedavi takviyeler ile. Öncelikle, vakit kaybetmeden, çokta kendini sıkmadan, takviye olayının üstüne düş derim.

Bu işin rajonu, bu açıklıkta, iki ekim kardeşim. ( Dökülmede devam edeceği için )

Şimdiden tüm araştırmaların gani gani doğru bilgi olarak dönsün ve yeni güzel saçların için hayırlara vesile olsun inşallah kardeşim

Joker25

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Ocak 2023, 15:18:54 »
ısırganla güçlendir. sonra ekime gir hem saçların hacimlenir hem de kökleri uzar. şahsi görüşüm bu

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Ocak 2023, 17:10:50 »
Hızlı dönüşünüz için teşekkürler.  Tedaviler hakkında bilgim var aslında, daha önce setipiprant kullanmıştım. Yan etkileriyle meşhur Finasterid e bulaşmak istemiyorum açıkçası. Prp yaptırıp, 3 ay dermastamp ile birlikte minoxil kullansam bahsettiğiniz yeterli güçlenme sağlanmış olur mu sizce?

Minoxil değil dostum finasterid
Global Moderator

Wavy

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 16 Ocak 2023, 22:08:59 »
Dostum direkt merak ettiğin şu süreçte muhtemelen kafanı kurcalayan teknik sorusuna yanıt vereyim. İyi bir merkez, iyi bir ekimci olduktan sonra teknik çok fazla anlam ifade etmiyor. Sen öncelikle, araştırmalarınla, öğrendiklerinle iyi bir merkezde karar kıl, bu konuda gerisini düşünme.

Kendi fikirlerime gelecek olursam, yaşından dolayı 2.3 sene daha dökülmen fazla olabilir. Ektirsen de birşey degişmiyor dökülecek olan dökülüyor. İster tek ekim ister iki ekim ister ektirme, ama hertürlü saçlarını koruman gerekecek tedavi takviyeler ile. Öncelikle, vakit kaybetmeden, çokta kendini sıkmadan, takviye olayının üstüne düş derim.

Bu işin rajonu, bu açıklıkta, iki ekim kardeşim. ( Dökülmede devam edeceği için )

Şimdiden tüm araştırmaların gani gani doğru bilgi olarak dönsün ve yeni güzel saçların için hayırlara vesile olsun inşallah kardeşim

Haftasonu Şahin Çelik ile görüştüm, 4000 greft ekim yaparız finasterid kullanmana gerek yok saçların iyi dedi, ama ben operasyona kadar hatta devamında da düşük dozda denemeye karar verdim. Ortam içime sindi ama bir konu kafamı kurcaladı, mikromotor ile alım yapıyormuş, forumda manuel alımın daha sağlıklı olduğunu okudum. bu konuda aydılatabilirseniz sevinirim.

Facebook Twitter Instagram