Gönderen Konu: Eksemlife / 30 Aralık 2022 / 4200 Greft / 33 yaş / Detaylı Tecrübelerim  (Okunma sayısı 822 defa)

delca

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
selamlar, (buyuk bır samımıyetle seruvenıme baslıyorum)  |-onayisareti-|
Saç ekımı ıcın malum annem 3 yıldır ısrar edıyordu sonunda yaptırmaya karar verdım. Yaptırdıktan sonra asamaları ve sureclerı ogrenmek adına arastırma yaparken bu forumla tanıstım. tecrubelerınızı okudum. ben de ornek olması adına sureclerım hakkında sızlere detaylı bılgı vermek ıstedım. hem de kendı adıma gunluk olusturmak ıstedım.

27 Aralık 2022 de Eksemlife ıle on muayene ve gorusme yapıp ıslem tarıhı ıcın gun aldım. Sagolsunlar ılgılı davrandılar. . ekım gunu oncesı heyecanlıydım. kahve kafeın turu ıcecekler yaglı yıyecekler yasaktı.

30 Aralık 2022 de sabah 9.40 gibi koldan serum ıcın delık acıldı. ( ne olur ne olmaz dıye) saclar tras edıldı. saclar sıfırlandı. 9.50 gıbı odaya gectım bu sefer de jıletle tepe ve donor bolge ıyıce alındı. ekım ve donor bolgelerı kalemle ısaretlendı. tam 10 da ısleme basladık. ılk olarak yuzustu yatıp enseye dırek ıgneler ıle baslandı. (basınclı degıl dırek ıgneler) (bu aslında buyuk bı eksıktı ıgneler baya canımı yaktı) ancak zamanla anestezı etkısıyle hıssetmemeye basladım. serumvarı bır sıvı da enjekte edıp tamamen sısırdıler arkayı. daha sonra donor bolge kesılerı ve greft toplama ısı basladı.  4200 adet toplandı. sevmedıgım 2. kısım basladı bu sefer :) alın ve tepeye anestezı ıgnelerı.. ılk 15-20 ıgneden sonra zaten hıssızlık oluyor. kafa derınız oyle sısıyorkı kemıkten ayrılmasını lup lup etmesını hıssedıyorsunuz (kurbanlık koyunları sısırdıgınızde cıkan ses gıbı :) ) anestezı ve serım ıgnelerınden sonra ekım yerlerı kesılerek acılıyor. cırt cırt kesıyor duyuyor ve hıssedıyorsunuz ama canınız hıc yanmıyor. yaklasık 2 saat surdu.  kesım bıttıkten sonra basıma bır seyelr gıydırdıler  mola verdık yemek ıcın. 15 dk surdu surmedı. tekrar ekım yerıne gıttım sırt ustu yattım. ekım yaparken bazen ıgne gıbı batmalar hıssettım  dırek anestezı ıgnesı yaptılar. artık ıgnelere o kadar alıstımkı en ufak agrı hıssettıgımde soyledım hemen ıgne yaptılar . alısmıstım. yaklasık 5 saat ekım surdu. saatler 20yı gosterıyordu artık bıtmıstı. o kadar uzun sure sırt ustu yattım kı boynum kaskatı kesılmıstı.tam 10 saat sürdü. kaldırdılar pansuman kontrol felan gıyındım saat aksam 8.30 bılgılendırlemelerı ve yapmam gerekenlerı anlattılar tekrar. araba surmem yasaktı... velhasıl Onemlı gunlerın tarıhlerını yazarak devam edecegım bundan sonra

1. gün : cok zorlanmadım uyusukluktan dolayı rahattım. duz bır sekılde yattım. kafam kızıldı tabı...

2. gun artık anestesız etkılerı gecıyordu ufaktan agrı hıssedıyordum. basımdakı bandanayı cıkardım donor bolgeyı havalandırdım

3. gun verdıklerı kopukle losyonla ekım yerıne sadece su degdırıp dıger bolgelere ufak masajla yıkama yaptım. bunu hergun yaptım 10 gun boyunca...

13. gun donör bolgemde ufakca kızarıklıklar ve kaşınmalar hıssetmeye basladım. kanola ve zeytın yagı suruyorum bazen bırını bazen dıgerını...

14. gun (yanı 11. yıkama gunu) tekrar ekım merkezıne gıttım. kabuk temızlıgı ıcın. temızlerken hem kıl hem kabuk dokumu oldu dogalmıs bu durum.

15. gün donör bolgemde İ NA NIL MAZ kaşınmalar var.

[ŞU AN] 16.01.2023
18. günümdeyim 3-4 gundur cıddı cıddı kafamı koparıp atma ıstegı var... Hastane ıle gorustum normal durum bol bol avuc ıcıyle baskılı masaj yapmam soylendı. Fito krem ve bepanthol suruyorum gecıcı sure gecırıyor. evde aloavera bıtkısı var (kı ıyıkı varmış) her zaman yanımda bir dal bulunduruyorum. kasıntı hıssettımmı dırek suruyorum. gecırıyor kısa surelı ama ıs goruyor. cunku gecelerı uykudan uyandıran berbat bı kasıntı. (fıkırlere acıgım bu arada). basımı yıkarken farkettıgım uzere donor bolgeden kırıklar halınde saclar dokuluyor. sanırım şok dokulmem basladı.

Islem merkezı bana herhangı bır tablet ya da ılac onerısınde bulunmadı henuz. Ancak ben spor gecmısımden dolayı
Omega3 - C vitamını - D vitamini - Cinko ve Magnezyum hapı - Krom almaktayım. su an ekım sonrası 19. gune gırerken Bıotun ve b12 vitamını sıparısı verdım. 4-5 lıtre su ıcmekteyım. ama maalesefkı spor yapamıyorum :)

Gorusmelerı yaptıgım, ıncelemede bulunan, her asamada yardımcı olan Enes Bey,
Ilk Anestezi ıgnelerını yapan DIlan Hanım,
Ekım yerını ısaretleyen ve ekılecek yere kesım yapan Mehmet Bey,
Hem greft alan hem tum ekımı yapan Mehmet(2.) Bey ve ozellıkle Özge hanım'a  tesekkurler :)

[Aşamaları resimler ile belli zamanlarda anlatmaya devam edeceğim]
ılk 5 resım operasyon oncesı 25-29 Aralık 2022

delca

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
operasyon süreci
30.12.2022

Ekim Tarihi: 30.12.2022
Ekim Merkezi: EksemLife
Greft Miktarı 4200
Medikal Tedavi: C Vitamini, D vitamini, Omega3, Krom takviyeleri, Çinko-Magnezyum Hapı, Biotin, B12
RESIMLER :
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30190.0

delca

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
ılk 2 resım 1 Ocak 2023 bandajı 31 Aralık 2022 de cıkarmıstım

dıger 3 resım kabuklanmanın oldugu donem 9 Ocak 2023 (Ekımın 11. gunu yıkamanın 7. gunu)

Greft Miktarı 4200
Medikal Tedavi: C Vitamini, D vitamini, Omega3, Krom takviyeleri, Çinko-Magnezyum Hapı, Biotin, B12
RESIMLER :

delca

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
12 Ocak 2023 Kabuklanmanın son halı bugun yıkandı bunlar (o kadar kabuga ragmen hıc kasınma olmadı ekılen kısımda )

Greft Miktarı 4200
RESIMLER :

delca

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
14 Ocak - 15 Ocak 2023 Donör kaşınmaların artık çıldırttıgı zamanlar... alttakı 3 resım. masaj yapıp krem surdugum ıcın ıslakmıs gıbı parlıyor. ekımden 1 hafta sonra donor bolgem hıc farkedılmeyecek kadar yokoldu. sadece kasıdıgımda masaj yaptıgımda cıkıyor ortaya....  su an ıcın donor kasınmasını sadece soguk suyle gecırebılıyorum. ekım yerıne ılk defa bugun denk getırdım yanlıslıkla anlık sok etkısı yaptı. bı daha bu duruma dıkkat edecegım. kırık dokulmeler devam edıyor 40-50 cıvarı gunluk.

Son guncelleme tarıhı  17 Ocak 2023... ilerleyen sureclerde eklemeler yapacagım.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2023, 00:46:13 Gönderen: delca »
Greft Miktarı 4200
RESIMLER :

delca

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
kaşınmaya kısmen cozum buldum

Mie Panthenol Köpük 200ml nemlendırıcı kullanıyorum ense donor bolge ıcın rahatlatıyor. bunu daha once operasyon sonrası ılk yıkama-kabuk dokme surecı arasındakı 10 yıkamamda kullanmıstım. baya baya serınletıp nemlendırıyor.
kasıntı sorunu yasayanlara onerebılırım
Greft Miktarı 4200
RESIMLER :

delca

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
operasyon sonrası 25. gün - 23 Ocak 2023
Şok dökülmelerin oldugu zamanlar . düz l şeklinde kırık olarak dökülüyor gerek duş gerekse ufak kaşıntıları onlemek adına el bastırıp cektiğim vakitlerde... sanırım en sevılmeyen donem bu zamandır. hem saçı sıfırladık hem ekılenler bırbır gıdıyor :)
resımler ektedır. bu arada donör bölgedeki kaşınmalar %80 oranında azaldı. uyurken saga sola ufaktan yatmaya basladım. donor bolge hıc bellı degıl. 10. gunden sonra zaten ense kaybolmustu hıc farkedılmıyordu.
bu arada carsıda karsılastıgım daha once sac ektıren arkadas hayırlı olsun guzel ekmısler dedı. demekkı dısardan farkedılır vakte gelmişiz .) ama dıgerlerı farketmıyor

Greft Miktarı 4200
RESIMLER :

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
saç ekiminde ön hat biraz sık gerisi seyrek ekiliş ön çizgi cetvelle çizilmiş gibi doğal bir ön öizgi dekil açılan kanllar geniş duruyor
sanki  15 yıl önce nin yapılan saç ekimleri gibi hiç gelişim yok merkezde böyle ekim yapılıyorsa kalitesiz bir saç ekimi umarım çıkış olarak iyi olur
keşke şu forumda araştırıp daha kaliteli işini yapan merkezleri tercih etseniz macera aramak yerine hocam
Global Moderator

Muhammedd

• Yeni üye
  • *
Öncelikle geçmiş olsun ve de hayırlı olsun. 08.01.2023te ekim yaptım. Aynı yaşta olup benzer dökülmemiz var. Ben de ön sık arka seyrek ektirdim. Ama benim 3900 greft. Gelişimini takip edeceğim.
  • Ekim Tarihi: 08.01.2023
  • Ekim Merkezi ismi Hair Van Saç Ekimi
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 33

Facebook Twitter Instagram