Gönderen Konu: 14 YIL MİNOXİL KULLANIMI TECRÜBELERİM  (Okunma sayısı 4094 defa)

Manifold

• manifold
  • Full Member
14 YIL MİNOXİL KULLANIMI TECRÜBELERİM
« : 27 Eylül 2023, 14:30:31 »
Evet Arkadaşlar Bugün itibarı ile minox kullanmaya başlayalı tam 14 yıl oldu ilk zamanlar iran üretimi pak dorue diye bir minoxla başladım daha sonra minoxil kulanmaya devam ettim toplada 1 yıl kadar propecia ara ara konazol,nizoral bazen biotin  ama minoxu hiç bırakmadım askerde dahil.yaşım 36 şuan nw2 durumunda saçlar fena değil hafif alın çizgisi geriledi ama idare eder bu şekilde kalsa yeter bana.Fakat son 1 aydır minox bende aşırı yan etki ayptı her gece inanılmaz kalp atış hızıyla uyanıyorum.sanıyorum artık bırakıcam ama yerine mutlak bişey kullanmalıyım.Evocapil mi kullansam bilemedim şuan 2 haftadır sadece geceleri nane yağı sürüyorum 3 günde bir dermoroller ve haftada 2 konazol kullanıyorum.Yani 14 yılın ardından minoxu bırakmak aşırı tedirgin ediyor beni.Nedersiniz evocapil e başlamalımıyım?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 14 YIL MİNOXİL KULLANIMI TECRÜBELERİM
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2023, 15:18:51 »
öncelikle tebrik ederim 14 sene boyunca azimle kullanmışsınız bu iyi bir disiplin gerektiriyor.
minoxidili bırakırsanız maalesef bayağı dökülme yaşayacaksınız ben açıkçası bırakmazdım fakat sağlık daha önemli.
yerinizde olsam önce bir kardiyoloğa görünürdüm altında yatan başka bir sebep olabilir mi diye.
evocapil maalesef minoxidilin yanında su sürmek gibidir. procapil genelde ekim sürecini desteklemek amacıyla tavsiye ediliyor. tabii kullanabilirsiniz fakat beklentiniz düşük olsun
minoxidili bıraktıktan 5-6 ay sonra ekim yaptırmanızı öneririm

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2023, 16:40:15 »
Yani bu yaşa kadar korudum saçlarımı ara ara toplam 1 yılı geçmeyecek kadar propecia kullandım.Minoxil hiç böle yapmazdı son zamanlarda dermoroller kullanmaya başladım acaba ondanmı yaptı bilmiyorum. Acaba dozunumu azaltsamki. yani 2 günde 1 3 fıs fıs mesela. ama evocapil e kesinlikle şans vericem. akşam ve sabah olmak üzere 2 kere kullanıcam haftada 2 kezde minox ile devam edicem bakalım nasıl olucak. 14 Yılın ardından saçlarımın dökülmesine tahammül edemem.Şuan görsen beni bir problem görmessin çok şükür o derece iyi.
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2023, 21:20:19 »
Yani bu yaşa kadar korudum saçlarımı ara ara toplam 1 yılı geçmeyecek kadar propecia kullandım.Minoxil hiç böle yapmazdı son zamanlarda dermoroller kullanmaya başladım acaba ondanmı yaptı bilmiyorum. Acaba dozunumu azaltsamki. yani 2 günde 1 3 fıs fıs mesela. ama evocapil e kesinlikle şans vericem. akşam ve sabah olmak üzere 2 kere kullanıcam haftada 2 kezde minox ile devam edicem bakalım nasıl olucak. 14 Yılın ardından saçlarımın dökülmesine tahammül edemem.Şuan görsen beni bir problem görmessin çok şükür o derece iyi.

Dermaroller sonrası kullanıyorsanız ondan olabilir. Dermaroller yapmadan devam edin baktınız hala yapıyor doz azaltarak bırakın birden bırakmayın
  • Yaşınız 26

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2023, 21:59:34 »
 uzun donem minox kullanımı bırakınca saçı bozabiliyor.drlar devamlı minox kullanımına karsıdırlar azaltarak bıraktırırlar.masajla veya baska urunle kombineli bırakabilirsin ama sahsi gorusum sacında seyrelme olucaktır.tabi sağlık daha onemli.minoxtan kaynaklandığına emin olmalısın.olmadı al minoxlu mezo bir yere yaptırırsın yada baska damar acıcılı.oda yanetki yaparmı acaba.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ivenrec

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2023, 22:02:41 »
Saç ekimi sonrası bana procapil içeren bir serum verdiler. Bu procapil işe yarıyor mu gerçekten?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2023, 22:05:42 »
 hafiften
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2023, 11:18:57 »
arkadaşlar evocapil kullnamaya başladım 1 aydır ama minoxuda tam anlamıyla bırakmadım.evocapil sıktıktan sonra birde dökülmenin en çok olduğu bölgeye 2 fıs minox sıkıyorum sadece akşamları.Birde araştırırken bir yağ bıuldum. içinde cüce palmiye ekstratı kabak çekirdeği ekstratı ısırgan otu ekstratı var sadece bunlardan oluşuyor 1 aydır günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere 1 tatlı kaşığı içiyorum saç dökülmesi şuan hiç yok.birde akşamları 5 dk masaj yapıyorum.d vitamini takviyesi alıyorum. şuanda çok memnunum.saç dökülmesi hiç yok minoxu azaltınca ilk bşta biraz döküldü ama sonra hepsi toparladı bakalım nolacak.ama o aldığım yağ normalde prostat için üretilmiş ben etkisi olacağını düşündüğüm için aldım şimdilik memnunum.ileriye doğru sonuçları buradan atarım
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2023, 11:31:49 »
şunuda ekliyeyim dermoroller haftada 2 kez kullanıyorum.dermoroller kullandığım gün sadece evocapil birde üzerine soğuk sıkım nane yağı sürüyorum inanılmaz yakıyor saç diplerini.bunu dermo kullandıktan sonra minox yerine kullanıyom.yoksa minox dermodan sonra sıkarsam çarpıntı yapıyor.bu şekilde bir kullanımla minox un yan etkisini sıfıra indirdim. sonuçta ben 14 yıl kullandım minoxu.tam bırakmak istemiyorum şuan son halimi foto olarak atıyorum
  • Yaşınız 36

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2023, 12:06:06 »
 paylaşımın faydalı saolasın

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #10 : 08 Kasım 2023, 14:42:25 »
sizce fotoya göre benim saçların durumu nasıl arkadaşlar yaşım 36. bu sağ tarafımdaki açıklığıda kapatabilirmiyim. ve sizce bu saçı 45 yaşına kadar korusam sonra ileçları yavaş yavaş bıraksam yinede dökülürmü yorumunuz nedir?
  • Yaşınız 36

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2023, 15:42:36 »
Neden haftada 2 doz

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2023, 16:12:24 »
HAFTADA iki kere olan dermo. minox u sadece günde 2 fıs şeklinde yapıyorum
  • Yaşınız 36

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2023, 17:15:36 »
HAFTADA iki kere olan dermo. minox u sadece günde 2 fıs şeklinde yapıyorum
Peki neden 2 fıs

stark55

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2023, 17:35:43 »
sizce fotoya göre benim saçların durumu nasıl arkadaşlar yaşım 36. bu sağ tarafımdaki açıklığıda kapatabilirmiyim. ve sizce bu saçı 45 yaşına kadar korusam sonra ileçları yavaş yavaş bıraksam yinede dökülürmü yorumunuz nedir?

saç ekimini neden hiç düşünmediniz? saçlar iyi durmuş bence hatta üstten çok belli olmuyor ama donör var gibi.
  • Yaşınız 29
Tedavim
Minoxidil Sprey(Günde 2 5'er fıs)
Ketoral Şampuan(haftada 1)
Capicade Şampuan
Velavit
Omega 3

Facebook Twitter Instagram